Bilen Varmı??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bilen Varmı??

İleti skdflc54 » 09 Ağu 2011, 15:00

Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. bana bi tane felicia direksiyon lazım. ayrıca felicamı geçenlerde götürdüğüm tamirci arkadaş yağ kapağındaki köpüklenmeyi gösterdi bu araç conta yakmış dedi. araç tek elden kullanılıyor hararet yapmadı araç hiç 90 geçmedi. conta yakmış aracın belirtileri ne olur yardımlarınızı irca ediyorum

skdflc54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat simit
Nereden: Sakarya
Arabanız: felicia

İleti bulo28 » 09 Ağu 2011, 19:43

geçmiş olsun contan yanmasa bile zamanla çürümüş ve yağa hafiften su karıştırıyor buda köpüklenme yapıyor benim aynı sorun başıma geldi kendim söküp contayı yeniledim elinden gelene zor bi işdeğil elinden gelmeyene en az 300 tl gibi bi masrafı olur
Kullanıcı avatarı
bulo28
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKODA48 » 09 Ağu 2011, 23:54

SEDAT BEY EFET YANMASA BİLE BAKIM YAPILMAZSA ZAMANLA ÇÜRÜYOR ÇONTANIN YANDIĞINI ARABANIN ÇEKİŞİ BİRAZ DÜŞMÜŞTÜR ESKİYE GÖRE BURADAN ANLAYA BİLİRSİNİZ BAŞIMDAN GEÇENİ SÖYLEYEYİM BENİMDE ÜST KAPAK ÇONTASI VE ÜST KAPAK GİTMİŞ MUĞLADA SAKAR RAMPASI VAR ORAYA BİLE TIRMANDI ANLAMAK BİRAZ ZOR BU ARADA YEDEK SU DEPOSUNDA ÇONTANIN ERİMİŞ KALINTILARI VARSA YAKMIŞTIR BÜYÜK İHTİMALLE.
Hala nefes alıyorsak ve hala seviniyor, üzülüyor, ağlıyor, çığlık atabiliyorsak yaşıyoruz demektir... yaşıyorsak hala herşey için umut var demektir...
Kullanıcı avatarı
SKODA48
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AHMET
Nereden: Muğla
Arabanız: FELİCİA GLX 97

İleti turnalarkenan » 10 Ağu 2011, 07:21

bu köpüklenme kış aylarında mı oluştu yoksa sürekli hala devam ediyor mu? aynı köpüklenme bende de vardı ancak kış aylarında aracın çalışması 5-10 km ile sınırlı ise yağdan dolayı köpüklenme yapıyor diye okudum forumda ararsan bulursun ancak yaz aylarında da yapıyorsa ona diyecek bir şeyim yok bir ustaya baktırmak gerekir. bende kış aylarında vardı ancak nisan ayından sonra görmedim köpüklenmeyi....
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti skodaizm » 10 Ağu 2011, 08:09

Köpüklenme sadece contadan su kaçırma veya conta yakma ile ilgili olmayıp yağ kalitesi ve motorda yanma sonucu ortaya çıkan su ile de oluşabilir.

Motor su taşırma kabındaki seviyeyi sıcak motor ve soğuk motor durumlarında kontrol edin. Seviyede değişiklik yok yada çok az fark varsa conta problemi yoktur. Sürekli eksilme varsa problem olabilir.

Ancak yinede eksilme kaynağının contadan mı yoksa borular radyatör vs gibi yerlerden de olabileceğini kontrol etmek gerekir.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti skdflc54 » 10 Ağu 2011, 09:47

fikirleriniz için çok çok teşekkür ederim. Köpüklenme yaklaşık 15 gün öncesinde yoktu bu cumartesi farkedildi. ben en iyisi hem yağı, hem suyu hemde aracın çekişini biraz daha gözlemleyim. şu an itibari ile çekişte herhangi bir sıkıntı yok. dediğiniz gibi yanmasa bile çürümüş olabilir. çelik contadan bahsedeliyor bileniniz varmı??
skdflc54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat simit
Nereden: Sakarya
Arabanız: felicia

İleti erdem_0650 » 23 Ağu 2011, 00:47

mesele su eksiltme olayını takip edilerek anlaşılır
Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...
erdem_0650
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ErdemH
Nereden: Ankara
Arabanız: 99 Model Felicia 1,3 GLXİ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir