Araçtab Gelen Sesler ve Titreme Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Araçtab Gelen Sesler ve Titreme Sorunu

İleti sinsiyenidunya » 21 Nis 2011, 21:30

Merhaba Arkadaşlar,
Yaklaşık 2 hafta önce 2002 felicia 1.3 glxi aldım. Araçta atiker sıralı sistem lpg takılı ve 56bin km'de. Ben aldığımda arabada tekleme/silkeleme sorunu vardı ancak, atiker servisinde enjektörü garantiden değiştirdiler ve bu sorun ortadan kalktı. Ancak; hala, araba rölantideyken titreme var, ayrıca, özellikle birinci ve ikinci viteslerde 2-2,5 devir aralığında araçta titreme oluyor. Araca yeni bakım yaptırdım. Bu bakımda, hava filtresi, bujiler, yağ, yağ filtresi, lpg hava filtresini değiştirdim fakat bu sorun ortadan kalkmadı. Forumu okuduğumda bazı arkadaşlar bu sorunun boğaz kelebeğini temizleyince ortadan kalktığını söylüyorlar, ben de yaptırsam işe yarar mı yoksa başka problemler de var mıdır? Bu sorun ciddi anlamda arabaya ısınmamı engelliyor eğer böyle devam ederse satacağım feliciamı.
İkinci sorun ise, araba birinci viteste ilk kalkışlarda yokuşlarda kalkoş yaparken bir gacırtı uğulut gibi ses geliyor, sanki birşey var ve yağlansa sorun ortadan kalkacak gibi.bunun sebebi ne olabilir?
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

sinsiyenidunya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: beyhan
Nereden: Ankara

İleti mustklc » 21 Nis 2011, 21:42

ilk sorunun boğaz kelebeği ile lambda sensörü gibi.

ikinci sorun ise tabla burcu sorununa benziyor. bir rot balansçıda ön takıma baktır sana sorunu söyler
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti sinsiyenidunya » 21 Nis 2011, 22:08

Lamda sensörü eğer lpg ile ilgili bir parça ise 3-4 gün önce lpg'yi kontrol ettirmiştim, bir problem yok demişlerdir. Gaz kelebeği temizliği yeterli oluyor mu yoksa parçayı komple değiştirmek mi gerekir?
Bir hafta önce balans ayarı yaptırmıştım ama birşey söylememişlerdi kalkışlardaki ses için.
sinsiyenidunya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti firarim19 » 21 Nis 2011, 22:28

lambda LPG sistemine dahil değil bildigim kadarıyla.

Aracınıza ısının boyundan büyük bir araç emin olun , 7 yıl favorit kullandım. Suan 1 senedir felica kullanıyorum sizinkiyle aynı kasa. Çok memnunum . can sıkacak birşeyi yok bizim araçların iyi bir usta halleder. Yetkili servise de gidebilrisiniz aslında .
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti sinsiyenidunya » 21 Nis 2011, 22:44

Valla ısınmaya çalışıyorum hoam. Arabanın dış görünüşü çok hoş. İçi de çok güzel sade ve hoş. Yani bu paraya alınabilecek temiz bir araba aldım. Ancak ufak tefek sorunlar can sıkıyor.
sinsiyenidunya
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serhat_a89 » 26 Nis 2011, 18:00

Titreme benim arabadada var rolanti düşüktür onu ayarlattır diyolar ama hiçbirşey yaptırmadım okul tatil olsun biraz para kazanayımda iyi bir baktıracağım arabaya...
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti serhat_a89 » 26 Nis 2011, 18:01

Birde şu kalkıştaki sarsıntı olmasa on numara...
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti feliş » 01 Ağu 2011, 11:08

abi hemen pes etmeyeceksin bizim araba bırak teklemeyi ışıklara geligelmez stop ediyordu lovato sıralı vardı şimdi atikeri taktırdık 40.000-65.000 devir arasında titreme (kesiklik) oluyordu sanayiye götürdük bobin kütüğü değişecek dedi yani yine masraf ama yinede biz arabamızdan memnunuz...:D
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir