Felicia Devir Saati Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Devir Saati Sorunu

İleti usser » 14 Haz 2011, 19:56

Bende 2000 model felicia var yolda giderken veya boşta gaza basarken devir ibresi bir anda sıfıra oturup tekrar eski haline dönüyor bunu elektrikçiyede götürdüm kilometreciyede götürdüm ama hiçbirşey söyleyen olmadı.Araca yeni lpg taktırdım.lpgden önce bu problem yoktu ama lpgdeykende aynı şeyi yapıyor benzindeykende.Lpg taktırdığım yere götürdüm ama ondan olmadığını söyledi.Bilen varsa acil yardım...

usser
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: felicia

İleti alwaysloser » 14 Haz 2011, 22:03

krank sensörü
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti skodacı_71 » 14 Haz 2011, 22:47

Arkadaşımın favorit lx inde de aynı sorun var yalnız göstergenin üstüne vurduğunda düzeliyormuş.Elektirikçide devir göstergesinin kablolarını sağlamlaştırmış ancak sorun hala devam ediyormuş. Acaba burdaki gibi krank sensörü mü arızalı? yoksa başka bi durum mu söz konusu ?
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti patchadams2 » 21 Haz 2011, 20:17

krank sensörü, yoksa ditribütördür...
patchadams2
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ufuk koç
Nereden: Yalova
Arabanız: skoda felıcıa

İleti feliş » 04 Tem 2011, 12:07

abi bizim arabada da aynı sorun vardı göstergelerin içini temizlemek için sökmüştüm o anda aklıma geldi ve devir saatini elimle sonuna kadar 5-6 kez döndürdüm ve göstergelerin arkasına toz gelmiş onu sökmeden üfürdüm ağzımla taktıktan sonra birdaha sorun oluşturmadı:)
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti mehmet sarp » 05 Tem 2011, 09:29

DİSTRİBÜTÜRÜN TAM ORTASINDAKİ KABLO HAFİF YUKARI DOĞRU GEVŞEMİŞTİR YADA ORADA NEM VARDIR AKIMI KAPORTAYA ATAR ONDAN. KAPUTU AÇ, GAZA BAS, DİSTRİBÜTÜRÜN ÜSTÜNE BAK GÖLGEDE YADA AKŞAMA DOĞRU YAP YOKSA KIVILCIMI GÖREMEYEBİLİRSİN ORADAN KIVILCIM ATIYORSA KABLOYU SÖK İYİCE KURULA SONRA TEKRAR TAK AYNI SORUN DEVAM EDERSE PLASTİK MUHAFAZANIN ÜSTÜNE İKİNCİ BİR MUHAFAZA TAK İYİCE BASTIR SIKI OLSUN SORUN DÜZELECEKTİR GEÇMİŞ OLSUN EĞER SAATİN SAĞLAMSA DÜZELİR
mehmet sarp
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir