felicia gazda stop etme ve rölanti düşüklüğü yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia gazda stop etme ve rölanti düşüklüğü yardım

İleti ayzek11 » 12 Şub 2011, 02:19

arkadaşlar öncelikle herkese selamlar yaklaşık 2 ay önce skoda felicia 2002 model glxi aldım araçta atiker sıralı sistem lpg mevcut benim sorunum araç benzinden gaza geçtiğinde stop ediyor ve rölanti ayarı düşüyor benzinde hiç bir problem yok motor ısınınca normale geçiyor.Yaptığım araştırmalarda genel olarak boğaz kelebeğinin temizlenmesi,bujilerin değişmesi ve rölanti ayarı yapılması gibi çeşitli çözümler öneriliyor ama bunların hiç biri kesin çözüm değil gibi gözüküyor bu konu hakkında net bir çözüm önerisi yapan olursa çok sevinirim.Ayrıca gaz ayarı ,gaz filtresi,boğaz kelebeği temizlettim değişen bişey yok servis bu araçlarda rölanti ayarı olmadığını söyledi sadece karbüratörlü araçlarda olduğu söylendi yardımlarınızı bekliyorum

ayzek11
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia 1.8 T Elagance

İleti tahya » 14 Şub 2011, 15:10

Merhaba benim araçtada gaza geçince rölenti sabit durmuyordu gaz ayarı yapınca düzeldi. Usta banada aynı cevabı verdi rölenti ayarı yapılmıyormuş.
tahya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: rıdvan yılmaz
Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia combi

İleti caglar » 27 Şub 2011, 22:15

dostum bogaz elektronık onun ıcıde bı dc motor bı sıvıc 2 de dıslı var rolantı yı onlar ayarlıo saygılar
caglar
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: caglar koruklu
Nereden: Kocaeli
Arabanız: skoda felicia

İleti bugra1945 » 27 Şub 2011, 22:43

usta gaz ayarı ya. benim fabiş de yapar öyle gaza geçince devir düşer stop edecek gibi olur falan..
Kullanıcı avatarı
bugra1945
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Buğra Önal
Nereden: Konya
Arabanız: Fabia 1.4 MPI 68 Hp

İleti yasinegem » 06 Mar 2011, 10:26

egr valfi temizlenecek olabilir ya dagaz enjektörlerinin debisi bozulmuştur gaz enjektörü debi ayar makinesi olan gazcıda enjektörlerini temizletip enjektör debileri makine ile düzeltilmesi gerekebilir debi ayar makinesi olmayana sakın gitme.(araba gazda rolantide iken akışkan bir ses varsa sorun yok pöt pöt diye gaza basıp çekiyor gibi oluyorsa debi akışı bozulmuştur)
yasinegem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yasin duyar
Nereden: Konya
Arabanız: felicia 1.3 glxi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir