ARKA SİLECEK MOTORU ARIYORUM...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARKA SİLECEK MOTORU ARIYORUM...

İleti turnalarkenan » 15 Ağu 2011, 09:45

MERHABALAR ARKADAŞLAR,

1998 MODEL FELİCİA 1.3 GLXİ ARACIMIN ARKA SİLECEK MOTORUNUN YANDIĞINI SÖYLEDİ USTA BANA ARKA SİLECEK CAM MOTORU GEREKLİ ADANA'DA PARÇA ALDIĞIM BİR YER VARDI ARADIM 100 TL DEDİ. AÇIKCASI ÜRKTÜM UCUZ VE MALİYETSİZ NEREDEN TEMİN EDİLEBİLİR VEY AYAPILMA ŞANSI VARMIDIR O MOTORUN. ŞİMDİDEN İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER....

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti abdullah » 15 Ağu 2011, 10:35

bende 94 model favorit arka silecek motoru var sorunsuz çalışır durumda bilmiyorum felicia ile uyumlumudur
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti turnalarkenan » 15 Ağu 2011, 11:42

İLGİN ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM.

ANCAK USTAMLA YAPTIĞIM TLF GÖRÜŞMESİNDE YERİNE UYDUĞUNU ANCAK BOY OLARAK İŞLEV GÖREMEYECEĞİNİ BİLDİRDİ. EĞER SİZDE FARKLI BİR BİLGİ VARSA SEVİNİRİM. ÇÜNKÜ EKONOMİK OLACAKTIR.

ŞİMDİDEN İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Erdemsah » 15 Ağu 2011, 14:13

turnalarkenan yazdı:İLGİN ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM.

ANCAK USTAMLA YAPTIĞIM TLF GÖRÜŞMESİNDE YERİNE UYDUĞUNU ANCAK BOY OLARAK İŞLEV GÖREMEYECEĞİNİ BİLDİRDİ. EĞER SİZDE FARKLI BİR BİLGİ VARSA SEVİNİRİM. ÇÜNKÜ EKONOMİK OLACAKTIR.

ŞİMDİDEN İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Arka silecek motoru yandı ise yapacak birşey yok değişmesi gerekli sadece dişlileri kırık ıse dişliler satılmaktadır . Arka silecek mortoru bendede çıkma bulunmakta ve fıyatı 100 tl dır dişli gurubu ıse 15 tl dır

Erdem Şahin 0212 485 50 24
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti turnalarkenan » 15 Ağu 2011, 16:27

teşekkür ederim ilginiz için ancak dıamond marka için bana 100 tl dediler kargo dahil. sağolun
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti syossett » 15 Ağu 2011, 22:39

100 tl ise hıc durma taktır dostum ..Ladanınkı bıle 75 tl ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti kurd_2000 » 24 Eyl 2011, 21:46

arkadaşalar favoritlerde arka silecek nasıl çalışıyor. Yeni favorit aldım normal silecek kolunu aşağı çekince dediler aşağı çekince yine ön silecek çalışıyor.
kurd_2000
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: veli akbulut
Arabanız: 93 favorit

İleti jawacı » 24 Eyl 2011, 22:02

kurd_2000 yazdı:arkadaşalar favoritlerde arka silecek nasıl çalışıyor. Yeni favorit aldım normal silecek kolunu aşağı çekince dediler aşağı çekince yine ön silecek çalışıyor.

kol bağlantısı doğru ise ,kolu kendine doğru çekince arka silecek çalışır ve aynı anda su fışkırtır. bir kere çalışır durur. kolu aşağı çekince ön silecek aralıklı çalışır.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti phenomx3 » 24 Eyl 2011, 22:03

benim formenin arka silecek te çalışmıyordu; tamiri çok zor yada olmaz dediler. en son kendim söktüm baktım dişlisi kırık bi oto elektrikçisinde buldum. takarken bi baktım uzun geldi meğer felicia'nınkiymiş. geri verdim başka yerden formeninkini buldum.(felicia'ların dişlinin mil boyu uzun sadece) taktım ama gene çalışmadı. Bu sefer motorun içini açtım, iki tane kömür var birisi ısnnmaktan altındaki plastik parçayı eritip yapışmış Bu parça kömür yatağıymış hepsini sorup öğrendim ve kömür yuatağını ararken kime sorsam bulamazsın dediler. ama 50 metre ötelerindeki parçacıda buldum ve değiştirdim şu anda çalışıyor. bu arada hiç elektrik bilgim yoktu biraz eliniz yatkınsa beceriyosunuz. sanayidekilere kalsa tamir olmaz olsa da parçayı bulamazsın ee motoru nerden bulurum? oda çok zor bulunuyo falan filan diyolar. araştırmak sormak lazım. arka silecek nasıl çalışıyo diyen veli bey; silecek kolunu kendine çektiğinde su fıskıyesinden önce arka motor çalışıyo benimkinde.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti skodacı_71 » 24 Eyl 2011, 22:58

Tamam zaten normalide o kolu kendinize doğru hafif çektiğinizde arka motor biraz daha çektiğinizdede su fıskiyesi çalışır :)
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti ozantavsan » 25 Eyl 2011, 08:07

Arka sileceği çalıştırdığınızda silecek motorundan ses geliyormu.
Tahminin silecek kolunu hiç oynatmıyor.Ama ses geliyorsa umut olabilir.
Madem yandı dediler.Biraz bu işlere yatkınsan dikkatlice sök motoru ,içini aç.İçini kontrol et aksaklık nerede.
Kömürümü yoksa bobinimi yanmış.Bobinse bir bobinajcıya göster .Bizim yakında bobinajcı var .Çamaşır makinası motorundan tutta su pompası motoru ,elektirikli süpürge ,sanayi motoru hepsine bobin sarıyorlar.
İçinde zaten mekanik aksamı dişlisi ,kömürü ,bobini,alt kısmında elektirik bağlantı kısmından başka birşey çıkmayacaktır.Bence tamir edilir.

Suzuki Alto aracım vardı cam sileceği su atmıyordu.Parçacıya gittim ufak bir motora göre yüksek bir rakam söyledi.
Orjinal motor duruyordu ,belliki yıllardır kimse ne değiştirmiş ,ne de kullanmamış.
Bende söktüm motoru .Açtım içini.alt elektirik bağlantısını aldım ,orta mili bobinin sarılı olduğu kısmı aldım.Zaten elimde dış hazne içinde mıknatıs olan kısım kaldı onunla işim yoktu.Bobinlere güzel bir temizlik yaptım.Mile biraz yağ sürüdüm.Dış haznenin içine yerleştirdim.Alt elektirik bağlantısınıda temizledim.Deforme olan kısımlarını düzelttim.Elektirik bağlantısını yaptım.Yerine taktım.Yıllarca çalıştı.Çalışmakla kalmadı.Cam sileceğini çalıştırdığımda 2 metre arkamda olan araç yağmur yağdığını sanıyordu.Bir keresinde birini ıslatmışım aracın arkasındaydı mesafede vardı.Allahtan tanıdıktıda geldi.O ne öyle ya demişti.

Uzun lafın kısası bence tamir edilir.Komple yanmaz.Muhakkak iç bileşenlerinden birinde sorun vardır.O sorun giderilince çalışır.Hatta yıllarca aksamadan çalışır.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti kurd_2000 » 25 Eyl 2011, 10:11

hepinize teşekkürler. galiba benim motorda ölmüş bugün pazar bir açayım sökeyim
kurd_2000
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: veli akbulut
Arabanız: 93 favorit

İleti rebirth » 21 Oca 2013, 12:01

selamlar yeniyim ilk arabam bi skoda felicia aldım 97 model geçen çok suya girdim yağmur dolayısıyla marş basmadı sabah şarj motoruna su kaçmış bayağı neyse söküldü kömürler değişti şimdi halloldu ama her sıkıntımda tamirciyede gitmek istemiyorum yalnız cahilim biraz arabalardan anlamam ancak meraklıyım sökmeye takmaya

sorum şu: o yağmurdan sonra dikkat etmedim ama arka silecek çalışmamaya başladı bunun arka silecek motoru nerede ben sökebilirmiyim ne olmuş olabilir onada su kaçmış olabilirmi bide elimde lada samara arka silecek motoru var babamdan kalma faal eğer ben kıvırırsam söküp deniyeceğim
rebirth
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: felicia

İleti MadloveR » 21 Oca 2013, 14:07

Felicianınki favoritle aynı mıdır bilemiyorum ama, eğer aynıysa samara motoru nerdeyse birebir uyar.Bir ihtimal su kaçıp şase yapmış olabilir veya sigortası atmış olabilir önce sigortayı bir kontrol edin. Olmazsa bagaj kapağının hemen altındadır arka silecek motoru. Sökmesi de zahmetli değildir. Ama dediğim gibi favoritle aynıysa.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti alwaysloser » 21 Oca 2013, 20:12

arka silecek çalışmıyorsa hiç bişe yapmadan önce şase olayına bakın bi kablo alıp ucunu açın bi ucunu nagaj kapağının somunun birini gevşetip oraya bağlayın diğer uucunu aracın kaportasına vidalayın sonra tekrar deneyin muhakkak çalışır.ki benim çalışan motorum çalışmaz olduğunda benn bu şekilde yaptım çalıştı

ayrıca arayan varsa adana ünal ticaret skoda yedek parçacısında hepsi bulunur
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti rebirth » 23 Oca 2013, 11:10

teşekkürler yardımlarınız için hallettim çalışıyor şimdi
rebirth
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir