Felicia çekiş sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia çekiş sorunu

İleti ewregungor » 08 Tem 2011, 17:08

Arkadaşlar 3 ay önce skoda felicia aldım fakat aracın çekişi aşırı derecede düşüktü dün abim bu işlerden biraz anladığı için distiribitör'ü söktü temizledi geri yerine taktı distiribitöre giren bi hortum var onu taktı sağa doğru çevirerek bişeyler ayarladı aracın çekişi %20 civarında arttı fakat diğer skodalara göre çekişi hala çok düşük sorum şu olacakAracımın çekişi aşırı düşük çekişi yükseltmek için distiribitörden başka neleri değiştirmeliyim hangi marka ve nerden almalıyım ankaradayım.

ewregungor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre güngör
Nereden: Ankara
Arabanız: T5 Caddy Kangoo chromline Felicia Fun Vs Romi

İleti yasinegem » 13 Tem 2011, 22:13

bendede aynı sorun vardı fakat benim araç 1.3 seninki 1.6 anladığım kadarıyla bujileri değiştirmeni tavsiye ederim bujileri değiştirince benim araba canavar gibi oldu birde buji kablolarını fakat bunlar mutlaka orjinal olmalı.
yasinegem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yasin duyar
Nereden: Konya
Arabanız: felicia 1.3 glxi

İleti serhat_a89 » 14 Tem 2011, 18:29

Bujileri ve kablolarını değiştirmek kaça mal olur? Birde hagi marka tavsiye edilir 1.skoda(varmı bilmiyorum) 2. bosch 3.brisk 4.diğer markalar
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti forman37 » 14 Tem 2011, 20:48

bendede aynı sıkıntı vardı tevzı makarasını dıstrıbutor kapağını ve bujı kablolarını yan sanayı taktım ustunden cıkan bujıler tek tırnaktı sokup attım yerıne opel vectra 2,2 motorun 4 tırnak bıjısını taktım yanı toplam 16 tırnak suan çekıste fena derecede artış sağladım çoğu favorıt forman felıcıacı hızlanmadan sıkayetcıdır 130 u gecmıyo dıye.bunu ıyı bılıyorum ben bu olayı aştım bujıler sayesınde suan otobanda rahat bı sekılde 170 -180 i gorebılıyorum :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti syossett » 14 Tem 2011, 23:04

dostum bende 4 gun once bır forman aldım cekısı ınanılmaz dusuk ıdı uc gun uykum kactı ınan .. Yokuslarda bayılıyor, gıtmıyordu .. Bugun sanayı ye gıttım bır usta hemen baskı balata degısecek dedi.. Baskıı balatada yenı oldugunu bılıyordum eywallah deyıp kendı ustama gıttım ..actı ustam kaputu,ilk sözü, bu distrubutor ıle tabıı cekmez dedı .. taiwan malı imiş.. tevzp makarası , distubutor kapağı, distrubutor manyetosu , tum bujı kabloları ve 4 adet bosch marka bujı değişti. Hemen test surusu yaptık , ben aa ne guzel arttı derken, ustam hayır ben begenmedım dedı . Bu kez trigel kayısına baktı ... işte sorun bu!!! dedi sebahattın ustam.. zincir de sente kayması var ve cok gevsek dedı.. orıjınal trıgel zıncırı taktı .. al şimdi bin bakalım dedı . ANAAAA8-) araba pati çekmeye basladı .. dıkmen yokusunu vıtes duurerek degıl, yukselterek cıktım.. Şu an nazar değmesin , maşallah uçuyo resmen .. >Ve bugun sunu ogrendımkı, bsaskı balatada sorun yok ıse arabanın yokuslarda cekmemesının ve duz yolda gitmemesının en onemlı nedenı trıgel kayısıdır ..bilen birisi takmayınca da bi sente den araba gitmez oluyormuş.. Sağlıklı sürüşler dostum ... BU ARADA YENI ARABAMIN RESIMLERINI EN KISA ZAMANDA PAYLASACAGIM ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Arabanız: Favorit

İleti yasinegem » 15 Tem 2011, 09:29

bu araçların orjinal bujisi brisk markadır benim arabadaki 3 tırnaklı takımı(4 tanesi) 30 tl ye taktırdık buji kablolarıda pahalı olacagını sanmam.
yasinegem
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yasin duyar
Nereden: Konya
Arabanız: felicia 1.3 glxi

İleti serhat_a89 » 15 Tem 2011, 13:54

yasinegem yazdı:bu araçların orjinal bujisi brisk markadır benim arabadaki 3 tırnaklı takımı(4 tanesi) 30 tl ye taktırdık buji kablolarıda pahalı olacagını sanmam.

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kuğu beyazı FORMAN » 20 Arl 2011, 11:08

arkadaşlar ben yeni üye oldum skoda forman'im var ama bir türlü gitmio yokuşlarda sanki arkadan birisi asılıo tam gaz kepekli yukarı 50 gidio vites fark etmio bana yardımcı olursanız sevinirim nasıl kaçar bu araba bilen varsa SÖYLESİN YATIOM KALKIOM AKLIMDA PİSTONLARI DEĞİŞTİRİP SIKIŞTIRMA ORANINI ARTTIRMAYI BİLE DÜŞÜNDÜM KEPEKLİ AŞAĞI GÖLBAŞINA GİDERKEN 130 SON GAZ AMA NAFİLE ARAÇ RESMEN BASMA OLUM GİTMİOM DİO İNAT EDİO KAFAYI YİYECEM SAĞLAM SKODA USTASI OLAN VARSA USTASINA GÜVENİOSA BERABER GİDELİM

BİLMİOM BİRDE KEŞKE ALMASAMIYDIM SKODA DİORUM EĞER BÖLE GİDERSE SATACAM 1994 MODEL KUĞU BEYAZI FULL ORJİNAL ORJİNAL BOYA KIYAMIORUMDA LÜTFEN BİRİ YARDIM ETSİN !!!!!!!!!!!!

syossett ARKADAŞIM SENİN YAZDIĞINA GÖRE FORMAN UÇAK OLMUŞ SANIRIM

BANA YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM !!!!!!!
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bora genç
Arabanız: skoda forman 1994

İleti kuğu beyazı FORMAN » 20 Arl 2011, 12:48

syossett yazdı:dostum bende 4 gun once bır forman aldım cekısı ınanılmaz dusuk ıdı uc gun uykum kactı ınan .. Yokuslarda bayılıyor, gıtmıyordu .. Bugun sanayı ye gıttım bır usta hemen baskı balata degısecek dedi.. Baskıı balatada yenı oldugunu bılıyordum eywallah deyıp kendı ustama gıttım ..actı ustam kaputu,ilk sözü, bu distrubutor ıle tabıı cekmez dedı .. taiwan malı imiş.. tevzp makarası , distubutor kapağı, distrubutor manyetosu , tum bujı kabloları ve 4 adet bosch marka bujı değişti. Hemen test surusu yaptık , ben aa ne guzel arttı derken, ustam hayır ben begenmedım dedı . Bu kez trigel kayısına baktı ... işte sorun bu!!! dedi sebahattın ustam.. zincir de sente kayması var ve cok gevsek dedı.. orıjınal trıgel zıncırı taktı .. al şimdi bin bakalım dedı . ANAAAA8-) araba pati çekmeye basladı .. dıkmen yokusunu vıtes duurerek degıl, yukselterek cıktım.. Şu an nazar değmesin , maşallah uçuyo resmen .. >Ve bugun sunu ogrendımkı, bsaskı balatada sorun yok ıse arabanın yokuslarda cekmemesının ve duz yolda gitmemesının en onemlı nedenı trıgel kayısıdır ..bilen birisi takmayınca da bi sente den araba gitmez oluyormuş.. Sağlıklı sürüşler dostum ... BU ARADA YENI ARABAMIN RESIMLERINI EN KISA ZAMANDA PAYLASACAGIM ..

ben yeni üye oldum skoda forman'im var ama bir türlü gitmio yokuşlarda sanki arkadan birisi asılıo tam gaz kepekli yukarı 50 gidio vites fark etmio bana yardımcı olursanız sevinirim nasıl kaçar bu araba bilen varsa SÖYLESİN YATIOM KALKIOM AKLIMDA PİSTONLARI DEĞİŞTİRİP SIKIŞTIRMA ORANINI ARTTIRMAYI BİLE DÜŞÜNDÜM KEPEKLİ AŞAĞI GÖLBAŞINA GİDERKEN 130 SON GAZ AMA NAFİLE ARAÇ RESMEN BASMA OLUM GİTMİOM DİO İNAT EDİO KAFAYI YİYECEM SAĞLAM SKODA USTASI OLAN VARSA USTASINA GÜVENİOSA BERABER GİDELİM

BİLMİOM BİRDE KEŞKE ALMASAMIYDIM SKODA DİORUM EĞER BÖLE GİDERSE SATACAM 1994 MODEL KUĞU BEYAZI FULL ORJİNAL ORJİNAL BOYA KIYAMIORUMDA LÜTFEN BİRİ YARDIM ETSİN !!!!!!!!!!!!

syossett ARKADAŞIM SENİN YAZDIĞINA GÖRE FORMAN UÇAK OLMUŞ SANIRIM

BANA YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM !!!!!!!
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti serhat_a89 » 17 Şub 2012, 01:20

Arkadaşlar forumda genelde karbüratörlü araçlar için çekiş sorunu paylaşılıyo ve benzer yöntemlerle sorun

çözülüyo. Peki benim Felicia enjeksiyonlu sorun ne olabilir bujiler ne durumda bilmiyorum yazın bakım

yaptırdığımda usta baktı bujiler 3 tırnakmış aldığın adam arabaya iyi bakmış dedi. Birde şöyle bir dengesizlik var

psikolojik mi bilmiyorum arabanın çekişi bazen iyi oluyo bazen kötü oluyo mesela tam birine soracağım veya

sanayiye gideceğim çekiş iyi, ama performans beklediğim bi günde hayal kırıklığı 1. ve 2. viteste bile araba ölü gibi

yakıtı hep aynı yerden almaya özen gösteririm. Bu dengesizlik elektrik sisteminden kaynaklanıyor olabilir mi? İşin

kötüsü Eskişehirde bildiğim Skodacı yok Ankaraya götürcem arabamı sonunda. Yardım bekliyorum şimdiden

teşekkürler saygılar...
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sparkfire » 17 Şub 2012, 01:59

bende de aynı sorun var.
felicia pick up ım nerdeyse kalkmakta zorlanıyor.
düz yolda lpg de 90 ı geçemedim
rampalarda bayılıyor.
tüpün beyni bu olayı etkilermi*
veya bujilermi bilmiyorum..
sparkfire
CLASSIC
CLASSIC

İleti serhat_a89 » 17 Şub 2012, 12:42

Benim son hızda problemim yok eski lastiklerle 150 yaptım şimdi yenilerle 160 görür ama şehir içinde kötü
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 17 Şub 2012, 13:15

180 i gordum formanla :) 6. vıtes olsa ıstemem demıyo . ama bı yerden sonra korkutuyo.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti kuğu beyazı FORMAN » 17 Şub 2012, 14:43

aynı sorun bendede vardı

yaptıklarım şöyle;

(distiribütör kapağı ,tevzi makarası,buji brisk,buji kabloları,60 tl) (subab ayarı 10tl) lpg beyin temizliği ve beyindeki diyaframların temizliği,beyindeki pis yağ temizliği...

her hafta lpg beynindeki pis yağı akıtılırsa yakıtta önemli bir düşüş oluo

herkes için bir dönüm noktası olur inş. bunları yaptıktan sonra çekişte inanılmaz bir artış oldu ...

deneyin bişiy kaybetmezsiniz...

saygılar sevgiler
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti serhat_a89 » 17 Şub 2012, 17:24

kuğu beyazı FORMAN yazdı:aynı sorun bendede vardı

yaptıklarım şöyle;

(distiribütör kapağı ,tevzi makarası,buji brisk,buji kabloları,60 tl) (subab ayarı 10tl) lpg beyin temizliği ve beyindeki diyaframların temizliği,beyindeki pis yağ temizliği...

her hafta lpg beynindeki pis yağı akıtılırsa yakıtta önemli bir düşüş oluo

herkes için bir dönüm noktası olur inş. bunları yaptıktan sonra çekişte inanılmaz bir artış oldu ...

deneyin bişiy kaybetmezsiniz...

saygılar sevgiler

Hocam senin araba karbüratörlü benim araba enjeksiyonlu yanlış bilmiyorsam benimkinde distribütör tevzi makarası falan yok ama bujilere ve lpg beynine bakacağım yardımınız için teşekkürler saygılar
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sparkfire » 20 Şub 2012, 02:17

bu lpg beyni ellenmiyo demişti bi ustam
neresi temizleniyo bunun kendimiz yapabilirmiyiz.
sparkfire
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmet19 » 16 May 2012, 17:59

arkadaşlar bende 98 model felimi yeni aldım. 3 ay oldu bu siteyi çok sevdim özellikle arabaya yabancı olan kişiler için çok güzel.
ahmet19
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ahmet çemberlitaş
Nereden: Çorum
Arabanız: felicia 1.3 glx

İleti Kindred Brujah » 16 May 2012, 22:39

Hayırlı olsun :)

ahmet19 yazdı:arkadaşlar bende 98 model felimi yeni aldım. 3 ay oldu bu siteyi çok sevdim özellikle arabaya yabancı olan kişiler için çok güzel.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir