Yırtılan devir daim hortumu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yırtılan devir daim hortumu

İleti cihanne » 08 Nis 2011, 23:06

Selam,

Bugün feliciam ile okuldan eve dönerken her zaman 80-85 derecelerde duran hararet ibresinin 90 ı geçtiğini ve fanın kapanmadığını farkettim. Hemen sağa çekip durdum ve kaputu açtım. İki hafta önce LPG dönüşümü yaptırdığım aracımda, montaj elemanı devirdaim hortumunu T boruyla montaj yapmış. Lakin demir kelepçeyle çok sıkmış olacak ki hortumu kesmiş kelepçe. İğne kalınlığında soğutma suyu akıyordu dışarı. Bulunduğum yer evime çok yakın olduğundan aracımı otoparka çektim. Yarın LPG dönüşümümü yaptırdığım skoda yetkili servisi Tomurcuk Otomotive götüreceğim aracımı. Hem yırtılan boruyu değiştirteceğim, hemde boşa akan Kırmızı antifirizimi doldurtturacağım. Ve bunun için para vermemek için gerekirse kavga edeceğim :D Sizce garantiden antifiriz koyarlar mı aracıma?

Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihan ÜRÜT
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Felicia GLX 1.3 MPi

İleti forman37 » 08 Nis 2011, 23:25

aracınıza garantıden antıfırız koyucaklarını sanmıyorum hortumunuzu değiştirirler garantıden eksık olan antıfırızede su ekleyıp sızı gonderırler . yapcakları budur
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti sufe » 08 Nis 2011, 23:32

Nereden bakarsanız bakın bu onların hatası. Eğer Tomurcuk oto böyle birşeye "yok kabul etmeyiz" derse, Benim gözümde diğerlerinden hiçbir farkı kalmaz. Tam da kendilerini geliştiren iyi bir firma düşüncesi oluşmaya başlamıştı bende. Lütfen sonucu bize de bildirin ki ona göre ilerde karar verebilelim ;)
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

İleti cihanne » 09 Nis 2011, 00:03

Yarın akşam buraya yazacağım durumu..
Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

İleti cihanne » 09 Nis 2011, 13:10

İlk resimde görülen T şeklindeki parçanın sol tarafındaki kauçuk boru metal kelepçenin yüzünden ezilmişti. Boruyu ucundan keserek kısalttılar ve T parçaya yeniden taktılar. Tomurcuk oto LPG sorumlusu Gürol Beyle görüşmem üzerine bana 3 litre antifiriz hediye ettiler. Daha sonra aracımı otoparka çekip radyatör alt hortumunu düz tornavida ile kelepçesinden gevşetip boruyu çıkarıp tüm suyu akıttım. Sonra depodan hortumla su vererek sistemin temizlenmesini sağladım ve yeni antifirizimi koydum. Üzerine yarım litre kadar da çeşme suyu ilave ettim. Sonuç itibariyle LPG dönüşümü sırasında oluşan hatayı telafi etmiş oldular. İşte bugün çektiğim bir kaç foto..

Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

İleti sufe » 09 Nis 2011, 16:16

Bu davranışlarından dolayı Tomurcuk Oto'yu tebrik ederim. Düşüncem eskisi gibi ;)
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

İleti felicia_3437 » 09 Nis 2011, 23:20

aracın pilakası hoşuma gıtı yaw cevap böyle servız olursa hem müşterı kazanır hem saygı bu davranışından ötürü hıc gıtmeyeceğim halde tebrık ederım tomurcuk otoyu
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti cihanne » 10 Nis 2011, 00:00

tomurcuk oto gittikçe güçleniyor. müşteri memnuniyetini ellerinden geldiğince yüksek tutmaya çalışıyorlar sanırım..
Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

İleti kiyakfeli » 13 Nis 2011, 22:41

resimli anlatım çok güzel olmuş. başka feliciaların resimlerini görmek hoşuma gidiyor. eline sağlık.
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir