Feliş arıza

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Feliş arıza

İleti cobweb » 11 Nis 2011, 20:31

Arkadaşlar merhaba,

Bugün sabah benim feliş çalışmadı.Bir kaç defa marşa bastım ses yok.Sonra merkezi kilit ile kapıları açıp kapadım çok yavaş açılıp kapandı ve sonunda kapandı açılmadı.Birsüre bekledim ve çok zor da olsa merkezi kilitle kapıları açtım.Aküden bir problem olabileceğini düşünerek arabayı vurdurarak çalıştırdım ve çalıştı.Akşam oto elektrikçisine götürdüm sorunu çözmek için.Usta, arabada kullandığım teybin aküyü boşaltabileceğini söyledi.Usb ve sd kart girişli olan teyp kontağa bağlı değildi bu yüzden de açık olmasa bile lcd ekranı saati, tarihi gösteriyordu.Usta bunu kontağa bağlayalım sorun çözülür dedi.Teybi söktürdüm sonra ustaya götürdüm teyp bağlanan girişlerin hiçbrinde kontak elektriğini bulamadı yok dedi.Sonra sigortadan alalım dedi ve teybin kablosunu sigortadaki kontak kablosuna bağladı.Şimdi arabanın kontağı açıkken teyp çalışıyor.Şuanda arabayı çalıştırabiliyorum ama sabah yine aynı problemi yaşarmıyım bilemiyorum.Sizce bu bağlantı sorunu çözer mi? Yoksa başka bir nedeni olabilir mi akü doldurulması gerekebilir mi? Yine akü kapalı devre aküymüş(varta akü) bunu ölçemeyiz dedi usta.Ayrıca bu bağlantıyı yaptıktan sonra araba çalışırken sağ hoparlörden cızırtı sesi gelmeye başladı ki daha önce teyp kontağa bağlı değilken bu ses yoktu, bu sesi nasıl kesebiliriz?Şimdiden tşkler arkadaşlar...

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti beyazkurt61 » 12 Nis 2011, 21:50

kardeş akun bıtmiş ben cok cekdım degişdirmedıkleri bişe kalmadi benım aracımdada anfi cekıodu akuyu bıtırıodu hıcbişe yapma sakın ben yaptım bana malietı aku artı jarz dınamosu marş motoru hepsını degısdırdıler toplam işcilikle 600 tl tuttu sorunu nasımı cozdum akuyu verdım şarz eddırdım sorun cozuldu teybı arac calısırken aac kapalıyken boşaltıo akuyu marş vurmuor
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çilingiroglu
Nereden: Trabzon
Arabanız: felicia

İleti felicia_3437 » 12 Nis 2011, 23:04

gecmiş olsun abım şarzdinamosunun diyotlarını değiştirtin sorunu oradan yapıyor genel olarak gevşek se falan tam şarz edemıyor aküyü oda cekiyor bırde arka bagaja bakın bakalım hafif nemlilik varmı sıtop farlarının oradan bazen su ala bılıyor bu felişler oda kısa devre yapıp akünün boşalmasını kaynaklıyor teyip bıtırmez benım tahminim ce sadece saat şarzı cekemez zira arkadaşlarımın arabalarına bağladım 3 tane aynı teyip ten onlarında saati falan calışıyor onlarda böle sorun yok
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti felicia_3437 » 12 Nis 2011, 23:07

beyazkurt61 yazdı:kardeş akun bıtmiş ben cok cekdım degişdirmedıkleri bişe kalmadi benım aracımdada anfi cekıodu akuyu bıtırıodu hıcbişe yapma sakın ben yaptım bana malietı aku artı jarz dınamosu marş motoru hepsını degısdırdıler toplam işcilikle 600 tl tuttu sorunu nasımı cozdum akuyu verdım şarz eddırdım sorun cozuldu teybı arac calısırken aac kapalıyken boşaltıo akuyu marş vurmuor

arkadaşım anfı teyipten kapanıyorsa böle şeylerı yapa biliyor bazen rca kaplosu anfıye kapan komutu vermıyor benımde başıma gelmişti bir iki kere bende anfıyıteyıp kapanınca vede elde kapatma düğmesi yapmıştım ozaman sorun cözülmüştü ve teyıbı acıyorsun normal kapılar anfıye bağlı değildi ailem le gezerken anfım kapalı konumda oluyordu tek veya arkadaşlarla manıtayla gezerken düğmeye bazıyordum tesisatım devreye gırıyordu
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cobweb » 13 Nis 2011, 14:01

Arkadaşlar tşk ederim cevaplarınız için.Teybi kontağa bağladıktan sonra sorun çözüldü yani 2 gündür arabamın çalışmasında aküden kaynaklı bi sorun olmadı.Aküyü ölçemiyorum dedi usta kapalı devreymiş ne durumda akü onu bilemiyorum.Şarja verim ama akü daha yeni 2 aylık.Şarj olması gerekirse zaten şarj ettircem.Selim dediğin gibi yağışlı geçiyor buralar bugünlerde bagaj kısmını bi kontrol edim ıslaklık var mı diye.Usta teyp bitirir dedi kontağa aldı o da bi nevi iyi oldu teybi açık bırakma ihtimali ortadan kalktı aslında ama araba çalışırken sağ ön kapı hoparlöründen ses geliyor. Şarj dinamosunun diyotları ne kadar tutar arkadaşlar? Eğer sorun diyotdan ise aküyü mü boşaltır?

.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 13 Nis 2011, 19:43

diyotlar 10 tl falan da aküyü boşaltmaz onlar aküyu dolduramaz onlarda sorun olunca dinamo tam olarak dolduramıyor buda bazı devrelerin aküden elektırık cekmesı ile aküde kalan ceyranın marş motorunua yetmemesını sağlar örnek teyıp ten bıtmış dıyorsun normalde aracın üzürendeki saate bıtıre bılır ozaman sonucta teyibinde sadece saatı calışıyor kapalı konumdayken
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cobweb » 14 Nis 2011, 20:17

felicia_3437 yazdı:diyotlar 10 tl falan da aküyü boşaltmaz onlar aküyu dolduramaz onlarda sorun olunca dinamo tam olarak dolduramıyor buda bazı devrelerin aküden elektırık cekmesı ile aküde kalan ceyranın marş motorunua yetmemesını sağlar örnek teyıp ten bıtmış dıyorsun normalde aracın üzürendeki saate bıtıre bılır ozaman sonucta teyibinde sadece saatı calışıyor kapalı konumdayken

Tşk ederim Selim.Bagaj kısmını kontrol ettim ıslaklık var mı diye yok çok şükür.Bagaj lambası falan mı açık kalıyor diye baktım o da değil.Şimdilik teybin kontağa bağlanması ile sorun çözüldü gibi ama iyi bir ustaya götürüp baktırmakta fayda var.

.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti NURİPARIM » 17 Nis 2011, 20:12

SENİN YAŞADIĞIN PROBLEMİ BENDE YENİ YAŞADIM TEYİBİ KONTAKTAN ÇALIŞIR HALE GETİRİNCE OLAY BİTTİ. BOŞUNA BAŞKA YERDE ARAMA EĞER KENDİN DEMNEMEK İSTERSEN AKÜNÜN + UCUNU SÖK ARAYA DUYA BAĞLI KABLOLU 12 W BİR LAMBA BAĞLA KABLONUN BİR UCUNU AKÜNÜN + UCUNA DİĞERİNİ ÇIKARDIĞIN KUTUP BAŞINA BAĞLA EĞER ARAÇTA AKIM ÇEKEN BİRYER VARSA LAMBA YANAR YOKSA YANMAZ. YANIYORSA AKÜNÜ BİTİREN YERİ ARAMAYA BAŞLA.TEYP, BAĞAJ VEYA TAVAN LAMBASI VEYA BAŞKA BİRŞEY. ARABA ÇALIŞMADIĞI ZAMAN AKÜDEN HİÇBİR AKIM ÇIKIŞI OLMAMASI GEREKİR. OLURSA AKIMIN DURUMUNA GÖRE VE AKÜNÜN GÜCÜNE GÖRE AYNI SORUNU TEKRAR YAŞARSIN.
NURİPARIM
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: nuri parım
Nereden: Denizli
Arabanız: skoda felicia

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir