felicia 98 arka camı nasıl çıkartılır?Yüz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia 98 arka camı nasıl çıkartılır?Yüz

İleti sonerx » 05 Tem 2007, 10:40

Arka fitillerde içeri su sızması dolayısıyla içten yüzeysel paslanmalar olmuş.Sizden ricam arka camı nasıl çıkartırım .
bi de O yüzeysel pasları ince zımparayla zımparalayıp üstüne direk sprey boya vurmam mümkün mü?
Cevaplarınızı bekliyorum.

Bu ustalar adamı USTA eder!
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yaşar balcı(soner)
Nereden: Trabzon
Arabanız: Hyundai Getz 1.5 CRDİ 2006

İleti sainz » 05 Tem 2007, 12:48

Favorit ve Felicia serilerinin kronik hastalığıdır arka cam fitillerinin kenarlarının çürümesi. Benim size naçizane tavsiyem; kendiniz yapmayın, profesyonel birisinden yardım alın zira arka camı söktüğünüzde yüseysel paslardan sonra iç kısımlara doğru çürümenin iyice ilerlemiş olduğunu göreceksiniz ki zaten içeri su alıyor diyorsunuz. bu da çürümenin epey ilerlemiş olduğuna işarettir. Daha fazla çürümeden işinin ehli bir kaportacı parça koyarak o kısmı tamir edip boyabilir. Daha ileri safhalarında ise komple bagaj kaputu almak zorunda kalabilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti sonerx » 05 Tem 2007, 14:52

sainz kardeş o kadar çürük yok.Aldığım arkadaş arabaya iyi bakmış zaten 3. ben aldım arabayı.
O cam fitilini değiştirmişti içeri sızma yok o ayptıracaktı yaptıramadan ben aldım aracı. Öyle derin çürük yok sadece boyası kakmış diyebilirim.Hem ayrıca araCIN yan kapı üst tavan kısımlarındada fitili zorladığımda ek yerlerinde çürük başlangıçları da görünüyor desene onlarıda yaptırayım desem çok para lazım..
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia41 » 05 Tem 2007, 17:17

şimdi sanayiden geliyorum. film taktırmak için camları söktük ama nasıl söktüğüne hiç dikkat etmedim.
aynı çürükler bendede mevcut. bu arabalarada kronik oluyormuş dediğiniz gibi fitillerden kaynaklanıyor. bir bölgede 3cm kadar derin çürük oluşmuş hazır sökmüşken göyüreyim dedim ama işi bayağı uzun sürüyormuş.

en ince ayrıntısına kadar bakmıştım nokta çürük bile yoktu burası çıkınca moralimi bozdu.daha fazla ilerlerse kaput elimizde kalabilir ilk fırsatta yaptıracam inşallah.
felicia41
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonerx » 06 Tem 2007, 23:55

bugün camı 10 kağıda söktürdüm.aslında sökmesi hiç de zor sayılmaz,yapışmalı olmadığından fitilli olduğundan tornavidayla ıkındıra ıkındıra söktü işte.
Sabah kalkıp zımparalayıp basıcam boyayı .öyle herşeyde tamire gidilmez birazda kendimiz yapalım...::))
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 07 Tem 2007, 12:35

[quote="sonerx"]bugün camı 10 kağıda söktürdüm.aslında sökmesi hiç de zor sayılmaz,yapışmalı olmadığından fitilli olduğundan tornavidayla ıkındıra ıkındıra söktü işte.
Sabah kalkıp zımparalayıp basıcam boyayı .öyle herşeyde tamire gidilmez birazda kendimiz yapalım...::))[/QUOTE]

Elinizden geliyorsa tabii ki en güzeli kendinizin yapması. Hatta boyama işlemine geçmeden önce, paslarını temizlediğiniz bölgeye korozyon önleyici maddelerden sürmenizi tavsiye ederim. Kolay gelsin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti aykuttasdelen » 07 Tem 2007, 13:46

kaportacı işidir hiç uğraşmayın derim. zaten kapak çürükse oraların temizlenip macunlanması gerekir, o da bir amatörü aşar.
aykuttasdelen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonerx » 09 Tem 2007, 22:59

walla yaptım oldu.ne biliyim en azından bir kaç yıl çürüme durur sanırım.Borçlar bitene kadar böyle devam...
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ünsal » 09 Tem 2007, 23:27

hadii hayırlısı resim yokmu Unhappy 
sorun kronikse bizim de ihtiyacımız olabilir bakar bakar yapardık...ben baya meraklıyım böyle konulara ...LOL...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Arabanız: Audi A3

İleti sonerx » 10 Tem 2007, 00:42

ewet yaptığım onarımıda resimliycem tabiki tek resimde hemmarka model yazısı hemde fitilden içeri oluşan çürüğün tamir olayı görüntülenecek...
Kullanıcı avatarı
sonerx
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir