Felicia Hakkında Bir AYRINTII.!! GAZ PEDALI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Hakkında Bir AYRINTII.!! GAZ PEDALI

İleti felicia_26 » 12 Nis 2011, 09:07

Arkadaşlar öncelikle merhaba benim 1996 skoda felicia 1.3 lx aracım var. Bu araçda dikkat ettiğim bi yer oldu . Gaz pedalının altında fabrika çıkışı bi demir var 10 cm uzunlugunda gaz pedalını sonuna kadar basamıyorum . Bu aracın fazla devir yapmaması içinmidir ölesine mi koyuldu bilmiyorum sizdede varmı .:?:

felicia_26
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Onur ÖZKÖK
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Skoda Felicia

İleti hetepe » 12 Nis 2011, 09:52

Fabiada da var, sanırım pedalın nereye kadar basacağını hesaplayıp, mekanik olarak sınırlandırmışlar...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti felicia_26 » 12 Nis 2011, 10:10

cvp için teşekkürler . Sökülebilme özelliğide var sökersem bi sorun yaratırmı .? veya aracın hızında bi değişim olurmu , bir kere söktüm ama aracı sürmedim.
felicia_26
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Onur ÖZKÖK
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Skoda Felicia

İleti sainz » 12 Nis 2011, 11:16

Gaz pedalı o takoza tam olarak dayandığında gaz kelebeği tam açık pozisyondadır. Takozu kaldırıp biraz daha gaz pedalınının ilerletilmesi durumunda gaz kelebeği ters yöne hareket ederek kapanma işlemini yapacaktır.
Velhasıl-ı kelâm o takozu kaldırmanın hiçbir faydası olamyacaktır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti firarim19 » 13 Nis 2011, 11:03

Demir gaz pedalını limitliyor, Eğer motorda modifiye yapıldıysa( rally, drag vs) Aracın yağ karteri değişecek ve büyük radyator takılacak.

Takozu yukarıdaki eklemeleri yaptıktan sonra sokersenız aracın, kırmızı devirlerde kullanılmasında bir sakınca yok.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti felicia_3437 » 13 Nis 2011, 22:32

o parca benım ınterneten edındığım bilgiye göre teli sistem deyılde sensörlü gaz pedaları varmış o sen sörün yerıymiş ama trye gelenlerde bu özelik yok malesef ama şase ve kasa aynı olduğundan butun modelerde o yarım parmak su borusu gıbı takoz mevcut fabıyanın bazı modelerınde yanlış okumadıysam sen sör yardımı ile gaz verılıyordu
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Arabanız: FELİCİA LX

İleti mustklc » 13 Nis 2011, 23:01

yav arkadaş siz nasıl korkmadan çekinmeden gaza basıyorsunuz. daha yer olsa da gazı diplesek diyorsunuz? sizin benzin-mazot fiyatlarından haberiniz yok herhalde.
gaz pedalını okşaya okşaya nasır bağladı ayağım. aracı 2500 devirde tutacağım diye yola bakamıyorum artık. ne gaza basması ne borusu :D
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti sainz » 14 Nis 2011, 09:41

felicia_3437 yazdı:o parca benım ınterneten edındığım bilgiye göre teli sistem deyılde sensörlü gaz pedaları varmış o sen sörün yerıymiş ama trye gelenlerde bu özelik yok malesef ama şase ve kasa aynı olduğundan butun modelerde o yarım parmak su borusu gıbı takoz mevcut fabıyanın bazı modelerınde yanlış okumadıysam sen sör yardımı ile gaz verılıyordu

O takoz Favorit' te de var ve tekrar söyleyeyim; o takozu kaldırıp gaz pedalını biraz daha ileriye ittirmenin hiç bir faydası olamayacaktır. Gaz pedalı takoza yaslandığında, yani tam gaz konumunda bile supaplar overfloating denen duruma düşüp vızıldadığına göre daha fazla devir çevirtmenin hiç bir mantığı yok. Kaldı ki Gaz pedalını o takozdan daha ileriye götürdüğünüzde gaz kelebeği kapanma konumuna gelmeye başlayacaktır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir