Felicia'mın far ayar sistemi çalışmıyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia'mın far ayar sistemi çalışmıyor.

İleti seco » 06 Ağu 2011, 01:10

Merhabalar sitede yeniyim skoda ilk skodam merakım ise gayet yoğun.Arabamı yeni aldım ufak tefek sorunları siteniz yardı ile çözdüm.Fakat far yükseklik ayarı sistemi çalışmıyor.Yaptığım incelemede sol farımın çanağını haraket ettiren körüklü malzemenin boru girişi kırılmış.Bu kırılan parçanın yenisini bulabilirmiyim.Bulsam nasıl bir ayarlama yapmalıyım sonuçta sistem kapalı birim içinde de antifiriz benzeri bir sıvı var.Yardım ve tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum.Teşekkür ederim...

Kullanıcı avatarı
seco
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seçkin hoşgör
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 99 felicia glx combi

İleti alpino » 06 Ağu 2011, 07:45

çalışsa şaşardım dostum. felicia favo forman bu grubun far ayar düğmesi ilk birkaç yıl içinde bozulur. senin aracın da 99 model. yani çalışmaması frene bastığında arabanın durması kadar normal :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti esercelik24 » 06 Ağu 2011, 11:25

malesef o far yükseklik ayar sistemi yaptısanda gene bozuluyor hiç gerek yok...

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti seco » 06 Ağu 2011, 12:33

Arabanın var olan ve çalışmayan özelliklerinden olduğun, hemen hemen tüm feli ve favo ailesinde sıkıntılı arızalı (amaan çalışsa kaç kere kullanıyon) diye yorumları okudum.Fakat bende de bir alışkanlık arabamda çalışmayan sıkıntılı olan durumlara karşı bir alerji söz konusu.Uğraşmak olmuyor diye bırakmayı tercih etmek istemiyorum. Kaderine bırakmak istemiyorum bu işi.Çalışan uğraşan varsa fikir versin bu duruma çözüm üreteyim bende.Herkese yardımımız olsun belki ....
Kullanıcı avatarı
seco
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: seçkin hoşgör
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 99 felicia glx combi

İleti turnalarkenan » 06 Ağu 2011, 14:32

geçmiş konulara bakarsan bulursun bir zamanlar bende kafayı takmıştım ancak bende bıraktım çümkü 2 ay sonra tekrar arıza yapıyor. içindeki sıv ıdan mıdır bilmem adanada çalıştığım bir parçacı var o bile dedi ben para kazanmak isterim ancak uğraşma dedi. benden sana tavsiye adanadaki arkadaşında feli ve fabia var o bile yapmamış düşün geresini........
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti alwaysloser » 06 Ağu 2011, 14:34

bildiğim kadarıyla sistemin içinde civa var ve belli bir süre sonra civa kalmıyor ve ayar yapma olayı bitiyor
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti felicia042 » 06 Ağu 2011, 15:45

tamir edeceksen üzerindeki sistemden başka bir sisteme geç kalıcı olur
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti ayurdagul » 08 Ağu 2011, 22:26

seco yazdı:Merhabalar sitede yeniyim skoda ilk skodam merakım ise gayet yoğun.Arabamı yeni aldım ufak tefek sorunları siteniz yardı ile çözdüm.Fakat far yükseklik ayarı sistemi çalışmıyor.Yaptığım incelemede sol farımın çanağını haraket ettiren körüklü malzemenin boru girişi kırılmış.Bu kırılan parçanın yenisini bulabilirmiyim.Bulsam nasıl bir ayarlama yapmalıyım sonuçta sistem kapalı birim içinde de antifiriz benzeri bir sıvı var.Yardım ve tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum.Teşekkür ederim...

Aynı sorun benim eski 90 model favo da vardı aracın modeli eski olduğu için umursamadım. Yeni Aldığım 98 Felica da da var malesef, kaputu açtım sisteme baktım borulardan mavi bir sıvı geçiyor ve azalmıştı hidrolik diye düşünüp bir adet şırınga ile boruların için hidrolik basmayı denedim biraz ekleme yaptım fakat koyarken hava yapıyor ve tam anlamıyla dolduramadım, neyse belki olmuştur diye bi çalıştırayım dedim ama nafile çalışmadı malesef. Acaba düğmesi mi bozuk çünkü düğme kademeli olarak dönmüyor boşta bir şekilde dönüyor.
Kullanıcı avatarı
ayurdagul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Aziz
Nereden: Gaziantep
Arabanız: Fellica Glx

İleti feliş » 17 Ağu 2011, 09:37

bende şırınga ile su ilave ettim olmuyor:(
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE