Felicia Sorunları ( Çözüm ve Bilgi )

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia Sorunları ( Çözüm ve Bilgi )

İleti erdem_0650 » 20 Ağu 2011, 02:21

Değerli forum üyeleri, 99 model felicia glxi aracım var. Yaklaşık 5 aydır bende, türlü sorun sıkıntılar yaşadım ancak her şeyinde bir çözümü olduğunu bildiğimden ve bir şekilde bulduğumdan aracımı satmadım. Yaşadığım sıkıntılarda ustalarım sayesinde çözüme kavuştum. Ola ki sizlerde bu sorunlar ile karşılaşırsanız bilginiz olsun diye sorun ve çözümlerini yazıyorum, saygılarımla,

- Hararet problemi: Motor su ısısı 90 dereceyi geçiyor ve radyatör su kaybediyor ise ilk olarak müşürü yazlık alın ve suyunu sık sık takip edin, müşürle çözülmez ise motor contası hafif te olsa yanmıştır, değiştirin %50 kırmızı antifiriz %50 su koydurun sorun çözülecektir. Çok sıcak bir şehirde ikamet ediyorsanız aracınızın radyatör fanını şahin yada doğan fanlarından birisi ile değiştirtin çünkü bu araçların fanları küçük ve yetersiz kalıyor.
- Tekleme problemi: araç sabah çalıştığında tekleme yapıyor sonra düzeliyor ve sorunu her gün tekrarlıyor ise krank sensörünü değiştirtin.
- Akşam aracınızı bıraktınız, sabah çalışmıyor: Aracınızda kesinlikle çeyrek deponun altına benzini düşürmeyin zira yakıt pompasına elveda demek durumunda kalırsınız, zira aracınız gaza geçtiğinde hala pompa kendi içerisinde yakıtı devridaim etmeye devam ediyor, yakıt bulamadığında bozuluyor, yada deponun dibindeki pisliği çekip kitleniyor.
- Frenleri güven vermiyor ise: Frene bastığınızda aracın frenleri yarıya kadar boş gibi kampanalardaki boşuğu aldırın eğer paranız varsa buna ek olarak soğutmalı disk taktırın farkı %30 oranında göreceksiniz aracınıza güveniniz artacak. Şimdilik bu kadar, sonra yine devam ederiz :))

Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...
erdem_0650
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ErdemH
Nereden: Ankara
Arabanız: 99 Model Felicia 1,3 GLXİ

İleti turnalarkenan » 20 Ağu 2011, 07:17

teşekkür ederiz bu güzel bilgiler için.
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti frostbite19 » 22 Ağu 2011, 02:28

Benim felicia Antalyanın öğle sicağında, şehiriçinde trafikte bile! hararet yapmıyor, ama rampada hararet 90ı geçiyor 100e yaklaşıyor, bunun sebebi nedir?

Sonuçta trafikteyken radyatöre hiç rüzgar gelimiyor; rüzgarı bırak asfalttan alev püskürüyor,

ama uzun yolda rampa çıkarken hız biraz düşse de radyatore bir miktar rüzgar vuruyor.

Yani bence şehiriçinde hararet yapmayan bir araç, rampada hiç yapmaması lazım, çünki hem fan çalışır hem rüzgar gelir.

Bu durum biraz garip değil mi?

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti sainz » 22 Ağu 2011, 08:25

Rampayı çıkmaya başlamadan önce vites düşürüp küçük vites-yüksek devir mantığını uyguluyorsanız, motorun ürettiği ısıyı düşürecek kadar rüzgar alamıyor olabilir.

Benim Favorit' te de bu şekilde oluyor. Üstelik yazlık müşir yok. Termostat 88°C' lik, müşiri de 87-922°C' liktir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti erdem_0650 » 23 Ağu 2011, 00:32

benim bu noktadaki düşüncem araç yokuş çıkarken motor zorlanıyor yanı sıra da eğim sebebi ile sıcak su motor içerisine girerek hararete sebep oluyor ve su eksiliyor, bence motor contasını bir kontrol ettir çok hafif bir yanık varsa dahi bu problem ile karşılaşırsın, şimdi düşündüğümde ben de gölbaşına çıkarken yapmıştı bir defa onarımdan önce düz yolda bu sorunu daha nadir görüyordum.
Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...
erdem_0650
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ErdemH
Nereden: Ankara
Arabanız: 99 Model Felicia 1,3 GLXİ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir