felicia ön kapı cam krikosu değişimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

felicia ön kapı cam krikosu değişimi

İleti konevi1 » 21 Tem 2007, 22:48

merhaba 95 felica-lx'imde Arabanın orijinalinde camlar manuel, ancak benden önceki sahipleri cam motoru takmışlar.2005 aralığından beri camları sorunsuz kullandım. Ancak Hafta içi Konya-Isparta(şarkikaraağaç) yolunda  ön cam otomatik sigortaları birden attı. sol ön cam yukarı çıkışta biraz bayılıyordu.oto elektirikçi halatlara baktırın dedi.
Dönüşte de 2-3 kez attı , elektrikçiden yedek sigorta alarak yolda değiştirdim. Dün elektrikçiye götürerek sigortaları tamamladım.bayılma için kapıyı açınca cam halatlarında dengesizlik görüldü.kaportacı komple cam krikosunu değiştirelim deyince konya sanayiindeki skoda bayilerine baktık.

1-95-felicia manuel cam krikoları 110-130 lira ve kısa tip -uzun tip şeklinde ikiye ayrılıyor, yan sanayide yok dendi, diğer araçların ki tat vermez dendi.

2-Bizimkine kısa tip oluyor ve piyasada pek yok, 3.skoda bayiinde orijinal parçayı ancak bulabildim. 100 ytl' ye satın aldım. Krikoyu söküp kullanılabilirse diye baktık, halatlardan biri kopmuş.Kaportacı tamir olmaz deyince itimat edip  taktırdım.

3-Tp.maliyet kriko+kaportacı+elektrikçi+sigorta+kapı pimi=100+10+5+1+2.5=118.5 YTL

4- Bu arada tavan anteninin kaportaya monte alt tablasında küçük bir dökülme var skoda serviste sordum; anten komple değişir ve fiyatı !! sıkı durun 80 YTL !!! skopar ve otostarta bakıyorum 8-12-20-40 ytl civarında antenler var.

Bu tür sorunla karşılaşan veya cam krikosu değiştiren değerli skodacıların yorumlarını bekliyorum (klasik parça fiyat yüksekliği, halat tamir olurmuydu? skoda formen-favorit -fabia ile audi,seat,ww,golf,opel ile diğer araç parçalarının diğeri yerine kullanımı ne ölçüde mümkündür?)

2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir