Ne Olabilir ? Yardım...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ne Olabilir ? Yardım...

İleti favori » 12 Mar 2011, 23:55

Slm arkadaşlar !
Arabamda tuhaf bi sorun başladı fikirlerinizi alıp ona göre hareket edicem.
Sorun şu;seyir halinde giderken,araç birden kendini frenliyo ayağım gazda olmasına rağmen,bir kaç saniye sürüyo ve sonra tekrar fırlıyo :) bu durum benzin azaldığında oluyor ama çok da az kaldığında değil aklınıza böyle birşey gelmesin mesala kırmızı yanmadan ve yandıktan sonra yapıyo bunu ama benzin çeyrekten fazla yarıya yakınken de sanki çok hafiften gaz kestiğini hissediyorum.
Işıkta beklerken bazen devir göstergesinin de hafiften aşağı yukarı oynayıp stop ettiği de oluyor.Bir kere götürdüm özel servise ama anlayamadılar,boğaz kelebeğini,bujileri temizlediler,benzin basıncına baktılar,bilgisayara taktılar ama sorun yoktu.Kullanmaya devam ettim ama değişen birşey yok.
Birde yeni olmaya başlayan bir sorun daha var gaza bastığımda,seyir halinde yada dururken devir 2500 3000 e geldiğinde akü lambası yanıyo ama 2000 devirde normal giderken yanmıyor,özellikle gaza yüklendiğimde yanıyo.
Şimdiden cevaplarınız yorumlarınız için teşekkür ederim,herkese iyi geceler.
Kazasız belasız sürüşler dilerim...

Kullanıcı avatarı
favori
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suat Y.
Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 1.3 glxi 2001

İleti hakanerdogan » 12 Mar 2011, 23:58

Sorun elektriksel zannedersem. Alternatör kontrol edilmeli.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti patchadams2 » 19 Mar 2011, 08:21

bende de buna benzer problem var yolda gıderken yavaslayıb anıden fırlıyor ama devır 2000'de takılı kalıyor arabayı bosa aldıgımda ıse stop edıyor bır cozume ulasırsam bıldırırım kolay gelsın
patchadams2
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ufuk koç
Nereden: Yalova
Arabanız: skoda felıcıa

İleti hakacoco » 19 Mar 2011, 09:14

yakıttaki pislikten kaynaklanıyo olabilir, özellikle benzin azalınca yapıyo dediğiniz içinde bana daha mantıklı geldi, pislik aracı tıkar motor fireni gibi yığılır, geçince tekrar gazlar. yakıt sistemini temizleyicilerden alıp denemenizde fayda var. birde benzini dipte kullanmayın en az çeyrek depoyla gezin malum Türkiye de yaşıyoruz, kötü ve kalitesiz yakıtlardan kaynaklı geçmiş olsun...
hakacoco
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hakan onay
Arabanız: fabia

İleti favori » 19 Mar 2011, 23:39

bugün tekrar sanayiye gittim ve başka bir ustaya sordum,anlattım durumu;o da bana %80 benzin pompasından kaynaklanıyodur sorun dedi,çünkü benzin az iken kullanıldığında çoğunlukla benzin pompası arızalanır diye anlattı ama sorun kesin bundandır demedi.Bende marş dinamosunun kömürü değişirken ( akü lambasının yanması kömürdenmiş ) gittim parçacıya benzin pompasını sordum orjinali 160 tl yan sanayisi 80 tl dedi.Ustaya söyledim fiyatını o da bana bi süre daha kullan sık sık yapmaya başlarsa değiştirelim deneyelim dedi iyi dedik bizde,bu arada kendi de bindi dolaştı baktı ama tekrarlamadı sorun hatta ben sanayiye giderken de benzin ışığı yanarken gittim belki araba gene arızayı yapar diye ama yapmadı.Bakalım bi süre daha binicem sık sık yapmaya başlarsa değiştirip denicez artık.Anlatırım gene ne olduğunu,teşekkürler yorumlarınız için...
Kullanıcı avatarı
favori
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suat Y.
Arabanız: Felicia 1.3 glxi 2001

İleti firarim19 » 20 Mar 2011, 00:14

sağol bilgi dönüşün için, iyi yolculuklar.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir