Sigorta Kutusu...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sigorta Kutusu...

İleti skdflc54 » 20 Ağu 2011, 08:20

Merahabalr Arkadaşlar herkese Hayırlı Ramazanlar...
1997 1,3 glx felicia kullanıyoruz aracın sinyal sorunu var. önceleri sinyalleri açınca sigorta kutusundan cızırtı geliyodu sinyaller çalışmıyodu sigorta kutusuna bir iki defa vurunca düzeliyodu. şimdi tümden gitti iki elektrikçi baktı kutu değişecek dedi. adapazarındaki parçacılarda yeni sigorta kutusu yok. bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim.

skdflc54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sedat simit
Nereden: Sakarya
Arabanız: felicia

İleti turnalarkenan » 20 Ağu 2011, 08:42

geçmiş olsun öncelikle sigorta kutusunu sıfır mı alacaksınız yoksa çıkma mı diye sorayım eğer yeni alacaksan adanada çalıştığım parçacı var tlf vereyim görüş onlarla ayrıca çıkma parçada yenisi kadar pahalı oluyor..........
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti skdflc54 » 20 Ağu 2011, 08:59

tşk ederim. valla sağlam olduktan sonra çıkma da olur yenisi de fiyatlarını öğrenebilirsem. karar vermek daha kolay olur. verebilirmisin bahsettiğin numarayı.
skdflc54
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 20 Ağu 2011, 09:01

google ye arda otomotıv yazarsan goruceksın skoda lada gazelle yedek parcaları satıyo gecenlerde parca almak ıcın gıtmıstım sıgorta kutusu sordum elımde çıkma var dedı eğer ıstersen numarasını ordan alıp bı sor derım kargoyla gonderım falanda yapıyolar.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti hakan48 » 20 Ağu 2011, 09:11

Felicia Sigorta Kutusunu Değiştirmenize Gerek Yok Söküp Temizlik Yapıldığında Yeni Gibi Olacaktır.
İyi Bir Oto Elektrikcisine Götürün. Temizletin Sorununuz Düzelecektir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti turnalarkenan » 20 Ağu 2011, 09:48

ÜNAL TİCARET SKODA YEDEK PARÇA 0 322 328 37 68 ARİF BEY
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti skdflc54 » 20 Ağu 2011, 09:50

Teşekkür ederim arkadaşlar.
skdflc54
CLASSIC
CLASSIC

İleti skdflc54 » 20 Ağu 2011, 10:05

hakan48 yazdı:Felicia Sigorta Kutusunu Değiştirmenize Gerek Yok Söküp Temizlik Yapıldığında Yeni Gibi Olacaktır.

daha önceden denenmişmidir sonuç alınabilirmi. çok pahalı geldi bana. sıfırına 280 çıkmasına 160 istiyo.
skdflc54
CLASSIC
CLASSIC

İleti skdflc54 » 20 Ağu 2011, 10:45

arkadaşlar hakan beyin dediği gibi bi elektrikçiye gittim sorunu anlattım adam sigorta kutusunu açtı bir digorta değiştirdi bana da hayırlı işler dileyip işine döndü :) daha gittiğim iki elektrikçi de değişmesi gerek demişti. bu adam gerek yok dedi şimdi çalışıyor takip edecez bi kaç gün olmazsa tekrar bakalım diyor. değiştirerek ustalık ne kolaymış
skdflc54
CLASSIC
CLASSIC

İleti mevlüt » 20 Ağu 2011, 10:47

SEVGİLİ SKODA SAHİBİ ARKADAŞLARIM,ÇIKMA PARÇADA ÇOK İDDİALIĞIM.MESALA SİGORTA KUTU ÇIKMA FİATI BENDE KOMPLE HEMDE BÜTÜN HER ŞEY ÜZERİNDE 100 TL DİR.ORJ.ÇIKMA BANA SORMADAN PARÇA ALINMAZ.
mevlüt
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 20 Ağu 2011, 12:32

skdflc54 yazdı:
hakan48 yazdı:Felicia Sigorta Kutusunu Değiştirmenize Gerek Yok Söküp Temizlik Yapıldığında Yeni Gibi Olacaktır.

daha önceden denenmişmidir sonuç alınabilirmi. çok pahalı geldi bana. sıfırına 280 çıkmasına 160 istiyo.

Tabiki Favorit Olsa Tamam Ama Felicianın Sigorta Kutusu Temizlikle Sorunu Çözülür. Değişime Gerek Yoktur. Ben Defalarca Tamir Ettim Yeni Gibi Oluyor.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti skdflc54 » 27 Ağu 2011, 15:05

teşekkür ederim.
skdflc54
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 27 Ağu 2011, 22:00

bozulmaz o parça kolay kolay işinin ehli elektrikçiye gidin...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti arnetta » 27 Ağu 2011, 22:41

Sigorta kutusunda cızırtı varsa ve vurunca düzeliyorsa burdan şunu anlarız. Sigorta ayakları sokete tam temas etmiyordur. Siz vurarak sorunu çözme yoluna gittiğiniz için o an sigorta zaten temassızlıktan dolayı ısınmış olduğundan vurmanın etkisiyle kopmuş olabilir. Sigorta değiştirimiş sorun düzelmiş gibi gelebilir size ama eğer sigortaları taktığınız soketlerde korozyon veya esneme varsa sorun zamanla tekrarlayacaktır. Aynı şeyler favoritte benimde başıma geldi. Böyle durumlarda sigorta panelinin komple değişmesine asla gerek yoktur. İşi bilmeyen elektrikçiyim diye geçinen sözde elektrikçiler hemen sigorta kutusunun değişmesi gerektiğini söyleyebilirler. Aslında çözüm basittir. Sigorta kutusunu söküp sigortaları taktığınız soketleri havya yardımıyla çıkarıp yerine yenilerini takarak yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz. Ben öyle yaptım şu an çalışmayan aksam yok. Küçük bir temassızlık için yüzlerce lira vermeye gerek yoktur. Selamlar...
Trafik hayattır...
arnetta
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FAVORİT 135 LX

İleti atuna58 » 02 Eyl 2011, 02:07

sigorta kutusuna yanmadıktan sonra birşey olmaz. sadece temizlik ve sigorta değişimi yeterli.
atuna58
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ahmet tuna
Nereden: Afyonkarahisar
Arabanız: felicia glxi 2000

İleti ozantavsan » 02 Eyl 2011, 06:52

Sigorta kutusu öyle gözümüzde fazla büyütülecek bir parça değil.Bir nevi elektronik devre , üzerinde sigorta ve röleler mevcut.Bu parçalarda devre üzerindeki yollara bağlı.Hemen değişim demek ne kadar kolay ustalara.
Hiç yaptıramadınız , sökün veya söktürün.Elektronikten anlayan biri temizlesin.Sigorta veya röle ayaklarının gevşek olanlarını güzelce lehimlesin.Ölçü aleti ilede bağlantıları kısa devre ,hat kontrol konumunda kontrol etsin.
.arada deforme olmuş ,kalkmış yol varsa kopuk bölgeye uygun kalınlıkta kablo ile yol atsın.Değişime hiç gerek yok.
komple yansa bile elektronikte iyi biri yenisini kendi yapabilir.Sizinki ile aynı bir araçtan sigorta kutusu sökülüp baskı şeması , devresi çıkarılır.Röle zaten bulunan bir şey ,sigorta desen bulunuyor.Röle ve sigortaları takmak için solket gerek.Birde kablolar için soket onlarda halledildimi yenisi karşında.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti mevlüt » 27 Mar 2012, 00:35

FOVARİT-FELİCİA ÇIKME YEDEK PARÇA GARANTİLİ BİZE SORMADAN ALMAYANIZ.MEVLÜT-TEL 05322455538
mevlüt
CLASSIC
CLASSIC

İleti bozkurt_51 » 10 Nis 2012, 22:24

arkadaşım sigorta kutusunda zamanla çatlaklar falan oluyor.bu sebeple sarsıntıdan dolayı elektrik aksamında kesintiler oluşuyor.benm 90 model favoritte aynı sorunlar oldu.hatta bir gün rölelerden biris temassızlık sonucu beni yolda bıraktı.bir şekilde arızayı anlayıp yolda kendim yaptım eve kadar geldim.söktüm sigorta kutusunu.kendim elektroniçi olduğum için sigorta kutusuna komple soğuk lehim geçtim şüphelendiğim yerlere kablo ile yol attım.sonra rölelerin bağlantı ayakları var.bunlar elektrik kablo pabuçlarından yapılmış.bunları söktüm yenisini taktım sağlamlaştırdım.sonra soketlerin ve rölelerin etrafına sıcak silikon çektim iyice sağlamlaştırdım.götürdüm taktım araca.yeni gibi oldu.sorunsuz çalışmaya başladı.yeni sigorta kutusu almayın ya kendiniz yapın yada sökün bir elektronik ustasına götürüdn o baksın elden geçirsin.oto elektrik ustaları da başından savıyor.en temizi bir elektronik tamircisine götürün baksın.çükü oto elektrikçilerin yaptığı işi ben elektronikçi olarak hiç beğenmiyorum.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 136L

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir