BENZİNDE ÇALIŞTIKTAN SONRA AYAĞIMI GAZDAN ÇEKİNCE STOPEDİYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BENZİNDE ÇALIŞTIKTAN SONRA AYAĞIMI GAZDAN ÇEKİNCE STOPEDİYOR

İleti alwaysloser » 01 May 2011, 00:24

sorun bence boğaz kelebeğinden

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti asiyan_skoda » 02 May 2011, 07:54

Herkese slmlar arkadaşlar. Aynı sorun bendede var yanlız, ben şöyle özetleyeyim aracıma lpg taktırdıktan sonra bu sorun oluşmaya başladı sabahları ilk çalıştırmamda benzin ile çalışırken bu sorunu yapıyor taki gaza geçene kadar. araç benzini yemiyor gibi ara gazı veriyorum düzeliyor gazı sabit tutuyorum. devir düşüyor ayağımı gazdan çekiyorum. araba sönecek gibi oluyor benzinden lpg geçince bunları yapmıyor. araba ısındıktan sonra tekrar benzine alıyorum aynı sorun yok sadece ilk benzin ile lpg ye geçiş süresinde yapıyor bunu. enjeksiyonlar yada boğaz kelebeğinde sorun olsa benzinde hep bunu yapmazmı ?
asiyan_skoda
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: asiyan_skoda
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: SKODA FELİCİA GLXİ

İleti didim71 » 14 May 2011, 19:46

aynen aynı sıkıntı bendede var soğukken benzinden gaza geçene kadar boğuyor gibi oluyor ustaya gittim dedi bobinde bir sorun olabilir onuda değiştirelim iyide abi gaz takılmadan öncesine neden bu sorun yoktu bir hararet müşürü yüzünden 950 tl para harcattı bana vicdansızlar ysxık değilmi yaw bu sorun hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazın arkadaşlar herkeze şimdidensaygılar.
didim71
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: Aydın
Arabanız: FELİCİA GLXİ

İleti asiyan_skoda » 20 May 2011, 10:51

didim71 yazdı:aynen aynı sıkıntı bendede var soğukken benzinden gaza geçene kadar boğuyor gibi oluyor ustaya gittim dedi bobinde bir sorun olabilir onuda değiştirelim iyide abi gaz takılmadan öncesine neden bu sorun yoktu bir hararet müşürü yüzünden 950 tl para harcattı bana vicdansızlar ysxık değilmi yaw bu sorun hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazın arkadaşlar herkeze şimdidensaygılar.

Arkadaşlar Yardımcı olabilecek kimse yokmu ustalarda anlamıyor daha önce başına gelen varmı. benimkinede boğaz kelebeği arızalı denildi.
asiyan_skoda
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 21 May 2011, 20:56

çıkma boğaz kelebeği taktırın deneyin ...bakalım sonuç ne olacak

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti frostbite19 » 23 May 2011, 23:07

Yakıt artırma diyaframı?

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti felicia_35 » 24 May 2011, 13:32

arkadaşlar aynı sıkıntı bendede var. gazdan benzine aldığımda ayağımı gazdan çekince lap diye stop ediyo. ayrıca benzine aldığımda çok fazla duman atıyo ve belli bi devirden sonra araba kendini kapatıyo tıkanıyor. bunun sebebini bir türlü çözemedim yardımcı olurmusunuz?
felicia_35
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mücahit ince
Nereden: İzmir
Arabanız: felicia glx

İleti asiyan_skoda » 24 May 2011, 15:53

aracınız enjeksiyonlu ise ayrı karbüratörlü ise ayrı ayrı nedenleri olabilir. ne zaman lpg taktırdınız. lpgde de aynı sorun varmı
asiyan_skoda
CLASSIC
CLASSIC

İleti asiyan_skoda » 26 May 2011, 10:03

asiyan_skoda yazdı:
didim71 yazdı:aynen aynı sıkıntı bendede var soğukken benzinden gaza geçene kadar boğuyor gibi oluyor ustaya gittim dedi bobinde bir sorun olabilir onuda değiştirelim iyide abi gaz takılmadan öncesine neden bu sorun yoktu bir hararet müşürü yüzünden 950 tl para harcattı bana vicdansızlar ysxık değilmi yaw bu sorun hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazın arkadaşlar herkeze şimdidensaygılar.

Arkadaşlar Yardımcı olabilecek kimse yokmu ustalarda anlamıyor daha önce başına gelen varmı. benimkinede boğaz kelebeği arızalı denildi.

Nihayet sıkıntım çözüldü. dolaşmadığım oto tamirci kalmamıştı. her usta! farklı farklı şeylerden bahsetti. usta diyorum ama lafta yani. yav arkadaş 10 ustadan iki tanesi aynı düşünmezmi. herbiri farklı şeyler söylüyor . Allah kimseyi Çaresiz bırakmasın. sinirlendim yetkili servise gittim. boğaz kelebeğini nerede temizlettiğimi sordular ve ne deseler beğenersin zaten burnumdan soluyorum. o adamdan bize çok iş geldi diye neyse onlarda baktılar rölanti sorunu için. zamanla düzeleceği sabit hızla uzun yol yapmamı tavsiye ettiler. yine geçmezse boğaz kelebeğini değiştirebileceklerini söylediler. çok şükür sıkıntım geçti artık 2000 devirlerde takılmıyor. rölantimde olması gerektiği gibi sadece lpg de iken rölantim biraz yüksek 1100 ile 1200 arasında değişiyor. bunada şükür zamanla onunda düzeleceğine inanıyorum.
asiyan_skoda
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 26 May 2011, 22:07

uzun yolda sabit hızla gitmekle sorun çözülmez .sorun boğaz kelebeği değişimi o da olmazsa beyin değişimi .

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zenoxxx » 29 May 2011, 00:30

bendede aynı sorun oldu emme manifoltunu değiştirdiler skoda yetkili servisinde sonra bide gaz ayarı yapıldı sıkıntı ortadan kalktı maşşalahı var şimdi
SKODA FELİCİA TAM BİR FACİA
Kullanıcı avatarı
zenoxxx
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zenoxxx
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Octavia 1.8 turbo L&K

İleti erdem_0650 » 13 Haz 2011, 16:17

arkadaşım, krank sensörünü değiştir sorun düzelir
Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...
erdem_0650
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ErdemH
Nereden: Ankara
Arabanız: 99 Model Felicia 1,3 GLXİ

İleti felicia042 » 29 Haz 2011, 23:02

sorun boğaz kelebeğinde temizlenip adaptasyon yapıldıysa lpg veya benzinde 800 devirde olması lazım eğer farklı devirleri görüyorsanız arıza devam ediyor demektir. boğaz kelebeğinin yan tarafında bulunan metal kapağı açıp, içinde bulunan dişlileri bi kontrol edin , eğer dişlerde aşınma kırılma varsa ya yenisini alacaksınız yada tamir yoluna gideceksiniz.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti beyazkurt61 » 01 Tem 2011, 22:33

guzel kardeşim denedım hatta şuan da o hava termostatının orası bomboş halde sonuc aynı degişmio benzınde sorun yok ama tupde ruzgardan kesıo
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çilingiroglu
Nereden: Trabzon
Arabanız: felicia

İleti feliş » 05 Tem 2011, 10:20

abi bizim araba hem gazda hem de benzinde aynısını yapıyordu daha sonra sanayide bilgisayara bağladı usta sorun bar ayarındaymış yani basıncı düşmüş onu ayarlatınca arabanın sesi bile değişiyor:idea:
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti 1abdullah1 » 06 Tem 2011, 23:26

Merhaba,lpg yi taktırınca aynı sorunu bende yaşadım.Ustam hava filitresine gelen plastik borunun içine bir adet bulaşık teli yerleştirince sorun %90 çözüldü.Şimdi sadece 120 ile giderken ..şa alıca yapıyor.onun çözümününe boruyu geriye doğru tam kıvrmak olarak söyledi ama ben yapmadım artık.Malum o süratte risk fazlalaşıyor. bilginize....
Kullanıcı avatarı
1abdullah1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdullah Çivril
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 1.3 glx

İleti SKODA48 » 07 Tem 2011, 12:45

EN SONUNDA SAĞLAM BİR USTA BULLDUM SORUN ÇÖZÜLDÜ NE O NE BU Bİ PARÇA VAR KARBÜRATÖR ÜSTÜNDE O DEĞİŞTİRDİM SORUN KALMADI PAR ÇANIN FOTOLARINI KOYACAM YARIN EN ZAINDAN BAKTIRIN BU PARÇAYA BELKİ SİZİN SORUNUNUZDA BU PARÇADIR
Hala nefes alıyorsak ve hala seviniyor, üzülüyor, ağlıyor, çığlık atabiliyorsak yaşıyoruz demektir... yaşıyorsak hala herşey için umut var demektir...
Kullanıcı avatarı
SKODA48
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AHMET
Nereden: Muğla
Arabanız: FELİCİA GLX 97

İleti SKODA48 » 07 Tem 2011, 12:50

VE BU PARÇAYI DEĞİŞTİRDİ USTA VE AYAR YAPTIRDI BAKIN BEN ONU BUNU BİLMEM BİR SÜRÜ USTAYA GİTTİM BİRSÜRÜ MAKİNA SOKTUM AYAR İÇİNDE BU SON GİTTTİĞİM USTA WEBER DİYE Bİ MAKİNEDEN Bİ AYAR YAPTI ABARTISIZ SÖYLÜYORUM İSTEYEN HERKEZE İSPATLAYA BİLİRİM 70 TL LPG LE 418 KM YAPTIM Bİ BAKTIRIN
Hala nefes alıyorsak ve hala seviniyor, üzülüyor, ağlıyor, çığlık atabiliyorsak yaşıyoruz demektir... yaşıyorsak hala herşey için umut var demektir...
Kullanıcı avatarı
SKODA48
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AHMET
Nereden: Muğla
Arabanız: FELİCİA GLX 97

ÖncekiSonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir