Arka Fren ayarı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arka Fren ayarı

İleti 1abdullah1 » 06 Tem 2011, 22:53

Merhaba , Dostlar
Bu gün vizeye girdim ve arka fren etkisinin kabuledilebilir düzeyde değil.(%30 dan daha büyük) ibaresi ile ağır kusurlu sayıldı.Diğer yönleri ile arabam gerçekten kusursuz.Hatta yeni LPG taktırdım.Sakın şaşırmayın 1997 model olmasına rağmen 38000 km de.Gerçekten hayalkırıklığına uğradım.Konuya vakıf arkadaşlardan çözüm önerilerini bekliyorum.SELAMLAR.

Kullanıcı avatarı
1abdullah1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdullah Çivril
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 1.3 glx

İleti sainz » 07 Tem 2011, 08:52

1abdullah1 yazdı:...arka fren etkisinin kabuledilebilir düzeyde değil.(%30 dan daha büyük) ibaresi ile ağır kusurlu sayıldı...

Eğer bu ifade sağ ve sol arasındaki sapma farkıysa, fren limitörüne bakılmalı öncelikle.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti firarim19 » 07 Tem 2011, 09:58

1abdullah1 yazdı:Merhaba , Dostlar
Bu gün vizeye girdim ve arka fren etkisinin kabuledilebilir düzeyde değil.(%30 dan daha büyük) ibaresi ile ağır kusurlu sayıldı.Diğer yönleri ile arabam gerçekten kusursuz.Hatta yeni LPG taktırdım.Sakın şaşırmayın 1997 model olmasına rağmen 38000 km de.Gerçekten hayalkırıklığına uğradım.Konuya vakıf arkadaşlardan çözüm önerilerini bekliyorum.SELAMLAR.

büyük bir masrafın yok . Ustan , kampanaları acarak , balatalarını , hidrolikleri ve kampana eğrliğini kontrol edecek. Zamanla oluşan şeyler bunlar kolayca çözülecek bir sorun. koaly gelsin.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti AhmetH » 07 Tem 2011, 10:06

benzer sorundan bizde kalmıştık muhtemeldir yine kalacağız çünkü bu arka frenler adam hiç akıllı çalışmıyor :)

arka kampana açılıp tamburlar tornaya gidecek düzgünce tornalanacak :)
balatalarda fren hidroliğinizde değişecek. Fren pistonlarında sızdırma vs yoksa şanslısınız. Limitörü iptal edenler var hiç itibar etmeyin limitörün sağlam olduğunu düşünüyorum

elfreni içerden ayarlanıyor, kolun ordaki döşemeyi kırmadan sökebilirseniz yada sökerlerse, elfrenini ayarlamak için oraya konulmuş kalın iki fren telinin ucundaki somunları göreceksiniz :)
sağlı sollu ayarlatın eşit sıksınlar.
Sanayide bu TÜV ün kullandığı makinesi olanlar var test etmek için. oralarda test ettirebilirsiniz.

Nova, ruby falan çok iyi olmayan çin markalarıdır. Mümkünse orijinal balataları yetkli servisten alın.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti 1abdullah1 » 07 Tem 2011, 13:34

ilginize teşekkür ederim,uyarılarınızı dikkate alacağım.
Kullanıcı avatarı
1abdullah1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdullah Çivril
Nereden: İzmir
Arabanız: Felicia 1.3 glx

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir