Felicia İçin Bakım Önerileri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia İçin Bakım Önerileri

İleti Karadul » 15 Ağu 2011, 14:57

Öncelikle herkese selamlar..Arkadaşlar İzmir'de ikamet etmekteyim ve tayinim Kastamonu'ya çıktı.Mecburen aracımla gitmek durumundayım ve eşyalarımı da taşıyacam..

Arabalardan pek anlamam açıkcası.Bu bağlamda uzun yol için özellikle baktırmam gereken birşey var mıdır?

2011 yılı içerisinde birçok bakım yaptırdım arabama,servis faturasını bulamıyorum ama hatırladıklarımı yazayım.

Triger zinciri,volant dişlisi,baskı balata değiştirildi..Şanzıman bakımları yapıldı.Bujiler,aks kafaları değiştirildi..Ön diskler aşınmaya bağlı olarak tornacıda onarım gördü ve düzeltildi.Frenler kontrol edildi.Motor yağı 3 ay evvel değiştirildi.2 ay evvel aküyü ölçtürdüm ve durumu iyi dendi ama değiştirmedim.Akü 2 senelik.

Yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler.

Karadul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin DİLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: Fluence

İleti hkn » 15 Ağu 2011, 16:18

Merhaba;

Bende karabükte görev yapıyorum. eşimin memleketi izmire sık sık gelir giderim. hangi yolu kullanacaksınız bilmiyorum ama özellikle ankara izmir arası neredeyse otoban gibi oldu. lastikleriniz iyiyse, rot balansınız yapılmışsa inşallah bir problem olmadan gelirsiniz. zaten gerekli bakımları yıl içinde yaptırmışınız.
2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

İleti Karadul » 15 Ağu 2011, 16:57

Yol konusunda her hangi bir bilgim yok.Hangi yol daha avantajlıdır sizce Kastamonu için?
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

İleti serhat_a89 » 15 Ağu 2011, 23:19

Herşey tamam hocam iyi yolculuklar :D
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti Karadul » 15 Ağu 2011, 23:39

Teşekkür ederim.Umarım bir aksilik olmadan varırım.
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

İleti hkn » 16 Ağu 2011, 00:34

Karadul yazdı:Yol konusunda her hangi bir bilgim yok.Hangi yol daha avantajlıdır sizce Kastamonu için?

ben olsam afyon-ankara-çankırı-ılgaz yolunu kullanırdım. çünkü ankaraya kadar olan yol çok güzel. biraz çankırı tarafı ve ılgaz dağı zorlayabilir ama dikkatli bir şekilde kolaylıkla atlatılır. kafam rahat olsun dağla falan uğraşmayım derseniz karabük üstünden geçebilirsiniz. birazcık yolunuz uzar. ama karabük e kadar tabiri caizse kaymak gibi yol yaptılar. karabükten sonra 100 km kalıyor onunda epey kısmı çift şerit. seçim sizin. google maps ten mesafeleri ve rotaya daha rahat bakabilirsiniz.. şimdiden iyi yolculuklar..
2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir