MOTOR SOĞUKKEN JİGLEDE BOĞULMA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MOTOR SOĞUKKEN JİGLEDE BOĞULMA

İleti bulo28 » 11 Tem 2011, 19:04

merhaba arkadaşlar arbamın bütün bakımları yapıldı ancak bi sorun var bi türlü halledemedim aracım sabah veya akşam üzeri motor soğuk iken ilk çalıştırmada 1100 devirde jigle pozisyonunda çalışıyor ve araca gaz verdiğimde arabayı boğuyor 3 4 dakika sonra rolenti normale döndüğünde arabada hiç bir sorun kalmıyor havalar soğuk iken bunu hep yapıyor sıcakken çalışmada normal çalışıyor sadece ciglede boğuluyor aracım FELICIA COMBI GLXİ 2000 model ıscaklık sensöründen süpelendik 2 defa değiştirdim yine bi gelişme yok boğaz kelebeği temizlen di adapdasyon yapıldı yine aynı tek problemim bu ya halldecem yada satacam başka çare yok başına bunun gibi hadise gelen konuyu bilen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
bulo28
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekocan » 11 Tem 2011, 21:06

gıcık bir arıza sanırsam
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti erdalkar » 12 Tem 2011, 08:09

Öncelikle aracını bilgisayara bağlatıp görünen mekanik arızaları varmı onları tespit etmeni tavsiye ederim.Büyük ihtimalle çıkacaktır.Manifolt basınç sensörü olabilir diyorum. Arızayı bulman dileğiyle
erdalkar
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FELİCİA 1.3 GLXİ 2001

İleti sainz » 12 Tem 2011, 08:50

Her ne kadar sizin araç enjeksiyonlu olsa da aynısı benim Favorit' te oluyordu:
viewtopic.php?f=4&t=806&p=8144#4818" rel="nofollow
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti bulo28 » 12 Tem 2011, 19:24

arkadaşlar bilgisayara bağlattım oksijen sensöründen başka arıza görünmüyor oksijen sensörüde lpg den dolayı yanıyo yada gerçekten bozuksa oksijen sensörü bu olayları yaparmı acaba problemin çözüleceğini bilsem gidip yenisini alacağım 130 tl falanmış boşuna para vermekte var
Kullanıcı avatarı
bulo28
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdalkar » 13 Tem 2011, 08:07

Boşuna para vermek olarak bakmayacaksın.Arızayı bulmak istiyorsan öncelikle görünen arızaları gidermen gerekir.oksijen sensörü ne işe yaradığını okuduktan sonra anladım ki önemli bir görevi var. Aracın hangi pozisyonda yakıta ne kadar havanın karıştırılması gerektiğini beyne gönderdiği sinyalle belirleniyor.Beyinde belirlenen o havayı alıp ateşleme yaptırıyor.Buda çekişi, performansı ve gücü etkiliyor.Benim aracın oksijen sensörünün kablosu kopuktu, tamir edildi aracın bayırdaki bayılması kalktı.Senin arızan kesin budur demiyorum ama , aklın kalacağını değiştirip, arıza devam ederse başka yerde aramak lazım diye düşünüyorum
erdalkar
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FELİCİA 1.3 GLXİ 2001

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir