direksiyonu çevirirken gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

direksiyonu çevirirken gelen ses

İleti rasyonel » 26 Nis 2011, 01:08

merhabalar...
maalesef babam felicanın yere ne kadar yakın olduğunun farkında olmadan balçık şeklinde çamura bir şekilde batırmış aracı neyseki çok uğraşmadan kurtulmuş ama karter muhafazası ile motorun arası 1 teneke çamurla dolmuş taşmış salıncaklara kadar her yere çamur yapışmış temizlemek pek kolay olmadı su yardımıylan temizledim ancak 2 gün geçti direksiyonu sağa sola çevirirken gacur gucur seler gelmeye başladı amartisör bilyesi filan aklıma geldi ama 1 ay olmadı ön amartisörler değişti bu çamurlan alakalımı yoksa başka nereden böyle bir ses gelebilir... teşekkürler...

rasyonel
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: burak orta
Nereden: Sakarya
Arabanız: felicia

İleti cobweb » 26 Nis 2011, 08:10

Geçmiş olsun.Bizim arabalar yere çok yakın malesef.Ben de hafta sonu yol yapım çalışması olan bozuk , yer yer tümsek oluşmuş olan bir yolda arabanın altını birkaç kez vurdum yavaşlamama rağmen.Karter muhafaza var çok şükür.Yine de çok dikkatli olmak lazım bunu öğrendim.

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti asiyan_skoda » 26 Nis 2011, 08:58

Direksiyonu her iki tarafada çevirdiğinizde aynı ses geliyormu yoksa sadece bir tarafa çevirdiğinizde mi ses geliyor. sürtme seside olabilir benim araçtata vardı bende tümseğe vurdurmuştum. arabanın altında koruma muhafazalarından biri yamulmuştu tekere sürtüp ses yapıyordu. sizde bir kontrol edin derim.
asiyan_skoda
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: asiyan_skoda
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: SKODA FELİCİA GLXİ

İleti rasyonel » 26 Nis 2011, 13:03

bende ilk baş davlumbaza filan sürtüyor sandım ama değil kontrol ettim hortumla su tutmam dan dolayı akslar ve rotlar bu sesi çıkarıyor olabilirmi...?
rasyonel
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: burak orta
Nereden: Sakarya
Arabanız: felicia

İleti asiyan_skoda » 26 Nis 2011, 14:46

Tekerde sürtme izi varmıydı tekerin iç kısmına elinizi sürün ters istikamete doğru hissedersiniz. bir deneyin olmazsa gösterirsiniz bir ustaya
asiyan_skoda
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: asiyan_skoda
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: SKODA FELİCİA GLXİ

İleti mustklc » 26 Nis 2011, 15:06

lifte kaldırıp bakmakta fayda var
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/