arkadan beyaz duman atıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arkadan beyaz duman atıyor

İleti fruko71 » 08 Şub 2011, 19:07

slm arakadaşlar.97 model felişimle pazar günü .akşam saatinde seyir halindeyken ekzoz dan beyaz duman çıkar maya başladı.aracım hareket ettiğim zaman kesiliyor. dur kaklarda aşırı dbeyaz duman atıyor.aklıma conta geldi.araçımda yağ su eksiltme yoktu hararet normaldi.ustamı aradım havalardan olur dedi..bu duman havalardanmı yoksa başka nedendenmi çıkardı acaba ....bana yatdımcı olurmusunuz..

fruko71
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: furkan baran
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: feliace

İleti zezula » 08 Şub 2011, 19:16

dış ortam çok soğuk olunca motordaki sıcak hava çıkışında beyaz duman gibi görüntü oluşur hepimizin aracında şu aralar böyle bir durum var. contayı aklınıza ne zaman getirin normal motor sıcaklığına ulaşınca su tankı fokur fokur eder, su tankından sürekli su kaçırırır, yüksek basınç olur, hortumlar şişer egsozdan sürekli su atar, motor yağınıza su karışır kremsi hal alır... aklıma gelenler bunlar. ;)
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

İleti fruko71 » 08 Şub 2011, 19:41

teşekür ederim bu yararlı bilgiler için......
fruko71
CLASSIC
CLASSIC

İleti Anonymous2 » 08 Şub 2011, 19:52

ARKADAŞ ZEZULA ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ ARAÇLARIN HEPSİNDEN GENELDE SOĞUK HAVALARDA BEYAZ DUMAN ÇIKAR.ÇOĞUNLUKLA SABAH ERKEN SAATLERDE TÜM ARAÇLARDA GÖRÜLÜR. SEN ASIL SİYAH DUMANDAN KORK DERİM.
Octavia Elegance 1.4 TSI DSG A5 2011

Kullanıcı avatarı
Anonymous2
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Balıkesir
Arabanız: Oº°‘¨2011 SKODA OCTAVİA 1.4 TSI DSG ELEGANCE¨‘°ºO

İleti SKODA 135 » 08 Şub 2011, 21:50

Buhar ile beyaz dumanı bazan insanlar birbirine karıştırır. Eğer aşırı derecede buhar ve su atıyorsa muhtemelen contadan kaçırıyor demektir. Az miktarda buhar atması normaldir.

Eğer yoğun duman şeklinde (sıcak veya soğuk hava farketmez) bem-beyaz duman atıyorsa araç fazla miktarda yağ yakıyor demektir. Bu beyaz dumana mavilik karışıyorsa araçta yakıt sorunu vardır ve zengin karışım meydana geliyordur. Sonuçta yakıtı çiğ olarak yakmadan atıyordur.
Oyuncak sanmayın ahlâk-ı milli, rûhî millidir.
Onun ilkâsı en korkunç ölüm, mevt-i külli'dir.
Mehmet Akif ERSOY
Kullanıcı avatarı
SKODA 135
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Abdullah Pınarlı
Nereden: Uşak
Arabanız: Skoda Favorit

İleti fruko71 » 08 Şub 2011, 22:48

evet bemmbeyaz.araccım durduğu zaman gaza yüklendiğimde yoğun bir şekilde atıyor.arkamdakini görünmüyor nerdeyse.araç harekete geçtiğinde kesilyor.....yağ veya su eksilmesi yok..hararet normal......conta adan olduğunu düşünmüyorm.aracımı ilk aldığımda conta yaktım silindir kapağını çatlattım ve motru yedim...ozaman suyuna dikkat etmemiştim.hararet yükselmişti ve lpgdeyken aracım stop ediyordu.hararet düştükten sonra lpgy geçiyordu. ama şimdi lpgde çalışıyor motorum saat gibi çekişi normal. normal olmayan ekszdan çıkan aşırı beyaz buharmı dumanmı o...
fruko71
CLASSIC
CLASSIC

İleti firarim19 » 08 Şub 2011, 22:59

Merhaba,

Duman yogun ise üst kapak contası son anında olabılır, önceki aracım favoritte bu az az olan duman son gun cok fazla artmıstı, zaten o gun de yolda kaldı artık silindire su dolup bujiyi kısa devreye düşürmüştü...

Bir bakın yag kapagının içine mayonez kıvamında yogunlaşma var mı beyaz renkli...
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti canfezzz » 16 Şub 2011, 10:53

firarim19 yazdı:Bir bakın yag kapagının içine mayonez kıvamında yogunlaşma var mı beyaz renkli...

Benim aracımda böle bir durum var sizin yorumunuz nedir ? Tam dediğiniz gibi:(
---BaŞKeNTLi---
Kullanıcı avatarı
canfezzz
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Muhammed yılmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: 94 Favorit lx

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir