ön kapıların sökülmesi..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ön kapıların sökülmesi..

İleti cihanne » 06 Nis 2011, 00:41

Selam,

Bugün ön otomatik camların kızaklarını yağlamak amacıyla ön kapı döşemelerini söktüm. ihtiyacınız olan aletler, yıldız ve düz tornavida. Kapı kolu tırnaklı bir parça, çekince çıkıyor. Kapının altında bir vida var, ve kapı kolunun iç kısmında 3 adet vida var. bunları da sökünce geriye döşemeyi tutup kendinize doğru çekmek kalıyor. Aman tırnakları kırmayın. Yoksa uğraşırsınız takmak için :D Otomatik cam kızaklarına el girmiyor. bende bu yüzden sprey yağlayıcı kullanmaya çalıştım. sanırım çok az faydası oldu. cam çalıştıkça belki daha da artar etkisi..

Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihan ÜRÜT
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Felicia GLX 1.3 MPi

İleti nuri017 » 06 Nis 2011, 07:52

sayın cihan ürüt, ben de bursa da ikamet etmekteyim. 98 feliş sahibiyim, belki görüşebiliriz.
sağlıkla kalınız.
nuri017
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: felicia lx

İleti cihanne » 06 Nis 2011, 23:44

görüşmek isterim elbette. numaram 0531 932 66 16. teknik konularda da yardımcı olmaya çalışırım. saygılarımla.
Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

İleti felicia_3437 » 07 Nis 2011, 00:01

keşke resim cekseydınız acarken ve işlem yaparken arkadaşlarımıza daha faydası olurdu
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti mehmet.genç » 07 Nis 2011, 07:53

cihanne yazdı:Selam,

Bugün ön otomatik camların kızaklarını yağlamak amacıyla ön kapı döşemelerini söktüm. ihtiyacınız olan aletler, yıldız ve düz tornavida. Kapı kolu tırnaklı bir parça, çekince çıkıyor. Kapının altında bir vida var, ve kapı kolunun iç kısmında 3 adet vida var. bunları da sökünce geriye döşemeyi tutup kendinize doğru çekmek kalıyor. Aman tırnakları kırmayın. Yoksa uğraşırsınız takmak için :D Otomatik cam kızaklarına el girmiyor. bende bu yüzden sprey yağlayıcı kullanmaya çalıştım. sanırım çok az faydası oldu. cam çalıştıkça belki daha da artar etkisi..

Hocam sağ cam benimde sıkışıyo kalkmıyo ben gres bile kullandım yok olmadı.Şayet siz bi yere ayarlatırsanız bi bizide bilgilendiriseniz sevinirim.Bende Bursa dayım.Yaz malum cam inecek kalkacak.Ayarlatmak gerek.
mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet genç
Arabanız: felicia

İleti nuri017 » 07 Nis 2011, 14:04

sayın cihan türüt ile telefonda görüştük.
kendisine buradan teşekkür ediyorum.
sağlıkla kalınız.
nuri017
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: felicia lx

İleti cihanne » 07 Nis 2011, 23:21

mehmet.genç yazdı: Hocam sağ cam benimde sıkışıyo kalkmıyo ben gres bile kullandım yok olmadı.Şayet siz bi yere ayarlatırsanız bi bizide bilgilendiriseniz sevinirim.Bende Bursa dayım.Yaz malum cam inecek kalkacak.Ayarlatmak gerek.

Kapınızın iç döşemesini söktükten sonra camı aşağıya indirip, kapı çıtalarındaki fitilleri kontrol etmeni öneririm.. Eğer o da çözüm olmazsa, kapının içinde bir yerde bir sürtme, sıkışma olma ihtimali var, komple dağıtmak gerekir..
Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi