1.3 Felicia alacağım, karbüratörlü motor hakkında sorum var?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.3 Felicia alacağım, karbüratörlü motor hakkında sorum var?

İleti Abdülkadir » 16 May 2011, 18:34

Dün bagaj paslanması için kaportacıya gittim,temizledi astar falan çekti sorunu çözdük.Bu arada paslanmanın nedenini de bulduk.Bagaj kapağının sağ ve sol ucunda kanalın içinde iki tane su tahliye yeri var,bunlar tıkandığı için su direk sileceğin olduğu kısma akmış ve orada süreklilik olduğu için paslanmış doğal olarak.Bu kanalların ucu bagajın alt sağ ve solunda gözle görülebiliyor.Tıkanıklığı gidermek için zaman zaman orayı bir tel ile temizlemek gerekiyor.

Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdülkadir BİLGİLİ
Nereden: Kayseri
Arabanız: FELİCİA

İleti Kindred Brujah » 16 May 2011, 19:14

bilgiler için teşekkür ederim :) sanırım 1.3 glxi alacağım bulamazsam glx olur,
http://www.arabadergisi.com/ps/skoda/felicia.htm
buradaki veriler bana karbüratörlü alma diyor adeta, tamam sorunsuz araç, sorun çıksada ufak tefek parayla hallediliyor karbüratörlü olunca ama 1.6'dan da çok yakıyor yahu, yakıt önemli benim için, gerçi kararsızım halen

Abdülkadir yazdı:Dün bagaj paslanması için kaportacıya gittim,temizledi astar falan çekti sorunu çözdük.Bu arada paslanmanın nedenini de bulduk.Bagaj kapağının sağ ve sol ucunda kanalın içinde iki tane su tahliye yeri var,bunlar tıkandığı için su direk sileceğin olduğu kısma akmış ve orada süreklilik olduğu için paslanmış doğal olarak.Bu kanalların ucu bagajın alt sağ ve solunda gözle görülebiliyor.Tıkanıklığı gidermek için zaman zaman orayı bir tel ile temizlemek gerekiyor.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti cobweb » 16 May 2011, 19:21

İçine sinen, bütçene uygun bir feliş bulursun inşallah, araştırmaya devam et ve acele etme ;)

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti Abdülkadir » 16 May 2011, 20:08

Bulunduğun şehirde bakarak görerek almak en iyisi,hem de plaka ve devir işlemleri daha ekonomik olur,plaka değitirmene gerek kalmaz,bence de acele etme iyi araştır inşallah istediğin gibi bir araç bulursun.Lastik durumu,muayene tarihi gibi evrak işlerine de özellikle son muayene tarihi önemli bence
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 16 May 2011, 22:27

inşallah :D acele etmiyim derken fırsatları kaçırıyormuşum gibide geliyor bazen ne yapacağımı bilemiyorum yazın sonuna kadar beklemek vardı aslında aklımda ama uygun fiyata güzel bi feliş bulsam hemen sahiplensem onu diyorum :)

cobweb yazdı:İçine sinen, bütçene uygun bir feliş bulursun inşallah, araştırmaya devam et ve acele etme ;)
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 16 May 2011, 22:30

Bende aynı şekilde düşünüyorum ama sanki şehir (ankara) dışında daha ucuz bu araçlar plakayı değiştirmeden alabiliyor muyum aracı şehir dışından alsam ? kendi üzerime olacak herşey kuralına uygun olacak ama plaka eski plaka kalacak ?

Abdülkadir yazdı:Bulunduğun şehirde bakarak görerek almak en iyisi,hem de plaka ve devir işlemleri daha ekonomik olur,plaka değitirmene gerek kalmaz,bence de acele etme iyi araştır inşallah istediğin gibi bir araç bulursun.Lastik durumu,muayene tarihi gibi evrak işlerine de özellikle son muayene tarihi önemli bence

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cobweb » 17 May 2011, 14:09

Alabilirsin, plaka değiştirme sana kalmış bir durum.Noterde devir işlemleri sırasında sana soruluyor plakayı değiştircek misiniz diye.Değiştirceksen noter masrafın yanlış hatırlamıyorsam 140 tl civarı oluyor.Ben değiştirmedim örneğin.

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
.

Kullanıcı avatarı
cobweb
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
Nereden: Bolu
Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti Abdülkadir » 17 May 2011, 17:40

Noter masrafı 70 tl tutuyor.Plaka istersen kalabiliyor satış yapılan yerin trafik tescilinde anında yeni ruhsat veriliyor.Benim araba 09 plakalı satış ıspartada yapıldı trafik işlemleri ıspartada bitti.Doğru bazen diğer şehirlerde aynı aracı veya daha temizini daha hesaplı alabiliyorsun.Sahibinden com da tekirdağda satılan gri metalik güzel bir glx vardı.Bir bak istersen araç çok temiz duruyordu.
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 21 May 2011, 11:55

Arkadaşlar yazan herkese teşekkür ediyorum, 1.3 yeni yüz enjeksiyonlu modelde karar kıldım, ağustos sonu gibi alınacak araç, tatil dönüşü olduğu için piyasada daha çok 2. el olacağını düşünüyorum :) , fiyatlarında bi nebze daha uygun olmasını umut ediyorum :roll: skodayı seviyorum :love: :lol:

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir