SİYAH DUMAN HK

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SİYAH DUMAN HK

İleti efess » 19 Ağu 2011, 12:27

Arhadaşlar herkeze merhaba,benim 1997 model karbürütörlü feliciam var ve 4 yıldır kullanıyorum sorunsuz şekilde ancak uzun süredir aracım belli aralıklarla siyah duman atıyor ve hangi ustaya gittiysemde kimse siyah dumana çare bulamadı:x ve aracıma lpg taktırdım 6 ay önce ve siyah duman biraz kesildi gibi oldu ama lpg ve benzinde daha çok siyah duman atmaya başladı ,arkadaşlar sizlere soruyorum bu neden olabilir ve bu sorunumu istanbulda anadolu yakasında çözebilecek usta öneriniz varmıdır pendikte skodacıya gittim ama fayda etmedi.

efess
CLASSIC
CLASSIC

İleti elemsi » 19 Ağu 2011, 14:44

efess yazdı:Arhadaşlar herkeze merhaba,benim 1997 model karbürütörlü feliciam var ve 4 yıldır kullanıyorum sorunsuz şekilde ancak uzun süredir aracım belli aralıklarla siyah duman atıyor ve hangi ustaya gittiysemde kimse siyah dumana çare bulamadı:x ve aracıma lpg taktırdım 6 ay önce ve siyah duman biraz kesildi gibi oldu ama lpg ve benzinde daha çok siyah duman atmaya başladı ,arkadaşlar sizlere soruyorum bu neden olabilir ve bu sorunumu istanbulda anadolu yakasında çözebilecek usta öneriniz varmıdır pendikte skodacıya gittim ama fayda etmedi.

Aracnız kaç bin km de ? ve Ayrıca aracınız yağ eksiltiyor mu ?
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti yabani » 19 Ağu 2011, 22:54

Araç kurum yapmış olabilir. (temizlenir fakat yeniden olmayacağının garantisi yoktur, motorun performansı da düşmüşse rektefiye gerekir, performans iyi ise sadece temizlik ile hallolabilir)
Fakat önce yakıtın karışım oranına bakılmalıdır, zengin karışımdada araç siyah duman atar. (ve fazla yakar)
yabani
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yiğit
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 Fabia Classic 1.4 16V 101 katır depiği

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir