el fren ile 60 km yol ? yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

el fren ile 60 km yol ? yardım

İleti SilisTre » 02 Eyl 2011, 23:01

ÖNCELİKLE ARANIZA:idea: 1 AY ONCE KATILDIM ARKADAŞLAR ADIM ERDAL 95 MODEL FELİCA ALDIM 1.3 LPG Lİ BAYRAM DAN ÖNCE BAKIMA SOKTUM BAYRAMDA BABAM ACEMİ SÖFÖR OLDUGUNDA EL FRENİ YA TAM ÇEKİK YADA YARIM ÇEKİK 30-60KM ARASI YOL YAPMIŞ ARKA LASTİKLER DUMAN DUMANA OLMUŞ DURDUGUNDA
ŞU AN BAKTIGIMDA ARKA LASTİKLER YAĞ İÇİNDE SANIRSAM KÖRÜKLER PATLAMIŞ FREN TESTİ YAPTIM
BAYRAMDA AZ DOKUNDUGUM GİBİ FREN TUTARDI ŞİMDİ DÖŞEMEYE KADAR VIZT DİYE KAYIYOR ARABA EH İŞTE ANCA DURUYOR MASRAF NE OLUR ACABA DİSKİ ÇİZMİŞMİDİR ? ONA BAKMADIM HAVA YAĞIŞLIĞI OLDUGU İÇİN

SAYGILARIMA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM CVP VEREN VE İLGİLENEN ARKADAŞLARA...:|

Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdal tunalı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Felicia

İleti alwaysloser » 02 Eyl 2011, 23:04

şimdi anlamadığım el freniyle ön frenlerin ne alakası var
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti SilisTre » 02 Eyl 2011, 23:09

BENDE ONU ANLAYAMADIM ARAKDAŞIM BAYRAMDAN ONCE MİS GİBİ TUTAN FREN ŞİMDİ NASIL OLURDA 1 KARIŞ BOŞLUKLA PEDAL BOŞLUPUNDAN BAHSEDİYORUM TUTMUYOR ? ARKA TARAF SİMSİYAH YAG İÇİNDE ARABA HAKKINDA ÇOK BİLGİM YOK OLAN BİLGİMLEDE BU DURUMU ACIKLIYAMIYORUM :s
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 02 Eyl 2011, 23:10

peki denedin mi el freni hala işlevini yapıyormu çektiğinde
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti SilisTre » 02 Eyl 2011, 23:16

DÜKKANIN ÖNÜ PEK RAMPA DEĞİL AMA YİNEDE BOŞTA BIRAKSAM GİDER ARABA EL FRENİNİ ÇEKTİM İÇİNDE DEPİNDİM ARABA GİTMEDİ BANA KALSA TUTUYOR YANİ AYNI ORANDA HEMDE AMA PEKİ KEÇE NİE PATLAMIŞ:s JANTLAR YAG İÇİNDEYDİ
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

İleti SilisTre » 02 Eyl 2011, 23:18

BENİM ANLAMADIGIM BEN HİÇ FRENİ NORMAL PEDAL FRENİ DÖŞEMEYE KADAR BASMADIM BU GÜNE KADAR DÖŞEMEY KADAR BASIYORUM KORKUM DİSKLERİDE CİZDİRMEK :s
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 02 Eyl 2011, 23:18

arka fren merkezlerınız patlamıs dıcem ama el frenıyle alakası yok.! sızın buyuk ıhtımal frenlerınız kıtleme sebebıyle asırı ısınmıs ve tekerlek bılyalarının yağı eriyip . aşşağı sızmış o yağda balatalara gıttıyse fren kayma yapar ve tutmaz bı kontrol ettırın ama
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti SilisTre » 02 Eyl 2011, 23:22

SAOLASIN DOSTUM YARIN SABAH SANAYİYE GİDİCEM İŞTE 2 GÜN ÖNCEDE ŞU SORUNUM VARDI FRENE HAFİF BASTIGIMDA TOKURTU YAPIYOR DİREKSİYONU SARSIYORDU SANKİ DİREKSİYONA BİRİ VURUYOR KAVRAMA YAPAMIYOR SANKİ TAM BASINCA SORUN YOK AMA SEHİR İÇİ AZ BASIYORUZ FRENE YAVASLAMA AMAÇLI BİDE BU OLAY OLUNCA

( DEĞİŞEN PARÇALAR DİREKSİYON KUTUSU ÖN TEKER BİLYALARI VE KÖRÜKLERİ + SALINCAK VE ROT BAŞLARI ) ROT AYARI YAPILDI BALANCE YAPILDI )
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

İleti frostbite19 » 03 Eyl 2011, 00:55

Arkadaki balataların mutlaka aşınmış bitmiştir, mümkün değil dayanaması. Balata diye bir şey kalmamıştır, kampanaya sürtüyordur frene basınca yada el frenini çekince.

Büyük masraf açar bence kampanalar da yemiş olabilir. Frene bastığında okadar içeri gitmesinin sebebi de odur. Arabayı çekiciyle götürün bence.

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti AhmetH » 04 Eyl 2011, 13:09

bana sorarsanız kampanaları açıp bir güzel temizletip balataların durumuna bakmak lazım muhtemelen balata bittiğinden çalışma aralığı artmış, artan çalışma boşluğu pedalın daha derine basılmasından anlaşılıyor.

ancak her durumda ciddi bir masraf olacağını sanmam.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti forman37 » 04 Eyl 2011, 13:27

eğer balatanız bıtmısse ıllakı favorıt forman balatası olmak zorunda değil fabıa 1 balatası bırebır oluyo ben formanıma kendım taktım sorunsuz çalışıyo.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti SilisTre » 05 Eyl 2011, 08:58

BAKTIRDIM ARKADAŞLAR SANAYİDE BİLYA YANİ RULMAN NIN YAĞ ISIDAN ERİMİŞ AKMIŞ BALATALAR YAĞ OLMUŞ BALATALAR TEMİZLENDİ HİDROLİK FREN YAĞ EKLENDİ TEST SÜRÜŞE ÇIKILDI AMA NE VARKİ 20 KERE FRENE BASSAM 1 KERELİĞİNE HALEN DÖŞEMEYE KADAR KAÇIRIYOR :s ARADA BUNU YAPIO USTAYA GİTTİM FREN ANA MERKEZ DEDİ ŞU AN BÖYLE KULLANIOM ÇÜNKÜ BENDE Bİ BABA VAR ACEMİ Mİ ACEMİ BİR ŞÖFÖR BEN TOPLUOM ARABAYI O DAĞITIO =) BABA KİLİDİMİ KOYDURSAK =) NAPSAK BU ARADA SANAYİDE USTA 50 TL ALDI BENDEN YAĞ 7 TL
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir