BENZİNDE ÇALIŞTIKTAN SONRA AYAĞIMI GAZDAN ÇEKİNCE STOPEDİYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BENZİNDE ÇALIŞTIKTAN SONRA AYAĞIMI GAZDAN ÇEKİNCE STOPEDİYOR

İleti SKODA48 » 16 Nis 2011, 11:57

ARKADAŞLAR LÜTFEN BİLĞİSİ OLAN YADA BAŞINA GELMİŞ OLAN VARSA YARDIM ETSİN FELİCİAM BENZİNDE ÇALIŞIYOR FAKAT AYAĞIMI GAZ PEDALINDAN KALDIRIR KADIRMAZ 1 - 2 SANİYE İÇİNDE STOP EDİYOR BİRDE BENZİNDE GİDERKEN AYAGIMI GAZDAN KADIRINCA GEĞİLDE DEBRİYAJA BASINCA BOŞTADA OLSA VİTESTEDE OLSA BİRAZ YAVAŞLAYAYIM STOP EDİYOR LÜTFEN YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM

Hala nefes alıyorsak ve hala seviniyor, üzülüyor, ağlıyor, çığlık atabiliyorsak yaşıyoruz demektir... yaşıyorsak hala herşey için umut var demektir...
Kullanıcı avatarı
SKODA48
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AHMET
Nereden: Muğla
Arabanız: FELİCİA GLX 97

İleti aleko » 16 Nis 2011, 12:06

kardeş aynısı başıma gelmişti... sigorta atmış.. onu değiştirdiler. o kadar...
aleko
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti komando » 16 Nis 2011, 12:29

Bogaz kelebegine baktır eğer hararet müşürün arızalı ise arabaya sürekli jikle pozizyonunda kalması talimatını veriyor bu durumda araba çalışıyor fakat debriyaj a bastığında motor devri aniden düşüp araç stop ediyor bunu anlamak için şöyle bir test de yapabilirsin motor kaputunu aç içerden birisi kontağı yarım açsın fakat marşa basmasın kontağı ilk açtığında bogaz kelebeginden yaklaşık 3-4 saniye kadar bir ses gelmeli ve tık diye durmalı eğer durmadan sürekli aynı ses geliyorsa problem var demektir yada şu şekilde de kontrol edebilirsin araç boş konumda çalışırken biraz gaz ver şöyle motor devri 4500-5000 kadar olsun ve ayağını aniden gazdan çek motor devir ibresi 10 konumuna gelmeden biraz yukarda yavaşlıyormu yoksa aniden 10 un altına mı iniyor bunlara bir bak derim
komando
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 16 Nis 2011, 15:28

Araç karbüratörlü ise, karbüratörün üzerindeki elektrik soketlerini kontrol edin ve gerekiyorsa değiştirip sıkıca takılmalarını sağlayın.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti beyazkurt61 » 16 Nis 2011, 15:37

bu sorun bendede var arkadaşlar cozemıyorum karburator tıkalı dedıler arkadasın dedı sıgorta nerede acabaa
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çilingiroglu
Nereden: Trabzon
Arabanız: felicia

İleti SKODA48 » 16 Nis 2011, 16:21

TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR BUDEDİKLERİNİZE BAKACAM AMA ŞÖYLE BİR SORUM OLACAK LPG DE BÖYLE BİR SORUN YOK LPG DE NORMAL ÇALIŞIYOR AMA BENZİNDE GAZI 1000 DEVİRDE TUTTUM ARABA SARSILARAK VE BİR AKSAK BİR OLMAL DEVİR VURUŞU YAPARAK ÇALIŞTI ANLAMIYORUM BU ARADA BİR KONUDA DAHA YARDIM İSTİYORUM SİTEDEKİ ARKADAŞLARDAN BEN MUĞLA DALAMANDAYIM BU BÖLGEYE YAKIN BİR KARBÜRATÖR USTASI VARSA BEN GİTMMEYE RAZIYIM YETERKİ USTA OLSUN İŞİNDE VARSA BİLDİĞİNİZ Bİ USTA TELİNİ VERİRSENİZ VE ADRESİNİ SEVİNİRİM
Hala nefes alıyorsak ve hala seviniyor, üzülüyor, ağlıyor, çığlık atabiliyorsak yaşıyoruz demektir... yaşıyorsak hala herşey için umut var demektir...
Kullanıcı avatarı
SKODA48
CLASSIC
CLASSIC

İleti aleko » 16 Nis 2011, 18:36

benimde aynen senin gibi gazda yapmıyordu... sigorta kutusu torpido gözünün aldında , oradaki sigortalardan biri atmış , onu değiştir 5 tl tuttu o kadar....
aleko
CLASSIC
CLASSIC

İleti beyazkurt61 » 17 Nis 2011, 01:29

yah sgorta ne alaka onu anlayamadım ben
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

İleti beyazkurt61 » 17 Nis 2011, 01:32

benımde aynı sorunum var benzınde rolantı yok artı tupdede 5 vıdesden boşa alınca 120 130 km hızda lap dıe ıstop edıo rolantı cok dalgalanma var bıde yakacam kına geldı artık anlayan bır musluman yokmu bu sorunlardan
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKODA48 » 17 Nis 2011, 08:36

VALLAH Bİ TANE USTA BULSAM BAKTIRACAM GÖTÜRDÜĞÜM USTALAR BENDEN CAHİL BU ARADA BEYAZKURT KARDEŞİM BENİMKİNİN GAZDA Bİ SORUNU YOK GAZDA NEKADAR HIZLANIRSAM HIZLANAYIM BOŞADA ATSAM MOTOR FRENİDE YAPSAM STOP ETMİYOR AMA BENZİNDE BAK O DEDİĞİNİ HANGİ HIZDA OLURSA OLSUN YAPIYOR AYAĞINI GAZDAN ÇEKMEN YETERLİ BAKALIM BİDE İZMİRLİ KARDEŞİMİZ DEDİĞİNE BAKTIRALIM ZARA GELMEZ EN AZINDAN ELEKTİRİKİMİZ HAKİKATEN USTASI BU İŞLERİN BAKTIRALIM NE DİYECEK
Kullanıcı avatarı
SKODA48
CLASSIC
CLASSIC

İleti aleko » 17 Nis 2011, 11:08

sigortayla alakası şu ; sigorta bozuk olduğu için karbüratörün üzerindeki kabloların bağlandığı bir şey var (adını unuttum) bu ayağını gaz pedalından çekincede rölantide arabanın benzinde çalışmasına devam etmesini sağlıyor.. o bahsettiğim sigorta atmış olduğu için karbüratörün üzerindeki o kabloların geçtiği rölanti müşürü olabilir, işte o çalışmıyor.. dolayısıyla ayağını gazdan çekince araç duruyor... bilmem anlatabildim mi!
aleko
CLASSIC
CLASSIC

İleti beyazkurt61 » 17 Nis 2011, 12:16

yah kardeş bı bakdır dene benım benzındede aynı sorun var senın dedın gıbı scoda 48 kardeş aynısını oluor ama bende tup benzın her ıkısındede aynı sıkınıtı var 1 senedır ömrümü yedı bı degişmedım karburator kaldı onu degişdircem sanırım bakalım da arkadaşin dedı gıbı sıgorta olayını kontrol ettirmem lazım
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

İleti ercansumbul » 17 Nis 2011, 13:23

iyi bir karbüratör ustasına git.
ercansumbul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ercan sünbül
Nereden: Malatya
Arabanız: octavia 2005 a5 kasa

İleti beyazkurt61 » 17 Nis 2011, 16:55

yah arkadaşlar karburator ustası 150 tl ısdıyor bunun yan sanayısı 300 tl sıfırı ne diyorsunuz napsam
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKODA48 » 22 Nis 2011, 11:31

ARKADAŞLAR SİGORTALARI KONTOROl ETTİRDİM BİŞEY YOK HEPSİ SALAM Bİ MOTORUN YANINDAKİ LPG SİGORTASI GEVŞEMİZ NO HALLETTİRDİK VALLAH BEN USTANIN BAŞINA ÇÖKTÜM DEDİM Kİ BU GUN BU İŞİ YA BERABER HALLEDECEZ YADA BEN KARIŞMAM DEDİM OTURDUK BİR GÜZEL karbüratör söktük temizledik o dediniz rolantiyi ayarlayanıda aküye bir kablo takıp kontrol etti oda sağlam incini cinciğini temizledik ne varsa şimdi nasıl diye sorarsanız biraz daha ii artık benzinde rolettide çalışıyor ama sarsıntılı çalışıyor bunu nasıl yaparız bilmiyorum ama Sağlam bir karbüratör ustası araştırıyorum bulunca bakacaz artık UMARIZ BU SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞLARDAN BİRİ BU SORUNUN KAYNAĞINI BULURDA KURTULURUZ HEPİNİZE SAYGILAR ARKADAŞLAR
Kullanıcı avatarı
SKODA48
CLASSIC
CLASSIC

İleti beyazkurt61 » 22 Nis 2011, 21:05

son dakka mesajı yazıorum sana kardeş aynı sıkıntı bendede vardı karburatoru sokdurdum guzel bır temızleddım her parcasınıda degısdırdım alttakoz vardı karburatorun ordan hava alıyordu onuda hallettım sonucmu arac benzınde super calısıo ama gel geleelım tupe tupdede arac 100 km hızda boşa atınca lap dıe stop edıo bır o kaldı onunda beyın degıscem ole gozukuo 200 tl masraf eddım sonuc super degdı dıebılırım
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

İleti aleko » 22 Nis 2011, 22:56

sıkıntınızı bi nebze olsa da çözmeniz sevindirici... beyazkurt kardeşim , alttakozun değişimi esnasında sıvı conta da sürdü mü? sürmesinde fayda var... yeni alttakoz conta orjinali gibi kaliteli değil. yan sanayi olduğundan bunlarda hava kaçırabiliyor.
aleko
CLASSIC
CLASSIC

İleti tornado38 » 30 Nis 2011, 23:51

beyazkurt kardeşim aracının hava filtresinin girişinde yazlık kışlık konumu varsa onu kışlık konuma alarak dene derim benim 84 şahin vardı karbiratörü yazlık konuma alınca araba rampa aşşağı 90 da tık stop ediyordu kışlığa çevirince sorun ortadan kalktı
skoda 48 kardeşim o söktüğünüz parça rolanti ayarını yapan parçaysa ona aküden araba çalışırken direkt kablo bağla bir dene bakalım nasıl olacak yanlız dikkat et +ve- kutupları varsa ters takma
SKODA FELİCİA 1.6GLXİ 2000
BLAUPUNKT GTA470
ATİKER SIRALI SİSTEM
Kullanıcı avatarı
tornado38
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa taşcı
Nereden: Kayseri
Arabanız: felicia1.6GLXi

Sonraki

Felicia