Felicia Aldım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Aldım

İleti sukber » 07 Şub 2011, 14:11

Arkadaşlar merhaba. Bugün 1997 model felicia 1.3 glx alarak skoda ailesine katıldım. 7000 lira bütçem vardı uzun gelgitlerden sonra feliciaya karar verdim. Arabayı alana kadar test sürüşü dahi yapmamıştım. Noterden çıktıktan sonra ilk defa bir feliciaya bindim ve sürüşü çok hoşuma gitti. Arabamda akü, lpg tankı, beyin, radyatör, balatalar yeni değiştirilmiş. Dört lastik bridgestone %50 de. Arabaya sonradan ön cam otomatiği eklenmiş. Araba sunroof lu fakat sunroof arızalı tahminen 100-150 masrafı var ve su sızdırma vs. problemi yok. Arabaya lpg nin yanısıra 200 liraya bor tesisatı da takılmış. Pioneer cd çalar ve hoparlörleri var. Kafamdaki tek problem arabanın kilometresiyde 200 binde araba. Neyse motor ustasına bir götürelim bakalım dedik. Usta bayağı inceledi, motor durumu normal yağına suyuna bakarsan seni yolda bırakmaz dedi ve aldık 6900 liraya. Fakat inanır mısınız arabayı gören herkes cins cins yorumlar yapıyor ve arabanın sürüşünü beğendiğim halde arabayı içime sindirmiyor. Biraz önce oto yıkamada yıkattım arabamı. Abi kaça aldın dedi 6500 dedim, abi o kadar para verilir mi madem o kadar veriyorsun neden doğan almadın diyip başladı. Neyse lafı çok uzatmayayım. Sizlerden araçla ilgili tavsiyeleri bekliyorum, nelere dikkat etmeliyim vs...

sukber
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: 1997 felicia 1.3 glx

İleti ozantavsan » 07 Şub 2011, 14:16

Sen bakma onların lafına.Hangi tofaş grubu araç ,doğandı ,şahindi skodalar kadar yıllara meydan okuyabilir.
Şahinlere doğanların kaportaya bakın çürük çarıktır.İlk araba şahindi ,bagaj kısmı hep ıslak hep küftü.
Ayrıca dünyada çarpışma tesi olamayan tek araçtır.KAzalara bakın kola kutusu gibi ,konserve olur insan içinde.

Sen gönlümü ferah tut , favorit veya felicia bu paraya alınacak en sağlam , kullanışı en düzgün , temiz araçlar.

Banada favoritmi alınır , ona binilirmi ,her yanı dölülür ,içi tangur tungurdur dediler.
Ben araştırdığım için favoriti seçtim.Bunlara kulak asmadım ve memnunum.
HAyırlı olsun ,kazasız belasız kullanın inşallah.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti sukber » 07 Şub 2011, 14:19

Sağol kardeşim sen de arabanı kazasız belasız kullanırsın inşallah.
sukber
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 07 Şub 2011, 14:22

hayırlı olsun ıyıbır fıyata almışsınb tamırcınız demiş zaten ne yapmnanız gerk tıhını yağını suyunu yakıtını eksık etmeyın sızı yolda koymasz ama aracınızı her ben ustayım dıyene eletmeyın zıra buyuk facı alar ortaya cıkıyor bunlarıoda şahin doğan gıbı göruyorlar dalıyorlar ıcıne ve işin icinden cıkamıyorlar hoş geldiniz aramıza

resişmlerını ekleyınde görelim yanılmıyorsam felicia magic almışsınız sanruflu olduğuna göre
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti sukber » 07 Şub 2011, 14:35

magic gibi ifade görmedim açıkcası ne ruhsatta ne başka yerde. zaten sunroof sonradan takılmış. gerçi şu anda çalışmıyor. tırnaklarını kırmışlar sunroof un. ama şu haliyle bile arabanın içine acayip ferahlık katıyor.
sukber
CLASSIC
CLASSIC

İleti vipsezgin » 07 Şub 2011, 15:00

bende favorıt almıstım 1 yıl kadar kullandım sonra sattım ama halen çok özluyorum arabamı cok guzel cok rahattı
Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Silver line

İleti SKOLAD » 07 Şub 2011, 15:38

KARDEŞİM BENDE SKODA OCTAVİA SAHİBİYİM AMA AYNI ZAMNDA SKODA LADA VE WV SERVİSİM VAR SEN ARABAYI BENCE NORMAL FİYATA ALMIŞSIN FAKAT 200 BINDE AZ BUZ BI KM DEIL FAKAT SANA TAVSIYEM BASTA UCUZ DIE HER USTAYA GOTURME SKODAN IYI ANLAYAN BIR USTA SEC CUNKU BU ARABNIN INCE NUANSLARI VAR O YUZDEN HERHANGI BIR USTA SECERSEN SONRADAN COK UZULEBILIRSIN AYRICA HARARETINE COK DIKKAT ET BU ARACLARIN HASTALIGIDIR HARARET FAZLA UZME VE ZORLAMA ARACI SONRADAN SANA CONTA MASRAFI KAPAK MASRAFI GIBI UZUCUI MASRAFLAR CIKARMASIN AYRICA BIRDE CONTA TESPITI YAPTIRSAYMISIN IYI OLURMUS NEYSE HAYIRLISI OLSUN KAZASIZ VE BELASIZ BINMEK NASIP ETSIN ALLAH
SKOLAD
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: skoda octavia

İleti efess » 07 Şub 2011, 15:43

Merhaba aramıza hoş geldin, sana şunu belirtmek isterim 7 milyara türkiyede alabileceğin en sağlam en rahat ve en sorunsuz araçtır, ben 4 senedir severek gönül rahatlığıyla biniyorum ve inanınki feliciayı kullanmaktan çok zevk alıyorum,ALLAH kısmet ederse bu sene 2001 modelini almayı istiyorum bakalım hayırlısı,sen gönlünü ferah tut ve skodayı sadece skodayı kullanan bilir başka hiç kimse bilemez.hayır olsun .
efess
CLASSIC
CLASSIC

İleti Teknolog_35 » 07 Şub 2011, 15:44

abicim hayırlı olsun bizde yıllardır 95 lx var hangi tofaş arabası özellikle kuş cinsi kıyaslama yapılabilir felicia nın yanına bile yaklaşamazlar. siz bakmayın öyle konuşanlara felicia nın bir çok parçası tofaş grubundan daha ucuz olup daha da uzun ömürlüdür. ve kasa olarak da kuş cinsi araçlardan çok daha sağlamdır aracın direklerinin içerisinde bile çelik barlar var kapılarda zaten var ön tamponun altında çelik bir tampon daha var bir çok ucuz araca göre hem sağlamlık hemde konfor olarak daha iyi bizim felicia larımız bir çok ustanın (dikkat edin usta dedim sök takçı tipler tofaşı ezberledikleri için genelde tavsiye ederler ) söylediği bu ( Allah kaza bela vermesin kimseye. sürat felakettir!!! ) kasasında çürük olmamasına dikkat edin motoruda yormadıktan sonra aracınızda size gülümseyerek hizmet eder :D ayrıca oldukça ekonomiktir. HAYIRLI OLSUN :)
Teknolog_35
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti meteor » 07 Şub 2011, 16:01

Hocam sen boş ver milleti işte ağzı olan konuşuyor..
Skoda bir ayrıcalıktır. Herkese kısmet olmaz bu ayrıcalık..:D
meteor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali yaşar
Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 glxi 2001

İleti unknown1 » 07 Şub 2011, 16:59

Hocam sen yıkamacıya diyecektinki doğan şahin alsam sen şimdi yıkarken arabanın kaportası kevgir gibi olurdu şimdi.Niye derse her yeri macun olurduda ondan dersin.
Kimseye bakma abi bizim millet bir mal alındığında.Bana söyleseydin ben sana daha ucuzunu bulurdum iyisini bulurdum şunu alsaydın ya der.

O paraya alınabilecek bence en temiz arabayı almışsın.Km ne sözüm yok.Hayırlı uğurlu olsun.Aramıza hoş geldin.
Allah tekerini taşa değdirmesin.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti engin.gnc » 07 Şub 2011, 22:35

hayırlı olsun arkadaş ben memlunum arabamdan kullanışlı bi araba yok yok bu arabalarda hem ayagını yerden kesiyor hem de yolda kolay kolay bırakmıyor tekrar hayırlı olsun
engin.gnc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: engin berkyurek
Nereden: Kocaeli
Arabanız: felicia 1.3 glxi

İleti ugur_clskn » 07 Şub 2011, 22:45

bırak konuşşunlar taş gıbı araba aldın arkadasım 6500 e falan alsaydın ıyıydı ama neyse o paraya bulabılecegın en sağlam arabalardan bırını aldın. hantaldır bıraz oyle suratlı kullanıma falan gelmez ama sahın doganları tek elımle tokatlıyodum ben onlardan ıyı gıder. incecık lastıklere rağmen yol tutusu mukemmeldır ya herseyı bı kenara bırak su eksıltmıyosa kolay kolay arıza cıkartmaz cebınden 5 kuruş cıkmadan sanayıye ugramadan yıllarca bınersın. kendıne kazıkcı olmayan bı skoda servısı bul ama mutlaka herkes anlamıyo cunku. antıfırızı de yaz kış eksik etme
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti zezula » 07 Şub 2011, 23:06

KİM O DENSİZ YAHU YIKAMACI NE ANLARMIŞ HASPİN ALLAH NEYSE ARKADAŞIM DİYER ÜYELERİNDE BAHSETTİĞİ GİBİ ALINABİLECEK EN İYİ ARABAYI ALMIŞSIN YETERKİ ARABAN BAKIMLIDIR İNŞALLAH BİR GENEL KONTROL YAPTIR SKODACILARA BAŞKA ADAMA GÖTÜRME SADECE SKODAYA BAKAN USTALARA BAKTIR ARABANI BAŞKA USTALAR BİN TANE HİKAYE ÇIKARIR HERKES ANLAMAZ BİZİM ARABALARIN DİLİNDEN HAYIRLI OLSUN ŞEVKİNİ KIRMA GÜZEL ARABA VE UYGUN FİYATA ALMIŞSIN GÜLE GÜLE BİN :)
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Arabanız: GLXİ

İleti firarim19 » 07 Şub 2011, 23:07

Hiiiç duymayın. Onlar istediğine binsin. Aracınız temiz ise cok çok ekonomıktır. ben 6 yıl favorit kullandım suan de felicia2 var mukemmel derecede memnunum.

Kazasız belasız günlerde zevkle kullanman dileklerimle , aklına takılanları mutlaka sor foruma.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti sukber » 11 Şub 2011, 17:07

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. Yaklaşık 5 gündür aracı kullanıyorum ve çok memnunum. Bugün de yakıtını ölçtüm. Şehir içinde tüpte tam olarak 20 kuruş yakıyor. 40,85 liralık tüple 202 km yaptım. Siz ne düşünürsünüz yakıt hakkında bilmem ama kış şartlarında ben bu yakıtın uygun olduğunu düşünüyorum. Hele önceki aracıma göre kıyaslarsam yakıt miktarında manyak bir düşüş var.
sukber
CLASSIC
CLASSIC

İleti cenk16 » 11 Şub 2011, 20:38

99 Felicia GLX aracım vardı 100 bin km de, çok temizdi. 4 ay önce 8100 TL ye sattım. 8000 TL ye almıştım 25 bin km bindim. Felicialar iyi arabalardır. Artık II.eli de var. Tek dezavantajı araca fazla güvenip hız yapma. 90 km/h ten fazla hız yapma. Yol tutuşu o kadar iyi değildir.
cenk16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cenk Şahin
Nereden: Bursa
Arabanız: Astra 1.6(Eski Skodacı)

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir