pasta-cila

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

pasta-cila

İleti aytekin041 » 29 Tem 2007, 00:28

arkadaşlar size bir sorum olacak  pasta cila  nasıl yapılır. kolaymıdır?herkes yapabilirmi? ve kaça  malolur öğrenmek istiorum . bilenlere duyurulur

aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti aykuttasdelen » 29 Tem 2007, 00:50

pasta beyaz krem yoğunluğunda bir kimyasaldır bunu üstüpü veya pasta süngeri ile boya üzerine uygularsınız (tavsiye edeceğim marka star) cila ise genelde sıvıdır (metabond tavsiye ederim). bunları oto boya malzemesi satan bir yerden temin edebilirsiniz 
aykuttasdelen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Tem 2007, 02:03

Bugün aracımı Sonax'a verdim komple pasta cila plastik yüzeylerin ve jantların parlatılması gibi işlemler yapılacak. Opet kartı olana Peşin 125YTL ye 4 taksit isterseniz 150YTL ye yapıyorlar. Zaten iyi bir pasta ve cila almaya kalksanız 30-40 YTL kadar harcanır. Kendiniz yapsanız elbetteki daha ekonomik olur fakat uygulama esnasında kaportanın sıcak olmaması ve işlemin güneş altında yapılmaması gerekiyor. Bu nedenle kapalı bir mekan şart diyebiliriz ve bu herkesin bulabileceği birşey değil. Ayrıca polisaj makinesi olmadan yapılan bir işlem yorucu olacaktır fakat 30-40 YTL ye polisaj makinesi alınabilir. Ayrıca uygulama deneyimimiz olmadığı için hatalı malzeme seçimi veya hatalı uygulama sonucu dairesel çizik oluşumu gibi istenmeyen şeyler ortaya çıkabilir. Bu ve benzeri nedenlerle sizin gibi kendim uygulamayı düşünürken vazgeçtim ve daha deneyimli bir firmaya götürmeye karar verdim. Pazar günü aracımı alıcam sonuçlarını sizinle paylaşırım.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 29 Tem 2007, 21:41

Aracımı teslim aldım. Pasta cilanın gerekenleri yerine getirilmiş çiziklerin bazıları tamamen kaybolmuş bazılarıda oldukça belirsizleşmiş ama önceden Fabia'ya Malco Kozcar'da yaptırdığım boya koruma gibide olmamış. Tabi Kozcar'a 2 sene önce 200YTL kadar bir para verdiğimiz düşünülürse bu gün 150YTL ye pasta cila herhalde normaldir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti skodacı » 29 Tem 2007, 21:46

e kalite ucuza alınmıyor...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 29 Tem 2007, 22:22

SONAX BOYA KORUMA

Günümüz tabiat şartları ve hava kirliliği, Boya Korumanın önemini daha da arttırmaktadır. Asit yağmurları, yollardaki katran ve tuz, Ultra Viyole Işınları, toz çizikleri, kuş pisliği, ağaç reçineleri ile araç yıkama sırasında kullanılan kalitesiz deterjan ve yıkama fırçalarının olumsuz ve tahrip edici etkisi, boyada parlaklık kaybına ( matlaşma ) ve koruyucu film tabakasının zayıflamasına neden olur. Tüm bu olumsuzluklar dünyanın bir çok ülkesinde başarı ile uygulanan SONAX BOYA KORUMA Ürünleri ve " Yoğun Boya Temizliği " , " Çizik Giderme " , " Parlatma " sistemleri ile giderilir. Aracınızdaki ilk günkü parlaklık elde edilebilir. Boyanızın ömrünü ve parlaklığını, dolayısıyla 2. el değerini, aracınızı satana kadar devam ettirmek istiyorsanız yılda 2 kez SONAX BOYA KORUMA UYGULAMASI yaptırmanızı öneririz.

• Boya Temizleme, Parlatma ve Koruma ( 2 Aşamalı )
  • Kılcal ve dairesel çizikleri yok etme
  • Orta ve kalın çizikleri düzeltme ( 3 Aşamalı )
  • Tüm Plastik ve lastiklerin parlatılması ve korunması
  • 42 noktada detaylı temizlik ve kontrol
  • skodacı
    Yeni Üye
    Yeni Üye

İleti cobweb » 18 May 2011, 20:41

Eski bir başlıkmış ama hortlatalım biraz :D

Arkadaşlar pasta cila güneş yanığını kapatır mı?

Piyasada ne kadara yapılıyor, kendimiz yapsak nasıl olur?

Pasta cila yapıldıktan ne kadar süre pasta cilanın etkisi devam ediyor?

Teşekkürler..

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
    Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
    .

Kullanıcı avatarı
    cobweb
    AMBIENTE
    AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
    Nereden: Bolu
    Arabanız: Felicia 1.6glxi

İleti cihanne » 18 May 2011, 23:10

güneş yanığı derken ne kastettiniz bilmiyorum ancak branda yanığını kapatmıyor.
    güneşten solma varsa tavanda ve boyada ( güneşe en çok maruz kalan bölgeler ) pasta ölü boyayı aldığından solukluk gidiyor. üzerine de kaliteli bir cila atıp, cilayı en geç ayda bir tekrarlarsanız aracınızın boyası uzun yıllar sorunsuz kalacaktır..
    Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
    Kullanıcı avatarı
    cihanne
    CLASSIC
    CLASSIC

Ad Soyad: Cihan ÜRÜT
    Nereden: Bursa
    Arabanız: Skoda Felicia GLX 1.3 MPi

İleti cobweb » 19 May 2011, 10:46

Cihan, güneş solması var tavanda hafif, malum renk gümüş gri ve güneş solması kaçınılmaz.Güneş solması vernik atması değil mi?

Sanırım pasta cila işlemi o bölgeyi ve yer yer kaportada olan çizikleri kapatacaktır diye düşünüyorum.Tşkler..

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli
    Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli..
    .

Kullanıcı avatarı
    cobweb
    AMBIENTE
    AMBIENTE

Ad Soyad: Levent
    Nereden: Bolu
    Arabanız: Felicia 1.6glxi

Felicia

Kimler çevrimiçi