FELİCİAYI SATIP PROTON ALINIRMI?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİAYI SATIP PROTON ALINIRMI?

İleti wehby » 04 May 2011, 21:49

97 model 1.6 feliciam var... sıralı lpg li... herşeyinden memunum , hiç masrafı yok... tertemiz araba... ancak özelliksiz... ne klima , ne abs hiçbişey yok.... feliciayı satıp 98-99 proton 416 alsam nasıl olur... otomatik vites , klima ,abs , 4 cam oto çok hoş araba... ne dersiniz?

DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti AhmetH » 04 May 2011, 21:54

alınırda satarken yine feliciası olan biri lazım :lol:
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti alpino » 04 May 2011, 22:05

AhmetH yazdı:alınırda satarken yine feliciası olan biri lazım :lol:

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti erginbkr » 04 May 2011, 22:23

protonlar bence de güzel araba...temizini bulursan alırsın...merak etme hiçbir zaman aracın elinde kalmaz...piyasanın 500 tl altında yaz 2 günde satamayacağın araç olmaz bence...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti ozanakif » 04 May 2011, 22:59

Hocam madem Erzurum'dansın klima senin için pekde önemli değildir Bu işin şakası tabi herhalde Kayseri'ylede bağlantınız vardı.Otomatik vitesin pek ustası bulunmuyor yada tamiri pahalı oluyor..Protona kötü araç diyemem ancak araba işinde genel bir kural vardır.Alacağın arabanın yaşı büyüdükçe özelliği azalmalı(belki aracından daha yeni ama sonuçta 11-13 yaşında araba).Bu doğru bir mantıkdır çünkü bu özellikler zamanla sorun olarak geri dönebilir.Madem şu anki arabandan memnunsun bence değiştirme.Protonda saydığın özelliklerden bir tek ABS çok önemli diye düşünülebilir tabi tercih meselesi başka biri de klima önemli diyebilir.Tabi felişle olan duygusal bağınıza hiç girmiyorum
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti hetepe » 05 May 2011, 08:07

Proton, 415 ve 416 Mitsubishi Galant şasisi ve karasörünün az bişey değişmiş halidir, markasından beklenmeyecek kadar iyi kalitededir.Uzakdoğu arabaları zaten donanım olarak avrupa markalarından fazlasını sunuyor genelde...
Felicia'yı aratmaz bence...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti felicia042 » 05 May 2011, 08:17

hiç düşünmeden al bir sürü özellik uygun fiyat.... hatta avrupalı olsun dersen rover markasıda protona benzer bir sürü özellik uygun fiyatlıdır.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti tufannnsss » 05 May 2011, 08:23

son sahibi olursun fenamı ::
tufannnsss
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tufan üzey
Nereden: İzmir
Arabanız: SuperB

İleti Henien » 05 May 2011, 10:16

Son sahibi diye bir şey yok, en kötü yukarıda arkadaşın dediği gibi 500 azına verir, 3 günde satar. Sık araba değiştiren biri için uygun değil ama binicisine gider proton. Eski ortağım otomatik proton kullanıyordu, fiyatına göre üstün bir kalite ve donanım sunar, ancak çok yaktığını hatırlıyorum. Benim o dönem meganım vardı, rahat ikiye katlıyordu sanki...
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hakanerdogan » 05 May 2011, 10:28

Valla araçtır zevktir hiç lafım olmaz ama o araca binenleri genelde Kürt asıllı TC vatandaşı kardeşlerimiz zannediyorlar, benden demesi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 05 May 2011, 11:30

Bunları Türkiye'ye jet Fadıl lakaplı dolandırıcı getirmişti, adamı unutana kadar Protona hiç iyi gözle bakmamıştım uzun zaman..
Şimdi parçacısı, servisi falan kalmadı ama tüm japon ve koreler ortak parça kullandığından sorun çıkmıyor.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti Henien » 05 May 2011, 12:32

hakanerdogan yazdı:Valla araçtır zevktir hiç lafım olmaz ama o araca binenleri genelde Kürt asıllı TC vatandaşı kardeşlerimiz zannediyorlar, benden demesi.

Hiç duymadım, samand'la karışıtırıyor olmayasın. Malum samand İran arabası ve genelde sınıra yakın yerlerde satıldı.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hetepe » 05 May 2011, 12:35

Jet fadılda siirtli ya, öyle bir bağlantı olabilir...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti tufannnsss » 05 May 2011, 13:17

Henien yazdı:Son sahibi diye bir şey yok, en kötü yukarıda arkadaşın dediği gibi 500 azına verir, 3 günde satar. Sık araba değiştiren biri için uygun değil ama binicisine gider proton. Eski ortağım otomatik proton kullanıyordu, fiyatına göre üstün bir kalite ve donanım sunar, ancak çok yaktığını hatırlıyorum. Benim o dönem meganım vardı, rahat ikiye katlıyordu sanki...

arkadaşım pronun şu an distiribitörü varmı, benim bildiğim yok.

yani önemli bir parça aradığında kolayca bulabilecekmisin.

örnek olarak beyin. 2.el araç alıyorsun. benim eski bi 3,16ım vardı BMW.araba accayip temizdi aldığımda, sattığım adamda yaw siz bu arabayı 200bin km nasıl bu kadar temiz kullandınız dedi.

başıma bu arabada gelen şey BMW'nin çok az aracında (tüm dünyada 5000adet) kullandığı deneme beyni olması. arabayı yıkarken su kaçtı ön camın altındaki plastik iğne ucu kadar bir yer delinmiş araba çalışmıyor kontak bile almıyor.

bulamadık yeni beyin. Allah'tan bir ustaya denk geldik tamir etti beyni ...

gibi ....

bu tür arabalar risktir herzaman ....

mesela bu iran arabası var samastmı ne onun ileride distiribütörlüğünün devam edeceğinin garantisi yok.

çünkü global marka değil.

protonda aynı yarın malezyada bir deprem oldu proton yerle bir ne yapacaksın....

ben şunu bilir şunu söylerim bilinen 2.eli tutan bir arabayı 2.el temiz bulduysan 3-5 yukarı al. aynı paraya piyasaya özellikle TR piyasasına yeni girmiş daha kaliteli özellikli bir arabayı sıfır aynı paraya alma....
tufannnsss
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tufan üzey
Nereden: İzmir
Arabanız: SuperB

İleti skinoske » 05 May 2011, 15:44

Proton hayt güzel sağlam bir araç.Pişman olacağını sanmam.Bildiğim kadarıyla Mitsubishi motor var protonlarda.Sanayi de nereye götürsen tamir konusunda sıkıntı yaşamazsın.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpinone » 05 May 2011, 15:50

hetepe yazdı:Jet fadılda siirtli ya, öyle bir bağlantı olabilir...

Askerliğimi siirtte yaptım orda çok sayıda proton var hatta sokaklar proton diyebilirim Ama eski modelleri çok fazla kalmadı herkes yeni kasa gen 2 midir nedir onlara döndü.

Bu tarz bir arabada rover daha mantıklı bir tercih ebnce. Honda motor ve şansumanlı olan 400 serileri protondan daha kaliteli ve ikinci elde daha rahat satılır diye düşünüyorum.
alpinone
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Ozan54 » 05 May 2011, 15:51

Proton, benim şu an ki Familia'mın kasası üzerine oturtulmuş, Mitsubishi Lancer motoru kullanılan bir arabadır. Komşumuzda var aynı arabadan, çok memnun. Yedek parça sıkıntısı çekmiyor. Motorda Mitsubishi'nin, yürüyende Mazda ve Mitsubishi'nin parçalanu gayet rahat buluyorlar. Felicia'dan sonra daha iyi bir araba. Hız bakımından sorarsanız; gayet yeterlidir.
Kullanıcı avatarı
Ozan54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan Karabayır
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2010 Mazda 3 - 1997 Mazda Familia

İleti felicia042 » 05 May 2011, 15:55

ben siteyi kurayıma bari, varmıdır acaba www protonum com :D
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE