STOP SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

STOP SORUNU

İleti omercelik20 » 04 Haz 2011, 23:06

Arkadaşlar. Bende 99 model felicia 1.3 glxi var.

Arabamla LPG de yolda giderken ne zamanki vitesi boşa atsam devir saati düşüyor yağ lambası şarj lambası yanıyor araç stop etmeye meylediyor çok kezde stop ediyor.

Bu sorunu her zaman aracımı tamir eden ustaya söyleyince bujiden olur dedi değiştirdik. Akü zayıf dedi 75 amperlik yeni akü taktık. Sorun aynen devam ediyor. Bende aracın rölantisi düşüktür ona bakalım dedim. Usta ise bu araçlar injeksiyonlu bunların rölanti ayarı olmaz, rölantiyi beyin ayarlıyor deyip lpg ustasına göster dedi. Lpg ustasına gittim. Lpg filtresini değiştirip gaz ayarı yaptı . Sonuç ise hala sorun devam ediyor.

Aynı sebeplerden olduğunu düşündüğüm bir diğer sorun ise Araç benzinde çalışırken kalkmıyor. Sanki boğuluyor. Dolayısıyla aragaz verip deviri yükseltiyorum yada yarım debrıyaj yaparsam ondan sonra kalkıyor. Kalktıktan sonra sorun yok En çok sıkıntı şehir içindeki dur kalklar.LPG ye alırsam bu seferde vitesi boşa aldığımda lambalar yanıyor çoğu kezde stop ediyor.

Kısacası sorun şu benzinde aracın ilk kalkışta yada düşük devirde kendini toparlayamaması boğulması gazda ise yolda giden arabada boşa atınca stop etmeye yeltenmesi ve ara ara stop etmesidir.

Böyle bir sorun yaşayayıp çözümünü bilen varsa lütfen buraya yazsın. Bende buradaki ustalara bu sorunun sebebini anlatayımda kurtulayım bu dertten.

omercelik20
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ömer ÇELİK
Nereden: Denizli
Arabanız: Skoda Fellicia GLXI Combi 1.3

İleti Karadul » 04 Haz 2011, 23:08

Gazdaki problemi tam kestiremiyorum.Boğaz kelebeğinden de yapabilir fakat benzin sorununuz büyük ihtimalle benzin pompasından kaynaklanıyor.İlk kalkış sırasında araç boğulacak gibi oluyorsa pompa benzini sağlıklı pompalamıyor.
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin DİLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: Fluence

İleti alwaysloser » 05 Haz 2011, 00:25

sorun lpg enjektörlerinden idaaaya girerim
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti erdem_0650 » 07 Haz 2011, 18:33

Ömer hocam aynı sorun bende de var benzin pompası değişti yine sorun çözülmedi, sen çözebildin mi?
Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...
erdem_0650
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ErdemH
Nereden: Ankara
Arabanız: 99 Model Felicia 1,3 GLXİ

İleti beyazkurt61 » 07 Haz 2011, 19:10

kardeş benım aracım aynı karburatorlu bende bu sorundan cok cekdım degişdirmedım bişe kalmadı sende benım gıbı aracı boşa atma ve yavaş haraket et bu sorunu cozecek ustaa yoookk ne yaptıysam olmadı pıstona kadar degişdim karrdeş uraşma genetık bır sorun ama nerde oldu bellı dıl bak ben buji degiştim kablo degişdim karburatoru sıfırdan temızlettımn ateşeleme dısbıretoru degişdim jarz dınamosunu degısdım akuyu degişdim fılıtre kanalını degiş aklına gelmıcek bırusru şey tup beynını de degısdım yatak dedıler motoru acdırdım pısdon sekman komle artı ust kapak sbablarıyla aldım degişdim herşeyı bı beyın kaldı aracım da sorun halenda aynı yalnız bu aralar havalar ısınıncaa fark eddım eskıden 80 de boşa alınca stop edıodu şımdı 120 lerde felan oda hava sıcaklandı ıcın
:)
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çilingiroglu
Nereden: Trabzon
Arabanız: felicia

İleti SEMİH ELİF » 07 Haz 2011, 19:50

ilk önce geçmiş olsun sensörlere bibak tamirciyede gitmene gerek yok pas sökücü al sensörleri çıkar bigüzel temizle oksit yapınca oluyo ben öyle yaptım
SEMİH ELİF
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: EMRE GÜNERİ
Nereden: İstanbul (And.)

İleti alwaysloser » 07 Haz 2011, 20:21

SEMİH ELİF yazdı:ilk önce geçmiş olsun sensörlere bibak tamirciyede gitmene gerek yok pas sökücü al sensörleri çıkar bigüzel temizle oksit yapınca oluyo ben öyle yaptım

hangi sensör
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti gandac » 07 Haz 2011, 21:35

yakıt basınç sensörü arıza vermiş olabilir. bilgisayara bağlayıp test ettirmek lazım

İyi şöförün freni "Gazdır.".

Usta şöför de frene az basandır...

Kullanıcı avatarı
gandac
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Andaç GÖGÜŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 1.6 2000

İleti erdem_0650 » 12 Haz 2011, 12:21

Cevap : Krank sensörünü değiştir sorun ortadan kalkar ( Adaptasyon yaptırmayı da unutma )
Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...
erdem_0650
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ErdemH
Nereden: Ankara
Arabanız: 99 Model Felicia 1,3 GLXİ

İleti beyazkurt61 » 14 Haz 2011, 22:59

felcıaların duz serılerınde krank sensoru yok bakdırdım ben onada
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çilingiroglu
Nereden: Trabzon

İleti patchadams2 » 21 Haz 2011, 20:15

krank sensörü yoksa distribütör aynı işi yapıyor. ondan olabilir. benimde yolda giderken stop etme sorunum vardı. distribütör değiştirdim çözüldü..
patchadams2
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ufuk koç
Nereden: Yalova
Arabanız: skoda felıcıa

İleti hakan48 » 21 Haz 2011, 21:37

beyazkurt61 yazdı:felcıaların duz serılerınde krank sensoru yok bakdırdım ben onada

Krank Sensörü Yok Fakat, Aynı İşi Gören Hall Sensörü Var Onun Fiyatıda 110.00 TL Civarıdır. Orjinali ,

Hall Sensörü Distribitörün İçindedir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir