Hava termostatı iptali sonrası Felicia Combi 1.3GLX

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hava termostatı iptali sonrası Felicia Combi 1.3GLX

İleti mehmet.genç » 24 Şub 2011, 15:03

Termostat iptali sonrası yakıtı ölçüyorum.bir iki güne kadar sonucu yazarım.

mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet genç
Nereden: Bursa
Arabanız: felicia

İleti mehmet.genç » 25 Şub 2011, 09:58

Slm arkadaslar.Yakıt ölçümü yaptım.İptal sonrası 66kmde 11 tl yakmısım.Bu bana göre süper bişe.Soğuk havalarda bazen 250krs buluyorsu.Hesaplamamda yanlışlık yok sanıyorum ama emin olmak için tekrar bakcam.
mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 25 Şub 2011, 10:45

Mehmet :
Slm arkadaslar.Yakıt ölçümü yaptım.İptal sonrası 66kmde 11 tl yakmısım.Bu bana göre süper bişe.Soğuk havalarda bazen 250krs buluyorsu.Hesaplamamda yanlışlık yok sanıyorum ama emin olmak için tekrar bakcam.
---------------------

Mehmet senin araç karbüratörlümü ? enjeksiyonlumu ?

Şu yüzden sordum , iptal işlemi sonrası benim favorit 10 lira lpg ile 30 km yol alıyor. 30 kuruş.

seninki 17 kuruşa geliyor.bir hata olmasın.Ben bu değeri şehirdışı ölçümde yakalıyorum.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti tornado38 » 26 Şub 2011, 16:08

bende iptal ettim 60 tl ile 360km yaptım uzun yol ama bunun 100km si 110 la160 km süratle gittim diğer kalanını 80 100 arası 166krş yakmış bence iyi hatta süper eski şahinimde olsa 100 tl yakardı
SKODA FELİCİA 1.6GLXİ 2000
BLAUPUNKT GTA470
ATİKER SIRALI SİSTEM
Kullanıcı avatarı
tornado38
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa taşcı
Nereden: Kayseri
Arabanız: felicia1.6GLXi

İleti wehby » 27 Şub 2011, 18:18

bende iptal ettim hava termostatını... atiker sıralı var...şimdi şehiriçi 19-20 krş , uzun yolda 14-15 krş yakıyorum...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti felicia_3437 » 27 Şub 2011, 18:26

bütn arkadaşların yani ozan abiye bır teşekür borcu var galiba
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti forman37 » 27 Şub 2011, 20:36

benımde tşk borcum var bugun bende termostadı ıptal edıp gaz ayarı yaptırdım onceden 10 tl ye 20 km yol yapıyodum bugun 10 tl gaz attım suan 20 km yı gecmıs durumdayım bakalım kac km daha gıdıcek :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti felicia_3437 » 27 Şub 2011, 20:40

forman37 yazdı:benımde tşk borcum var bugun bende termostadı ıptal edıp gaz ayarı yaptırdım onceden 10 tl ye 20 km yol yapıyodum bugun 10 tl gaz attım suan 20 km yı gecmıs durumdayım bakalım kac km daha gıdıcek :)
benım o termostadı iptal işini lpg montaşını yaparken ustam yapmıştı bende kızmıştım sonradan farkına vardım ıyı yapmış 10 tl lpg ile bugun 37 km yol gıtım bu soğuk hafada
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti mehmet.genç » 28 Şub 2011, 17:21

ozantavsan yazdı:Mehmet :
---------------------

Şu yüzden sordum , iptal işlemi sonrası benim favorit 10 lira lpg ile 30 km yol alıyor. 30 kuruş.

seninki 17 kuruşa geliyor.bir hata olmasın.Ben bu değeri şehirdışı ölçümde yakalıyorum.

selam ozan arkadaşım.aracım 1,3 glx lpg li karbüratörlü.Yakıt olayı acayip düştü bende şaşırdım.Senin yakıtla alakalı bi sorun var bence çok yüksek değerlerin. Birde eksi bir yön sölim.Araç geç ısınıyor.havalarda soğuk onunda etkisi var tabi.tam ısınmadanda performansı kötü ısınınca sorun yok.
mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 28 Şub 2011, 17:38

mehmet.genç yazdı:
ozantavsan yazdı:Mehmet :
---------------------

selam ozan arkadaşım.aracım 1,3 glx lpg li karbüratörlü.Yakıt olayı acayip düştü bende şaşırdım.Senin yakıtla alakalı bi sorun var bence çok yüksek değerlerin. Birde eksi bir yön sölim.Araç geç ısınıyor.havalarda soğuk onunda etkisi var tabi.tam ısınmadanda performansı kötü ısınınca sorun yok.

Mehmet : Aracı sabah çalıştırıken ayağını 15-20 saniye biraz gazda tutman gerekebilir.Gaz ayarın iyi yapıldıysa performansında ilk çalıştırmada soğuk motorda , sıcak motora göre fark olmaz.En azından bende böyle bir sorun yok.15-20 saniye sonra yola çıkıyorum , sakin kullanımla gidiyorum.İptal öncesi çok geç ısınıyordu , şimdi öyle bir sorunum yok.Senin motor termostatı kaç derece acaba , düşük olmasın.Bir öneri olarak radyatörün önüne karton koyabilirsin .Ben koydum ,bir mahsuru yok.Şimdi ilk hareket sonrası kaloriferi açıyorum içerisi yavaş yavaş ısınmaya başlıyor.Motor ısındımmı bende çabucak ısınmış oluyorum.

Dostlar kelin merhemi olsa sözü beni iyi anlatıyor.Burada paylaşıyoruz ama benim yakıtta iptal öncesi 53 kuruş heiriçi lpg sarfiyatına fırlamıştı.İptal sonrası 30 kuruşa indi.İptalin bana faydası sarfiyatın bu değere inmesi ve performansın iyileşmesi oldu.

BAskı balata değişim
Subap ayar
Avans ayar
ateşleme sistemi elemanlarının değişimi + orjinal buji
HAva termostad iptali
hava filitresi , yağ ,yağ filitresi
benzinde emisyon değeri kontrolü (normal çıktı)
Gaz ayarı defalarca

Bunlara rağmen 30 kuruşun altına inmedi.Söyleyin geriye ne kaldı ??????
Ya bu araç gerçekten az yakmıyor , ya sözün gerisini getiremiyorum.Ben ipin ucunu bıraktım ,bir karar verdim sadece gazı koyup bineceğim.10 aydır bunlara kafa yomaktan aracı kullanırken aldığım hazzı unuttum.O nedenle bineceğim artık , yaza sarfiyat düşermi bilemem. 20 kuruş , 25 kuruş sarfiyat benim için hayal artık.
Farkındaysanız son bir kaç gündür yazmıyorum ; nedeni aracıma sadece binmek...
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

Önceki

Felicia