Ne kadar basarsam basayım 110 u geçmiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Ne kadar basarsam basayım 110 u geçmiyor

İleti zeybek » 18 Ağu 2011, 12:47

Herkeze merhaba, 1.3 glx lpg li feliciam var. Ne kadar basarsam basayım 110 u geçmiyor. arabanın bir sıkıntısı da yok. Çalışması, yürürü iyi. Fikirlerinizi bekliyorum.

zeybek
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karabük
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti alwaysloser » 18 Ağu 2011, 13:05

baskı balata
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ünsal » 18 Ağu 2011, 17:08

Etken çok gerekirse her yeri elden geçirip kontrol etmek gerekir bana kalırsa motor sağar kalmış olabilir daha önce aynı araçtan bende vardı hatta bu yüzden arabayı sattım ne yazıkkı ne yaparsan yap 110 km geçmiyordu .Ama yine araca yakından bakılması gerekir şu an sadece fikir üretebiliriz...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti syossett » 18 Ağu 2011, 17:45

1- Distrübütör
2- Triger zinciri sente atmış olabilir
3- Baskı balata. Benım arabam da aynı ıdı baskı balata sağlam cıktı.. distrubutor değişti, orijinal takıldı ama en onemlısı , trıger zıncırıne bakıldıgında sente atmıstı orıınal takıldı ve sorun halloldu .
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti burak mysterio » 18 Ağu 2011, 18:40

abi 3.cü viteste zorladınmı arabayı benim favo 3 te 125 falan yapıyo bi zorla istersen belki geçebilir o hızı birde araba lpg limi ?
Kullanıcı avatarı
burak mysterio
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Burak YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Felicia 1.6 MPİ

İleti zeybek » 18 Ağu 2011, 19:29

Arabayı 3. viteste zorlasamda 125i görmez. Bence 3. viteste 125 te yapılmaz. Motora zarar verebilir.
Şimdi baskı ve balatayı, triger zincirini, ve distribitörü değiştireyim mi. Böyle binmeye devam etsem sıkıntı olurmu. Triger zincirinin sente atlaması ne gibi probleme yol açar. Bayramda yaklaşık 1000 km lik yola gideceğim. Bi sorun olurmu
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 18 Ağu 2011, 22:11

Triger açılmadan gevşemesi anlaşılmıyor Ama bu bollaşma çekiş ve hıza çok etkı edıyor arkadaşım . Benım arabamda trıgerın orıjınalı ıle değişmesi ve gerektıgı gıbı takılmasından sonra çekişi ve hızı çok değişti. Buradan sızı yanlıs yonlendırmek ıstemem o nedenle madem uzun yola cıkacaksınız bence once baskı balata olmak uzere bır baktırın derım . Kolay gelsın..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alwaysloser » 18 Ağu 2011, 22:26

baskı balata nın bittiği anlaşılabilir eğer tamirciiniz sahtekar biri değilse size extra masraf çıkarmaz zincir sesi çoksa ve gaza basıp bıraktığınızda hala arac gazı 1saniye kadar geç kesip deviir hemen düüşmüyorsa zincirde değişmeli

distrbitöre sonra bakın zaten o ucuz
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti afacann » 19 Ağu 2011, 11:48

Benzeri bnm başımada geldi arabam 3000 devire zar zor çıkoyodu 3000 den sonra normale dönüyodu bende baskı balatadan zennettim ve orj ile değiştirdim ama yine düzelmedi bujileri de değiştirdim orj brisk buji taktım yine olmadı en son arabamı oğuşlar yetkili srvise götürdüm 1 gün orda kaldı ve sorun çözüldü zincir bollamış ve bu yüzdende sentesi kaçmış bu yüzen gitmiyomuş zincir değişti ve sente ayarı yapıldı ve sorun çözüldü servisten arabayı aldım sanki başka bi araba olmuş okadar fark etmiş yani sizede tavsiyem arcınızı mutlaka skoda dan anlayan birine göstesin boşyere zaman ve para harcamayın.
Kullanıcı avatarı
afacann
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 98 FELİCİA 1.3 GLXİ

İleti ripple » 19 Ağu 2011, 13:52

afacann yazdı:Benzeri bnm başımada geldi arabam 3000 devire zar zor çıkoyodu 3000 den sonra normale dönüyodu bende baskı balatadan zennettim ve orj ile değiştirdim ama yine düzelmedi bujileri de değiştirdim orj brisk buji taktım yine olmadı en son arabamı oğuşlar yetkili srvise götürdüm 1 gün orda kaldı ve sorun çözüldü zincir bollamış ve bu yüzdende sentesi kaçmış bu yüzen gitmiyomuş zincir değişti ve sente ayarı yapıldı ve sorun çözüldü servisten arabayı aldım sanki başka bi araba olmuş okadar fark etmiş yani sizede tavsiyem arcınızı mutlaka skoda dan anlayan birine göstesin boşyere zaman ve para harcamayın.

aynen katılıyorum.
ripple
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: etem kum
Nereden: Isparta
Arabanız: fabia hb.2010 1,4 dizel ambiante

İleti zeybek » 19 Ağu 2011, 19:19

En yakın zamanda dediklerinizi yapacağım. Değişiklikleri yazarım buradan.
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

İleti syossett » 20 Ağu 2011, 00:00

Yalnız zinciri uzak doğu malı takarsanız kısa surede aynı şeyi yaşarsınız . Tecrübeyle sabittir :D ;)
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodacı_71 » 20 Ağu 2011, 00:05

orijinalleri piyasada var diye biliyorum.
Kullanıcı avatarı
skodacı_71
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Süleyman Çelik
Arabanız: Skoda Favorit 135L

İleti zeybek » 21 Ağu 2011, 09:42

Verdiğiniz fikirler üzerine skoda ustasına gittim arkadaşlar. Triger zincirinde sente atlaması mümkün değilmiş. (Kayışlı olanlarda oluyormuş). Zincir sente atlarsa zaten parçalanır yolda kalırsın dedi. Baskı balatayı kontrol etti, Acil değişmesi gereken bir durum yok bu baya gider dedi. Distiribitör içinse 100 tl fiyat verdi. Parçacıda ( çek malı 40 tl, orjinal 120 tl) Ustaya sordum eğer distiribütörden değilse boşuna değiştirmiş olacağız dedim, oda tevzi makarasını gösterdi, takarız deneriz dedi. (Tevzi makarası yukarı aşağı az bir miktar oynuyor biraz bollaşma var, normalde de öylemi bilmiyorum). Parça için orjinal dedi, parçaya baktım üzerindeki yazılar rusça gibi, sanırım çek malını orjinal diye yutturacaktı bize. Neyse distiribütörü taktı deneme sürüşüne çıktık bi değişme yok. Çekişte hızda aynı. Sonra ustaya bi değişiklik olmadığını söyledim ve söktürdüm. Benim eski distribütörü taktı avans ayarı yaptı. Avans ayarından sonra biraz çekiş artışı hissettim.
Benim sizlere sorum

1- Ustanın dediği tevzi makarasında ki bir miktar yukarı aşağı bollaşma normal mi
2- Tevzi makarasının ucu pütürlü olmuş zamanla, tevzi makarasını ve kapağını değiştireyim mi
3- Yoksa çek malı 40 tl olan distiribütörü alıp değiştireyim mi

Yardımlarınızı bekliyorum
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

İleti zeybek » 21 Ağu 2011, 09:56

Yazmayı unuttum yolda seyir halindeyken devir saati çok seyrek binde bir yani zıplama yapıyordu. Örneğin 3000 devirle giderken aniden 4000 devir olup tekrar 3000 devire geliyordu. Ama motor devrinde olsun sesinde olsun bi değişme yok yani sorun sadece devir saati göstergesinde. Bi elktrik kaçağı var gib geldi bana.Yukarda belirttiğim konuyla alakası varmıdır acaba
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

İleti beyazkurt61 » 21 Ağu 2011, 15:00

aynı sorunlar bendede var kardeşş cozum bulmadım yazdın herşeyı degişdim subabları dahı baskı balata egzantırık dısburator orjınalı hemde akla gelcek herşey karburatoru dahı yenıden toplattım ama tık yok sonuc 130 km gecmıoo ne yaparsan yapp oo devırdekı atlama benım arabadada var ben şımdı bı usta var ona gıtcem sanırım bır 500 da bayılcam herşeyı sokup dagıttırcamm onaa bakalım ne olcak sonuç
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çilingiroglu
Nereden: Trabzon
Arabanız: felicia

İleti forman37 » 21 Ağu 2011, 18:49

gecen ay boluya gıttım otobanda bastım 180 dedı bıraktım :) hızlanmada sıkıntı yasamıyorum allaha sukur benım formanda 4 tırnak vectra bujısı var .bunları tekrar değiştircem elımde 1,4 TSI super B nın bujılerı var ozellığı platın olması ;) bı bunlarla deneme yapıcam sonucu merak edıyorum..
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti syossett » 21 Ağu 2011, 19:22

Yuh yani :? ... ne ustalar var yahu ..Ustaya bak.. sente atması mumkun değlmiş !!! gozumle gordum bızzat yasadım ustam alt karterii soktu,zıncırde oyle bır bollaşma vardı ki, gozlerıme ınanamadım. Çin malı trıger takın da gorun sente atması neymıs.. Nasıl ustalar var yahu.. Mıllet bosuna demıyor.. arabanızı skodadan anlayan bır ustaya goturun dıye. sevgılı dostum ahkam kesmek ıstemem ama, sente atması bollaşma skodalarda vardır. Ve bu çekişi çokk etkıler.
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir