1.3 Felicia alacağım, karbüratörlü motor hakkında sorum var?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.3 Felicia alacağım, karbüratörlü motor hakkında sorum var?

İleti AhmetH » 14 May 2011, 16:51

Sıcakta birşey olmaz Bizde İzmirliyiz :)

Klima lazım oluyor yalan yok ancak camları açarak dayanabiliyorsunuz :D

motor sesi olarak süratli kullanımlarda bağırır ancak onun dışında pekte rahatsız edici ses gelmiyor motordan yana.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Kindred Brujah » 14 May 2011, 16:56

oo iyi iyi, nemden çürüyormu peki izmirde ? bizim arkadaşın reno19 da antalyadan gelmeydi 99 model hafif hafif paslanmıştı bagajın oralar :D fabia'ya kıyasla nasıl motor sesi, yüksek hıza çıkmaz o araç pek nadir olarak otobana çıkarsa 120 görür belki , birde belki lpg taktırmadan 133'e çıkartırım test amaçlı onun dışında ömründe pekte yüksek hız görmeyecek :D sakin sakin 5. vites 77 km sabit hız camlar sonuna kadar açık (malum yazın sıcak olacak) :)

AhmetH yazdı:Sıcakta birşey olmaz Bizde İzmirliyiz :)

Klima lazım oluyor yalan yok ancak camları açarak dayanabiliyorsunuz :D

motor sesi olarak süratli kullanımlarda bağırır ancak onun dışında pekte rahatsız edici ses gelmiyor motordan yana.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti AhmetH » 14 May 2011, 17:00

bizim araç 1998 model hiç bir pas sorunu yok. Yeterki orijinal olsun

ses işleri çok görece o yüzden tam yorum yapamıyorum ancak bu araçları sevimli buluyorsanız rahatsız etmeyeceğini garanti ederim :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti wehby » 14 May 2011, 17:05

benim 97 model feliciada gram çürük yok maaşallah... bikaçgün önce forumda feliciamı boyatıyorum diye bi konu vardı...ordaki aracın feliicia olduğuna çok şaşırdım...bagaj tarafında acayip çürük vardı...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Nereden: Kayseri
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti Kindred Brujah » 14 May 2011, 17:08

ne kadar sevimli bulduğumu şöyle anlatabilirim sanırım : Ben aslen vosvos fanatiğiyim, bi vosvosum olsun yemeğimi suyumu verin işi gücü bırakıp hergün onla uğraşıyım istiyorum, ama malum öğrencilik, vosvos sahibi olsam onun masraflarından dolayı aileden yemediğim küfür kalmaz , parasızlıktan aç gezmekte cabası , tabii bide ona ayırdığım uzuun vakitler sonucu sınıfta kalma gerçeğide olacak :D :D normal bir araç alma fikrine gelince önceleri herkes gibi palio-fiesta-corsa 3 lüsüne baktım, corsalar çok tipsiz geldi yusyuvarlak minicik üniv. içinde kasisten geçerken ön teken inmeden arka tekerin kasise çıktığını gördüm :) fiestalara bi türlü ısınamadım önden hoş görünüyorlar ancak arkadan tipsiz yere yakın kocaman camlı ufacık bi araba gibi, palioların göstergelerini severim , eskiden babam palio kullanmıştı weekend modelini severdik arabayı en çok onuna gezdik, ha sorunda çıkardı ama 230bin kmde arabaydı olsun o kadar :) sonra paliolara güvenemedim, çünkü genelde palio parçası ucuz görüntüsü yeni olan bi araba olduğu için , yarısından çoğu apaçi elinden geçmiş anası ağlamış süslenip satılmaya çalışılan araçlardı :) bende skoda felicia olsun dedim, zaten skodaya karşı bi sempatim var , felicianında yeni kasalarını önden octavia'ya benzemesi sebebiyle çok seviyorum :D şekil olarakta çok oturaklı duruyor araba tam sevmelik :D vosvos yerine olabilcek tek arabanın felicia olduğuna karar verdim bende :D

AhmetH yazdı:bizim araç 1998 model hiç bir pas sorunu yok. Yeterki orijinal olsun

ses işleri çok görece o yüzden tam yorum yapamıyorum ancak bu araçları sevimli buluyorsanız rahatsız etmeyeceğini garanti ederim :)
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 14 May 2011, 17:14

evet o resim çok iç karartıcıydı gerçekten bende o yüzden sordum aslında :) sizin aracınız hangisi 1.3 enjeksiyonlumu karbüratörlümü ? birde yeni kasa ile eski kasa arasında güvenlik farkı varmı acaba?

wehby yazdı:benim 97 model feliciada gram çürük yok maaşallah... bikaçgün önce forumda feliciamı boyatıyorum diye bi konu vardı...ordaki aracın feliicia olduğuna çok şaşırdım...bagaj tarafında acayip çürük vardı...

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Abdülkadir » 14 May 2011, 19:05

Ben 1 ay oluyor 99 model glx felicia aldım tüplü çok iyi performanstan memnunum, 0 alıp 5 yıl bindiğim combo dan daha konforlu geldi
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdülkadir BİLGİLİ
Arabanız: FELİCİA

İleti firarim19 » 14 May 2011, 21:38

Bakımı cok ucuz, arıza ihtimali çok az.

4 kişi binip gezmiyorsan hiç sorun olmaz. 7 sene karb motor kullandımk favoritte hiç sıkıntım olmadı. suan yeni yuz felicia var aynı motorlu diye aldım sırf . LPG var bu aracımda onda da hiç sorunum yok cok şükür. Soracagın herşeyi sorabilirsin. yardımcı oluruz.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti wehby » 14 May 2011, 22:14

gunbo yazdı:evet o resim çok iç karartıcıydı gerçekten bende o yüzden sordum aslında :) sizin aracınız hangisi 1.3 enjeksiyonlumu karbüratörlümü ? birde yeni kasa ile eski kasa arasında güvenlik farkı varmı acaba?

wehby yazdı:benim 97 model feliciada gram çürük yok maaşallah... bikaçgün önce forumda feliciamı boyatıyorum diye bi konu vardı...ordaki aracın feliicia olduğuna çok şaşırdım...bagaj tarafında acayip çürük vardı...

benim araç 1.6 mpi enjeksiyonlu...kaporta olarak feliciaların tümü birbiri ile aynı...
DENİZİN İÇİNDEKİ CANAVARI GÖRÜP DE ŞAŞMA , İÇİNDEKİ DENİZ OLAN CANAVARI GÖR DE ŞAŞ...
wehby
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: vehbi öz.
Arabanız: 97 felicia 1.6 glxi

İleti Kindred Brujah » 15 May 2011, 00:12

Peki 4 kişi binip gezerken ne kadar sorun yaşarım karbüratörlü araçla ? genelde tek ben olacağım belki bi kişi yanıma ama arada 4 kişi binildiğide olur elbet ? lpgde tüketimi ne kadar aracınızın ? hangi marka lpg kullanıyorsunuz?

firarim19 yazdı:Bakımı cok ucuz, arıza ihtimali çok az.

4 kişi binip gezmiyorsan hiç sorun olmaz. 7 sene karb motor kullandımk favoritte hiç sıkıntım olmadı. suan yeni yuz felicia var aynı motorlu diye aldım sırf . LPG var bu aracımda onda da hiç sorunum yok cok şükür. Soracagın herşeyi sorabilirsin. yardımcı oluruz.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 15 May 2011, 00:13

aracınız 1.3 mü 1.6 mı ? birde ne kadara aldınız acaba 99 model glx lerde hidrolik direksiyon oluyor mu ?

Abdülkadir yazdı:Ben 1 ay oluyor 99 model glx felicia aldım tüplü çok iyi performanstan memnunum, 0 alıp 5 yıl bindiğim combo dan daha konforlu geldi

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti zeybek » 15 May 2011, 13:38

Benim felicia da motor sesi biraz fazla ama dert etmiyorum. Zaten felicialarda triger zinciri olması nedeniyle biraz gürültülü çalışıyor. Klima olmaması kötü. yazın sıcak bunaltabiliyor. Gecen sene yazın en sıcak günüde uzun yola ve dağlık yola çıktım. Konvoyda vardı ykuşlarda. Hep dur kalk, sıcakta hararetin bi ozaman çok yükseldiğini gördüm. Bunuda camları açıp fanı sıcakta son hızda çalıştırarak çözmüştüm. Bence orda hangi araç olsa harareti o duruma gelirdi. Lpg konusundada hiç bir problemim yok. Gayet iyi uyum gösterdi. Arkadaşlarında dediği gibi benzinde sorunluysa lpg düzen tutmaz. Ama benzinde iyiyse lpg çok iyi olur.
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karabük
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti Abdülkadir » 15 May 2011, 20:18

Yalnız alırken arka bagaj kapağını içeriden incele felicialarda bu bölgede paslanma sıkıntısı var.Bende vardı,sonradan öğrendim bu genellikle oluyormuş,nedenini bilmiyorum
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 15 May 2011, 21:48

Yakıt tüketiminiz hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

zeybek yazdı:Benim felicia da motor sesi biraz fazla ama dert etmiyorum. Zaten felicialarda triger zinciri olması nedeniyle biraz gürültülü çalışıyor. Klima olmaması kötü. yazın sıcak bunaltabiliyor. Gecen sene yazın en sıcak günüde uzun yola ve dağlık yola çıktım. Konvoyda vardı ykuşlarda. Hep dur kalk, sıcakta hararetin bi ozaman çok yükseldiğini gördüm. Bunuda camları açıp fanı sıcakta son hızda çalıştırarak çözmüştüm. Bence orda hangi araç olsa harareti o duruma gelirdi. Lpg konusundada hiç bir problemim yok. Gayet iyi uyum gösterdi. Arkadaşlarında dediği gibi benzinde sorunluysa lpg düzen tutmaz. Ama benzinde iyiyse lpg çok iyi olur.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 15 May 2011, 21:49

Teşekkür ederim bunu bilmiyordum, alırken dikkat edeceğim :)

Abdülkadir yazdı:Yalnız alırken arka bagaj kapağını içeriden incele felicialarda bu bölgede paslanma sıkıntısı var.Bende vardı,sonradan öğrendim bu genellikle oluyormuş,nedenini bilmiyorum

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti firarim19 » 15 May 2011, 22:26

gunbo yazdı:Peki 4 kişi binip gezerken ne kadar sorun yaşarım karbüratörlü araçla ? genelde tek ben olacağım belki bi kişi yanıma ama arada 4 kişi binildiğide olur elbet ? lpgde tüketimi ne kadar aracınızın ? hangi marka lpg kullanıyorsunuz?

uzunlugu 4 km olan bir yokuş düşün uzun yoldasın...

2 kişi iken vitesi 4 e çeker 100 le cıkarsın en kötü, 4 kişi iken 3 e çeker 80 ile çıkarsın...

LPG yi benden önceki sahibi taktırmış. sehir içi 20 tl gaz 80kmyi (250kr ) geçince bitiyor uzun yolda ise 120 km ort hız ile tüketim en fazla 180 kr oluyor.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti Kindred Brujah » 16 May 2011, 09:58

Fabrika verilerine göre 1.6glxi felicia 1.3 karbüratörlüden az yakıyor hem şehir içinde hem şehir dışında bana biraz tuhaf geldi aslında yolum genelde sabit 77 km/s hızla gidilecek bir yol 25 km yolumun 22 kmsi böyle en azından, o yüzden uzun yol ortalamasıyla şehir içinin bi karışımını baz alıyorum kendime, uzun yol ağırlıklı olacak şekilde, enjeksiyonluların 1.3 olanı yine favo, 1.6 olanı polo motoru sanırım ikisi arasında hangi motor daha dayanıklıdır : polo vs. favo :)

firarim19 yazdı:
gunbo yazdı:Peki 4 kişi binip gezerken ne kadar sorun yaşarım karbüratörlü araçla ? genelde tek ben olacağım belki bi kişi yanıma ama arada 4 kişi binildiğide olur elbet ? lpgde tüketimi ne kadar aracınızın ? hangi marka lpg kullanıyorsunuz?

uzunlugu 4 km olan bir yokuş düşün uzun yoldasın...

2 kişi iken vitesi 4 e çeker 100 le cıkarsın en kötü, 4 kişi iken 3 e çeker 80 ile çıkarsın...

LPG yi benden önceki sahibi taktırmış. sehir içi 20 tl gaz 80kmyi (250kr ) geçince bitiyor uzun yolda ise 120 km ort hız ile tüketim en fazla 180 kr oluyor.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Abdülkadir » 16 May 2011, 18:29

Ben aracımı 1.3 glx lpg li Isparta dan aldım.Isparta -Kayseri 600 km yol yaptım 96 tl lpg yaktı. Ne yapar hesaplayınız,bir kaç sefer denedim aşağı yukarı aynı.
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir