Yeni yüz, 1.3 GLXi motor felicia arıyorum Ankara'da!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni yüz, 1.3 GLXi motor felicia arıyorum Ankara'da!

İleti Kindred Brujah » 02 Ağu 2011, 18:32

Tahminen ramazan sonunda ya da uygun fiyata bulursam şu aralarda olabilir ANKARA'da 1.3 glxi felicia arıyorum. Aradığım özellikler şunlar :

- MAX ama MAX 11.000 liraya kadar verebilirim 11.500e şu var bu var demeyin evet var ama benim o kadar param yok öğrenciyim

- Modifiyeden kıl kaparım yok benimkinde ses sistemi var, yok 15 inç orj jant var, yok bilmem spor yay var ... eksozu var, falan demeyin orjinallik takıntım var sökün hepsini fiyattan düşün madem 2000 liralık extranız var ayrı satarsınız ben 9000'e alıyım aracı

- 90bin km altında

- LPG li ve ruhsatına işli

- Temiz bakımları zamanında yapılmış mümkünse trigeri falan değişmiş (KM dolmamış olsa bile yıldan dolayı)

- Sağı solu boya dolu olmayacak el kadar falansa eyvallah (güneş yanığı bile kabul aşırıya kaçmadıkça)

- Sağ tarafında ya da arka kapılarda değişen olabilir, mesela sağ arka kapı kaskodan falan orjinaliyle değişik derseniz eyvallah boya olmasında, değişen olursa kıllanmam

Evet aradığım özellikler bunlar. Öğrenciyim yani biniciyim ya alıp dua edicem ya da alıp beddu edicem arkanızdan yani öyle al sat yapcak ne tecrübem ne bilgim yok :) Aracı expertize sokacağım , çünkü sanayideki naylon ustalara pek güven olmuyor, yetkili serviste olacak hem sizin hem benim iyiliğim açısından, çünkü özel serviste yapılan expertizde yağ yakmayan arabaya yağ yakıyor denilerek satışın baltalandığını gördüm.
Expertiz yapılırken uygulama şöyle olacak :

- Siz araçta ne var ne yok söyleyeceksiniz önce
- Sonra expertize girecek araç
- Eğer söyledikleriniz dışında bi sorun varsa ve masrafı 300 liranın altındaysa masrafı fiyattan düşersiniz aracı alırım ya da yaptırır satarsınız
- Eğer söylediğiniz gibi çıkmaz heryerinde boya çıkar sağı solu vuruk olur ya da ne bileyim herhangi bi büyük masraf ya da yalan tesbit edilirse expertiz masrafınıda ödersiniz arabanızıda almam olan sizin paranız ve zamanınıza olur
- Eğer araç dediğiniz gibiyse herkesin yaptığı gibi bide baktırdıktan sonra pazarlık falan etmem expertiz öncesi konuştuğumuz fiyattan aracınızı alırım, expertizi de ben öderim.

ÖNEMLİ NOT = Neden böyle bir uygulama yapıyorum derseniz :
1. Türkiyede herkesin aracı ilk günkü gibi 0 masrafsız
2. Herkesin aracı ya bayandan ya garaj arabası yada geçmişinde makam arabası
3. Kimsenin aracı hor kullanılmamış stepnesi dahi açılmamış
4. Kimse kaza yapmamış araçlar fabrika çıkışı duruyor
5. Hepsi aileden memurdan yada güven duyulacak birinden satılık
6. %90'ı araca yıllardır bindiğini söylüyor ama sorgulatınca araç en son 2 ay önce el değiştirmiş görünüyor
7. En dürüst insan bile kendi aracı hakkında çekinmeden yalan söyleyebiliyor 2. el araç piyasası nedense böyle...

Sizde hak verirsiniz ki ben insanları enayi yerine koymaya çalışanların expertiz masrafını karşılayacak değilim. Adam gibi söyleyin bakın ben açık açık yazdım kapısı dahi değişmiş olsa dürüstçe söylüyosanız alırım aracı.

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti serhat_a89 » 02 Ağu 2011, 18:51

6. %90'ı araca yıllardır bindiğini söylüyor ama sorgulatınca araç en son 2 ay önce el değiştirmiş görünüyor
7. En dürüst insan bile kendi aracı hakkında çekinmeden yalan söyleyebiliyor 2. el araç piyasası nedense böyle..

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti serhat_a89 » 02 Ağu 2011, 18:59

Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti esercelik24 » 02 Ağu 2011, 19:00

inşallah gönlüne göre bi felicia alırsınız =)

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti erdemguner35 » 02 Ağu 2011, 19:30

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 006/detay/

arayın bakalım bunu bi.... (benim araçla ve kişiyle alakam yok, öneri amaçlı sadece)

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti Kindred Brujah » 02 Ağu 2011, 19:53

Arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim ama GLX düşünmüyorum , enjeksiyonlu almak istiyorum GLX i modeli arıyorum, serhat_a89 arkadaşımın attığı 2 kırmızı araç istediğim tipte araçlar ama ilk araçta lpg yok , ikincisi 130 bin km de , 130 bin km'de olanı merak ediyorum aslında bende odtüte okuyorum bir gün gidip görme şansım olur belki ama özellikle 90 bin km aşağısına bakıyorum çünkü 2 yıl bineceğim ben satarken 120 bine falan gelmiş olcak o :) 130 binde alırsam 160-170 binde satması zor olur :)
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 02 Ağu 2011, 19:56

esercelik24 yazdı:inşallah gönlüne göre bi felicia alırsınız =)

Amin. Skoda sevdalısıyım bir felişim olsa gözüm gibi bakıcamda çok pahalılar yaz sezonu be :) annemin fabiasını kullandım yaz okulunda 900 km boyunca skodanın verdiği keyif bi başka arabada yok gerçekten 1.2 motoru ama taş gibi deyim yerindeyse, gerektiği zaman seri gerektiği zaman ekonomi terbiyeli araç skodalar nerde napması gerektiğini biliyorlar :p

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yabani » 02 Ağu 2011, 20:40

Allah gönlünüze göre birşey nasip eder inşallah, fakat hem boyasız, hem 90bin civarı, hemde lpg'li araç bulabilmek imkansıza yakın. Çünkü araca lpg takılmışsa binilecekki takılmış demektir, eh binildiyse 90binden fazla olur, birde boya olayı var ki o apayrı bir konu. şöyleki ben 2 yıldır aracımda en ufak bir çizik vs. meydana getirmedim, fakat park özürlüsü başkaları yüzünden aracın muhtelif yerlerinde çizikler oluştu. bunları yaptırdığım takdirde satarken kişi şuralarında boya var diyecek ;) kaza yapmadım desem ne farkeder? sonuçta boya var mı var. araç alımıyla ilgili çok şey yazabilirim fakat en nihayetinde herkesin bildiği şeyler. fakat enjeksiyonlu modeli almanızı tavsiye ederim.
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

İleti Kindred Brujah » 02 Ağu 2011, 20:48

Teşekkür ederim tavsiyeler için :) boya konusunda haklısınız ve bence yaptırmayın o kısımları, benim annemin arabası skoda fabia 2007 , 16 bin km oldu bugün bizim arabada sağda solda park özürlüler yüzünden çizikler var ama korozyona sebep olmadığı sürece yaptırtmayı düşünmüyorum, neden yaptırmayın diyorum şimdi yaptırsanız boya var diye fiyattan kırmaya çalışacaklar , yaptırmasanız çizik var diye , sonuçta insanlar bi bahane bulup fiyat kırmaya çalışacak, en azından orjinal satmış olursunuz aracı alan kişide orjinal aldığını bilerek rahat eder :) aslında lpg çok dert değil ama lpgsiz olursa 10 bin liraya kadar çıkabilirim, arada para biriktirip kendim taktırırım lpgyi o zaman kadarda az binerim biraz napalım çünkü lpgnin maliyeti 2 milyarı buluyormuş :) dediğiniz gibi enjeksiyonlu model bakıyorum, inşallah bulabilirim gönlüme göre bir araç, acelesi yok aslında eylülde de alabilirm fiyatlarda daha uygun olur gibime geliyo ama ben alıp yazın biraz binip alışmak istiyorum ufak tefek şeylerini öğrenirim iyice tanırım aracı diye :) ee tabi bide skoda ailesine ne kadar erken katılırsam o kadar iyi dimi :)

yabani yazdı:Allah gönlünüze göre birşey nasip eder inşallah, fakat hem boyasız, hem 90bin civarı, hemde lpg'li araç bulabilmek imkansıza yakın. Çünkü araca lpg takılmışsa binilecekki takılmış demektir, eh binildiyse 90binden fazla olur, birde boya olayı var ki o apayrı bir konu. şöyleki ben 2 yıldır aracımda en ufak bir çizik vs. meydana getirmedim, fakat park özürlüsü başkaları yüzünden aracın muhtelif yerlerinde çizikler oluştu. bunları yaptırdığım takdirde satarken kişi şuralarında boya var diyecek ;) kaza yapmadım desem ne farkeder? sonuçta boya var mı var. araç alımıyla ilgili çok şey yazabilirim fakat en nihayetinde herkesin bildiği şeyler. fakat enjeksiyonlu modeli almanızı tavsiye ederim.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xXx » 02 Ağu 2011, 20:58

Kindred Brujah yazdı:Tahminen ramazan sonunda ya da uygun fiyata bulursam şu aralarda olabilir ANKARA'da 1.3 glxi felicia arıyorum. Aradığım özellikler şunlar :

- MAX ama MAX 11.000 liraya kadar verebilirim 11.500e şu var bu var demeyin evet var ama benim o kadar param yok öğrenciyim

- Modifiyeden kıl kaparım yok benimkinde ses sistemi var, yok 15 inç orj jant var, yok bilmem spor yay var ... eksozu var, falan demeyin orjinallik takıntım var sökün hepsini fiyattan düşün madem 2000 liralık extranız var ayrı satarsınız ben 9000'e alıyım aracı

- 90bin km altında

- LPG li ve ruhsatına işli

- Temiz bakımları zamanında yapılmış mümkünse trigeri falan değişmiş (KM dolmamış olsa bile yıldan dolayı)

- Sağı solu boya dolu olmayacak el kadar falansa eyvallah (güneş yanığı bile kabul aşırıya kaçmadıkça)

- Sağ tarafında ya da arka kapılarda değişen olabilir, mesela sağ arka kapı kaskodan falan orjinaliyle değişik derseniz eyvallah boya olmasında, değişen olursa kıllanmam

Evet aradığım özellikler bunlar. Öğrenciyim yani biniciyim ya alıp dua edicem ya da alıp beddu edicem arkanızdan yani öyle al sat yapcak ne tecrübem ne bilgim yok :) Aracı expertize sokacağım , çünkü sanayideki naylon ustalara pek güven olmuyor, yetkili serviste olacak hem sizin hem benim iyiliğim açısından, çünkü özel serviste yapılan expertizde yağ yakmayan arabaya yağ yakıyor denilerek satışın baltalandığını gördüm.
Expertiz yapılırken uygulama şöyle olacak :

- Siz araçta ne var ne yok söyleyeceksiniz önce
- Sonra expertize girecek araç
- Eğer söyledikleriniz dışında bi sorun varsa ve masrafı 300 liranın altındaysa masrafı fiyattan düşersiniz aracı alırım ya da yaptırır satarsınız
- Eğer söylediğiniz gibi çıkmaz heryerinde boya çıkar sağı solu vuruk olur ya da ne bileyim herhangi bi büyük masraf ya da yalan tesbit edilirse expertiz masrafınıda ödersiniz arabanızıda almam olan sizin paranız ve zamanınıza olur
- Eğer araç dediğiniz gibiyse herkesin yaptığı gibi bide baktırdıktan sonra pazarlık falan etmem expertiz öncesi konuştuğumuz fiyattan aracınızı alırım, expertizi de ben öderim.

ÖNEMLİ NOT = Neden böyle bir uygulama yapıyorum derseniz :
7. En dürüst insan bile kendi aracı hakkında çekinmeden yalan söyleyebiliyor 2. el araç piyasası nedense böyle...

Sizde hak verirsiniz ki ben insanları enayi yerine koymaya çalışanların expertiz masrafını karşılayacak değilim. Adam gibi söyleyin bakın ben açık açık yazdım kapısı dahi değişmiş olsa dürüstçe söylüyosanız alırım aracı.

+1000 Hak veriyorum sana bende araba alacak olsam aynısını yaparım expertize sokmadan önce bile elektrikli aynalarından tut camlarına kadar herşeyine bakacağım eğer alacağım arabanın yedek anahtarı yok ise pazarlık bile bozarım. İnşallah dilediğin gibi bir araba bulursun..

SKODA FELİCİA 01''

Kullanıcı avatarı
xXx
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 02 Ağu 2011, 22:35

Teşekkür ederim inşallah bulabilirim temiz güzel bir araç yedek anahtar konusunda aklıma gelmemişti o iyi hatırlattınız felicialarda immobilizer var birde, yedek anahtarın başka birinde olması muhtemel tehlike bile oluşturabilir aklımda bulunsun alırken :)
xXx yazdı:+1000 Hak veriyorum sana bende araba alacak olsam aynısını yaparım expertize sokmadan önce bile elektrikli aynalarından tut camlarına kadar herşeyine bakacağım eğer alacağım arabanın yedek anahtarı yok ise pazarlık bile bozarım. İnşallah dilediğin gibi bir araba bulursun..

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serhat_a89 » 06 Ağu 2011, 21:56

Anıl Konya Felicia deposu gibi ben ordan almıştım bi bak hoşuna giden olursa 1 günde alır gelirsin.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 06 Ağu 2011, 22:03

Teşekkür ederim bi araştıralım bakalım :) şehir dışına pek sıcak bakmıyorum çünkü gidip almak sıkıntılı benim için annemle birlikte alacağız aracı öyle araçtan anlayan biride yok yanımızda :D gideriz beğenmeyiz alamadan döneriz falan bi sürü masraf :p gözünüze çarpan araç olursa yönlendirin beni felicia istiyorum mümkünse 2000-2001 model , 1.6ya pek sıcak bakmıyodum ama denk gelirse 1.6da olur bazen onlarda uygun fiyata denk gelebiliyor çünkü :)

serhat_a89 yazdı:Anıl Konya Felicia deposu gibi ben ordan almıştım bi bak hoşuna giden olursa 1 günde alır gelirsin.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 06 Ağu 2011, 22:06

iki arça gözüme çarptı şehir dışından birisi şu, fiyatı çok kıllandırıyo insanı ama
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 446/detay/

diğeride tamda istediğim renk olan araç :) oda bu
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 047/detay/

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 19 Ağu 2011, 18:10

Aramaya devam ediyorum bugün gittim baktım bi araca, usta alma bunu 2 bin kilometre sonra patlar elinde dedi motorun açılması büyük ihtimallede inmesi gerekiyormuş o yüzden alamadan döndüm :( bende felicia istiyorum ya bana niye yok :evil:

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti serhat_a89 » 21 Ağu 2011, 13:16

Bana niye püskevit yok abi :D

Kardeşim sana bir araba ilanı gönderiyorum hiç düşünme git al gel(belki görmüşsündür ama)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 320/detay/ Bu araba nadir bulunur.

Birde bu var.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 902/detay/
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodahastası » 21 Ağu 2011, 13:45

serhat_a89 yazdı:Bana niye püskevit yok abi :D

Kardeşim sana bir araba ilanı gönderiyorum hiç düşünme git al gel(belki görmüşsündür ama)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 320/detay/ Bu araba nadir bulunur.

Birde bu var.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 902/detay/

Şimdi felicia alıcak olsam hemen birinci arabayı alırım.Orjinal arabalatrı çok severim benim octavia yada çok temiz ve orjinal.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti Kindred Brujah » 21 Ağu 2011, 13:55

burda sıkıntı şu bu adam bu arabayı bana 11.000'e verecek mi ?

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir