İLK ÇALIŞTIRMADA RÖLANTİ SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İLK ÇALIŞTIRMADA RÖLANTİ SORUNU

İleti Sapkaliamca » 17 Ekm 2011, 19:54

arkadaşım burası zaten forum daha nereye yazacam yarrdım eden çıkar arızayı bilen arkadaşlar birşey yazar diye düşündüm BELKİ BAŞINA BU ARIZA GELEN VARDIR DEDİM. TEŞEKKÜR EDERİM

Sapkaliamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti orthosis » 18 Ekm 2011, 09:30

üstadım senin sorunun büyük ihtimalle boğaz kelebeği gibi görünmekte isede distribitöre de baktırmanı hatta bujileri ve kablolarınıda değiştirmeni öneririm.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti kadir » 18 Ekm 2011, 11:34

ben karamandayım 1,6 felicia mı ilk aldıgımda buradaki servise götürdüm aracım ilk kalkışta 1500 devirde takılıp kalıyordu 500 m sonr aacılıyordu bana bogaz kelebegdegişecek demşti ozaman bende inanmadım servise forma yazmıştım sag olsun arkadaşlar bogaz kebegini temizle adapdasyon yaptırdediler yaptırdım sorun kalmadı belibir süre kullandım şimdilerde ilk çalıştırmamda araç kendi kendine 3000 devirlere kadar geliyor sonra düzeliyor ve ışıklarda bekledigimde yinekendi kendine 1500 ile 2200 devir arası gdip geliyor boza kelebeginin deiğşme zamanı geldidiye düşünüyorum senin soru benimkine benzer bi sorun bogaz kelebegi olabilir tabi işten anlayan arkadaşlar daha iyi bilir .
kadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: KADİR ŞALKACI
Nereden: Karaman
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000 MODEL 1,6

İleti Sapkaliamca » 23 Ekm 2011, 12:35

Arkadaşlar arabaya WAG-COM ile bağlandım arabada 3 adet arıza vardı 1. oxijen sensörü 2, Map basınç sensörü 3, ise yine bir sensördü hepsini sildim tekrar arıza vermedi ama boğaz kelebeği adaptasyonunu bir türlü beceremedim pin kodu istiyor bu kodu nereden bulacağımı bilemiyorum bu konuda yardımcı olucak arkadaşlar lütfen yazsınlar sanırım benim sorunun boğaz kelebeğinde adaptasyon yapmam gerekiyor.
Sapkaliamca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti wolcy » 25 Ekm 2011, 09:38

Mrb Arkadaşlar. 1 Ay kadar Önce Felicia 2000 model 1.3 GLXİ aldım.üzerinde sıralı sistem lpg var. araç havalar soğuyunca motor tam ısınmadan gaza geçtikten sonra frene bastığım zaman ara ara stop ediyor.bu sizce neden olabilir. bir de benzinde çok fazla yakıyor henüz bakım yaptırmadım ama kafamı kurcalıyor.son olarak 30 tl gaz ile 135 km gitmem normalmi? Teşekkürler
wolcy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Fabia Combi Scout 1.4 85 HP

İleti GKN » 10 Kas 2011, 16:40

bogaz kelebegını degıstırmen lazım rolantı baska turlu duzelmez cunku elle ayarlanmaz o modelde 500 lıra cıvarı elektronık bogaz kelebegı bı de bogaz kelebegını oyle spreyle felan degıl kuru bezle temızlenmesı lazım ustan hata yapmıs bı de rolantı yı duzenleyen kablolara bak oksıtlenmıs olabılır
GKN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gokhan avsar
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda felıcıa

İleti GKN » 11 Kas 2011, 09:13

wolcy 30 tl ye 135 km normal havalar sogudu ve gazın fıyatı da ortada zaten stop etme olayını da gazcına gıt benzınden gaza gecıs suresını bıraz daha uzatsın o zaman stop etmez arabanda hayırlı olsun
GKN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gokhan avsar
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda felıcıa

İleti feliş » 15 Kas 2011, 13:27

dediğiniz aynı istop etme sorunu bizim arabada vardı ama gaz telini gerdirme, adaptasyon ayarı falan olmuyordu gittik lavoto sıralıyı söktürdük atiker sıralı taktırdık çünkü enjektörler yanmış yenisi ise 400tl civarında düzen tutmaz dedik gaz tankı hariç hepsini ayarlarla beraber 850tl'ye değiştirdik o günden beri istop edecek...
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir