Benim fikrim geldi sizce olur mu?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benim fikrim geldi sizce olur mu?

İleti unknown1 » 07 Tem 2011, 23:06

Tekrar merhaba arkadaşlar,
admin efendiye küsüp yorganı yaktım gelmiyordum sayfaya bir geleyim birde birşey sorayım istedim :)

Arkadaşlar, kardeşimin nişanı için İzmir yolu görünüuor ağstosta. 1,3 mpi glxi 2001 feliciamla gitmeyi düşünüyorum.

Malum sıcağı ile ünlü bir yer :) ve arabada bebek ile birlikte 5 kişi olacağız. Şimdi gelelim can alıcı konuya.

BU ARABA NASIL SOĞUTULUR :)

Ufonun kule tipi buharlı vantilatöründen mini buz dolabı alıp fan takmaya kadar çok şey düşündüm.

1,3 mpi de olsa 1,3 tür sonuçta oyğzden az güç isteyen bir soğutma gerekliydi. Bende soğuk buhar makinasını düşündüm. Bu meretleri odaya koyduğunda baya baya soğutuyor.Düşünsenize sessiz. 5 litre su koy soğuk buhar üflesin.Evet klima gibi olmaz aynı zamanda içeriyi ara ara havalandırmak gerekir malum buhar.Ama genede denesem mi bilemedim.
Ve sizlewre sormak istedim. Yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirm.

Makina en fazla 20 w civarıdır.

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti abrek » 07 Tem 2011, 23:36

bence dene olabilirn fikir güzel kardeş
Kullanıcı avatarı
abrek
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EMİN KAYA
Nereden: Düzce
Arabanız: FABİA TDI CLASIC

İleti frostbite19 » 08 Tem 2011, 00:55

http://www.aktifbebek.com/?urun-5463-We ... toru-.html

Galiba araba için adaptörü de var.. Daha önce yapılmış sanırım böle bir şey. İyi fikir, bence olur.

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti felicia042 » 08 Tem 2011, 08:06

nem oranı arttıkça sıcaklık daha çok hissedilir bildiğim kadarı ile soğuk buhar makinesi nem oranını artırmazmı?
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti ykorkmaz » 08 Tem 2011, 08:58

felicia042 yazdı:nem oranı arttıkça sıcaklık daha çok hissedilir bildiğim kadarı ile soğuk buhar makinesi nem oranını artırmazmı?

Kesinlikle arttırır.
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti zurna1788 » 08 Tem 2011, 09:11

buhar makinesi ile yapış yapış olursunuz.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti felicia042 » 08 Tem 2011, 09:58

umitcan yazdı:Tekrar merhaba arkadaşlar,
admin efendiye küsüp yorganı yaktım gelmiyordum sayfaya bir geleyim birde birşey sorayım istedim :)

Arkadaşlar, kardeşimin nişanı için İzmir yolu görünüuor ağstosta. 1,3 mpi glxi 2001 feliciamla gitmeyi düşünüyorum.

Malum sıcağı ile ünlü bir yer :) ve arabada bebek ile birlikte 5 kişi olacağız. Şimdi gelelim can alıcı konuya.

BU ARABA NASIL SOĞUTULUR :)

Ufonun kule tipi buharlı vantilatöründen mini buz dolabı alıp fan takmaya kadar çok şey düşündüm.

1,3 mpi de olsa 1,3 tür sonuçta oyğzden az güç isteyen bir soğutma gerekliydi. Bende soğuk buhar makinasını düşündüm. Bu meretleri odaya koyduğunda baya baya soğutuyor.Düşünsenize sessiz. 5 litre su koy soğuk buhar üflesin.Evet klima gibi olmaz aynı zamanda içeriyi ara ara havalandırmak gerekir malum buhar.Ama genede denesem mi bilemedim.
Ve sizlewre sormak istedim. Yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirm.

sana bir öneri: 2 gün önceden 10 adet küçk pet su al buzluğa koy iice donsun serinlemek isteyen olursa 1 adet ver ;) 2 saatte bir ağaç altında mola ver hiç bir problem olmaz

Makina en fazla 20 w civarıdır.
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti HASSAN » 08 Tem 2011, 10:08

haklısın arkadaşım izmir sıcağına klima kesinlikle şart çok sıcaklarda çekilmiyor,klima yüzünden benim feliciayı
satacağım,şimdilik sana önerim ACS kullanman ben öyle yapıyorum:)
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti hiko » 08 Tem 2011, 15:38

Soğuk buhar makinesi doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir cihazdır.
Aman dikkat, allerjik astım gibi bilinmeyen bir hastalık mevcut ise direkt o hastanın yanında kullanmak olumsuz etki yapar.
önce cihazı çalıştırıp, kapattıktan sonra o odaya girilmesi gerekir.
Ben kendi çocuğumdan biliyorum, doktorunuza sorarak, kullanın.
hiko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hikmet Demirtaş
Nereden: Ankara
Arabanız: 1.4 16 V 85 BG ROMMSTER

İleti xMEGANx » 08 Tem 2011, 15:42

ibre 110 - sol ön cam ve sağ arka cam yarım açık bırakın tamam dır. bu kadar basit. 8-)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti unknown1 » 08 Tem 2011, 21:14

Bütün yorum yapanlara tek tek teşekkür ederim. Bugün bir iki mağzada sordum yoktu Tefal in kaliteli olduğunu duydum ancak tefal mağzasında yoktu ne garip dimi :) ellerinde kalmamışmış :)

Bu fikir bence o kadarda makul değil. Sonuçta çok soğutmayan bir makina ve soğudumu buhar ve su içind kalcaz ve camları açınca buharda gidecek serinlikte ee eziyetin karı ne olcak sanırm onun yerine şu soğuk tutan kova gibi termosların içine 20 tan donmuş küçük su şişesi koyup içeri ısındıkça ön camın dibine koyarak içeriyi serinletmek daha karlı olacak :)=

herkese teşekkürler :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti berkin » 08 Tem 2011, 21:36

ümit izmirin sıcagını bilirim .peki gece gitmeyi düşünmedin mi? ben tatile giderken yada uzun yolda genelde gece yolculugunu tercih ederim . hem serin olur hemde tenha olur .tabi durumun hakkında bilgi sahibi degilim benimki sadece kendi görüşüm .

Düşüncen güzel fakat denemek lazım artılarını eksilerini tespit gerekli .

saygılar
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Nereden: Kocaeli
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti old » 08 Tem 2011, 22:13

sorun etme kardeş oto için vantilötör al 20tl rahat edersin
old
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasankılınç
Arabanız: skoda felıcaLX 96

İleti unknown1 » 08 Tem 2011, 22:20

old yazdı:sorun etme kardeş oto için vantilötör al 20tl rahat edersin

Ya arabanın 11000 bakımını yetkilşis serviste yaptırdım gık dese direk götürüyorum. Araç yaşlı ama araç çekiştede ön takımdada çok iyi iyi olmasınada şu İzmirin sıcağını çok övdüler bende hem arabanın hararetinde hem bizim hararet yapmamızdan korkuyorum açıkçası. Çok kararsızım.
Vantilatör fikri iyi fikride verimli olurmu bilmiyorum bebek malum:)

Tavsiye için teşekkür ederim.
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti esercelik24 » 08 Tem 2011, 22:58

izmir o kadar sıcak değil bu sene şansınıza. öyle seneler vardıki o sıcaklar anlatılmaz. neyse gelelim izmir yolculuğuna. benim araçtada klima yok yukarıda bi arkadaşın dediği gibi camları biraz arala o yeter diye düşünüyorum. aracın hararet olayına gelirsek hararet sorunu yaşayacağını sanmıyorum. çünkü benim başıma gelmedi tamam motor çok çabuk ısınıyor ama fanında bi problem yoksa sorun yaşamazsın. şahsen ben çok sıkıştırdığım oluyor öğle sıcaklarında arabayı bi korkum yok. seninde için rahat olsun hayırlı yolculuklar...

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti unknown1 » 08 Tem 2011, 23:02

esercelik24 yazdı:izmir o kadar sıcak değil bu sene şansınıza. öyle seneler vardıki o sıcaklar anlatılmaz. neyse gelelim izmir yolculuğuna. benim araçtada klima yok yukarıda bi arkadaşın dediği gibi camları biraz arala o yeter diye düşünüyorum. aracın hararet olayına gelirsek hararet sorunu yaşayacağını sanmıyorum. çünkü benim başıma gelmedi tamam motor çok çabuk ısınıyor ama fanında bi problem yoksa sorun yaşamazsın. şahsen ben çok sıkıştırdığım oluyor öğle sıcaklarında arabayı bi korkum yok. seninde için rahat olsun hayırlı yolculuklar...

Yok ya şükür fan canavar gibi. İşte motorun çabuk ısınması korkutoyr beni :D Gerçi alışkanlıktır bende sürekli göstergeleri vs yi kontrol ederim. Teşekkürler yorum için :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mehmet.genç » 09 Tem 2011, 14:27

ben camlara film çektirdim.Arka camlara şu cama yapışan perdelerdn aldım.Ön camlar için rüzgarlık aldım.Cam hafif aralanınca rüzgar direk vurmuyor.Birde araç içi fan aldım.Onuda aracın sigortalarının olduğu bir yere biraz teype yakın bir yere koydum direk ayak tarafına üflüyo direk rüzgar çarpması olmasın diye.elimden bu kadarı geldi.Klima gibi değil ama idare ettiriyo.Ama beş kişi olunca bu kadarıda yetmez.Allah kolaylık versin.
mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet genç
Nereden: Bursa
Arabanız: felicia

İleti unknown1 » 09 Tem 2011, 15:08

berkin yazdı:ümit izmirin sıcagını bilirim .peki gece gitmeyi düşünmedin mi? ben tatile giderken yada uzun yolda genelde gece yolculugunu tercih ederim . hem serin olur hemde tenha olur .tabi durumun hakkında bilgi sahibi degilim benimki sadece kendi görüşüm .

Düşüncen güzel fakat denemek lazım artılarını eksilerini tespit gerekli .

saygılar

Ben gece gitmeyi düşünüyorum evdekiler gündüz olsun diyor. Gece yolculuğu hem trafikten yana hem serinlikten yana benim çok hoşuma gidiyor. Aile olmasa radardan yanad iyi oluyor gece yolculuğu :)
Bilmiyorum bkalım yaşayığ görücez artık :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir