Felicia sıralı sistem lpg kullananlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia sıralı sistem lpg kullananlar

İleti marmaralı » 31 Tem 2007, 22:16

Arkadaşlar benim arabam 2001 model felicia 1.3 mpı combi araç kilometrede 0.25ytl ile 0.26 ytl arası yakıyor sıralı sistem lpg taktırmayı düşünüyorum hali hazırda kullanan arkadaşlar ve bu konuda bilgisi olanların deneyimlerini paylaşmalarını rica ederim.Hangi marka kullandığınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler...

marmaralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverline93 » 31 Tem 2007, 22:35

evet bu konuda bilgisi olan varsa bilgilerini bizimle paylaşsın özellikle marka ne olmalı?

silverline93
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 01 Ağu 2007, 04:05

ya sıralı sistem ne demek??
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti taysel » 01 Ağu 2007, 11:15

BRC...........slm
taysel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 01 Ağu 2007, 23:29

kesinlikle BRC
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 02 Ağu 2007, 01:52

[quote="aytekin041"] ya sıralı sistem ne demek??[/QUOTE]

Eskiden yakıt enjeksiyonu tek bir hatta yapılırdı bu hattan silindirlere dağılırdı daha sonra her silindire ayrı enjektör konuldu. İşte sıralı sistem LPG her bir silindire ayrı enjeksiyon (MPI) yapabilen son sistemlere verilen ad.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti kmustafat » 03 Ağu 2007, 11:15

arkadaşlar yaklasık 8 aydan beri sıralı sistem kullanıyorum çok memnunum aracın şehir içinde 0,140 ykr yakıyor şehirler arasında ise 0,115 ykr yakıyor .benzinde ise enson 0,220 yakıyordu. kullandığım lpg ise atiker. brc alacaktım vazgeçtim çünkü aynı sistemi kullanıyorlar enjektörler aynı depo aynı beyin aynı ne fark kaldı. brc nin tek farkı yıllardan beri isim yapmış olması ve italyan olması. ben aldığımda atiker 1350 ytl idi vade farkı ile taksitli 1500 ytl ye aldım brc ise yanılmıyorsan 1650 idi. şu anda 1200 ytl ve bonus kartı olanlara 10 ay vade farksız taksit yapırorlar. bu zamanda alacak olanlar çok şanslı. (BU VERDİĞİM FİYATLAR GAZİANTEP İÇİN GEÇERLİ) sıralı sistemde şöyle bir avantajımız var arabalarımız ülke standartlarına göre çok fazla benzin tüketmediği için (0,220 ykr) aracımızı satarken sıralı sistemi sökebiliyorsunuz çünkü 0,220 ykr alan şahsın zoruna gitmiyor(lpg yi sökmekten bahsettim çünkü arabayı satarken kimse aldırış etmiyor sizin 1300 ytl ye lpg taktırdığınıza lpg li yada lpg siz aynı fiyatı veriyorlar araştırdım.) bir düşünün bugünün şartlarında tofaş şahin yaklaşık olarak 0,350 ile 0,400 ykr arası yakıyor.
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti marmaralı » 03 Ağu 2007, 13:56

Kardeş bu lpg fiyatlarını çok araştırdım baktığımda seninde dediğin gibi en makul fiyat atikerde fakat benim için atiker kullanan birisinin tecrübesi çok önemli sorunsuz kullanıyorum diyorsan çok iyi bende atiker taktırmayı düşünüyorum ne kadar garanti veriyorlar ürüne.

marmaralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 06 Ağu 2007, 11:00

2 yıl yanılmıyorsam ama şeytanın kulağına kurşun allah nazarlardan saklasın bi sorun yok şimdilik ben bir atiker kullanıcısı olarak öneririm bu markayı. şunu unutma lpg yi taktırdım firma bana 1 hafta gez gel dedi çünkü ayar yapacaz dedi ben gitmedim araba teklemeye başladı 2. hafta firmaya gittim ben seni bekledim gelmedin dedi ve lpg beynini bilgisayara taktı ayar yaptı o günden beri bir sorun olmadı sadece geçen ay aracın yakıtı arttı yine gittim bi ayar çektiler tekrar eskisi gibi oldu. işin kısası kendi şahsıma öneririm ama son karar senindir.
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti marmaralı » 07 Ağu 2007, 21:12

[quote="kmustafat"]2 yıl yanılmıyorsam ama şeytanın kulağına kurşun allah nazarlardan saklasın bi sorun yok şimdilik ben bir atiker kullanıcısı olarak öneririm bu markayı. şunu unutma lpg yi taktırdım firma bana 1 hafta gez gel dedi çünkü ayar yapacaz dedi ben gitmedim araba teklemeye başladı 2. hafta firmaya gittim ben seni bekledim gelmedin dedi ve lpg beynini bilgisayara taktı ayar yaptı o günden beri bir sorun olmadı sadece geçen ay aracın yakıtı arttı yine gittim bi ayar çektiler tekrar eskisi gibi oldu. işin kısası kendi şahsıma öneririm ama son karar senindir.[/QUOTE]
     Cumartesi günü bende taktırdım atiker fakat daha keyfini süremedik arabaya bir türlü uyum sağlamadı.Ne yapacağımı şaşırdım takan arkadaşlar boğazı temizlet dediler yaptırdım ama yine düzelmedi rolanti yükselip alçalıyor arabanın rolatisi giderken 20 de takılıyor.Sende de böyle bir problem varmı? arabanın çalışması nasıl
marmaralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kmustafat » 10 Ağu 2007, 10:43

araç soğukken yapar rölanti takılması bendede oluyor hava soğuk olunca oluyor ama kısa bir yol gidersem düzeliyor. rölantinin yükselip alçalması ise bende de var rölanti 10000 e çıkar  5000 e düşer sonrada 8000 de sabitlenir ama bu aracımı etkilemiyor sadece devir saati ibresi sallanmış oluyor gaz verme olayı yok. kime taktırdıysan ona götür ben sorunsuz isiyorum eğer böyle devam edecekse sök de istemiyorum de. çünkü sana aracı sağlam çalışır ve düzenli bir durumda vermek zorunda
kmustafat
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 06LUG05 » 10 Ağu 2007, 11:24

herkese merhaba.ocak ayında 1.3 mpi felicia aldım bende 3 hafta sonra lpg taktırdım dayanamayıp :) ama sıralı taktırmadım cok fazla arastırdım eger arabanıza güveniyorsanız bakımına temizligine inanıyorsanız normal enjeksiyonlu sistemde yeterli olacaktır.cunku yarıyarıya fiyat farkı var su anda ankarada 600YTL ye 1350YTL gibi fark olunca normal taktırdım simit tank ile.brc ve lovato öncelikli markalar ancak atiker kullanıp memnun olanlarda yok deil.böyle dememin sebebi lpg taktıdıgım yer tavsiye etmiyor atikeri ufak bi fark icin degmez diyor ilk baslarda cok memnun kalabilirsiniz ama sonra enjektör tıkanması gibi veya beyin sorunları cıkabiliyor dedi ama bu işler en nihayetinde sans işi.su anda benim araba litresi 1.32 ykr den 98bin sehir dısı 110 bin sehir ici yakıyor.
06LUG05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 06LUG05 » 10 Ağu 2007, 11:26

ayrıca en önemli parcalarınız bujiler,bobin,bogaz kelebegi bu parcalar düzgün calısıyorsa sorun yasamazsınız yoksa patlatma yapabilir aracınız onun icinde mutlaka hava filtre kutusuna patlatma deligi acsınlar yoksa butun sisteminiz parcalanır.
06LUG05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti marmaralı » 10 Ağu 2007, 19:43

Bir haftadır götürmediğim özel ve yetkili servis kalmadı.Lpg ciler bana boğaz ve potansiyometre dediler onlarla uğraştım.Hiç bir arıza yok en sonunda götürdüm taktırdığım yere arabada hiç birşey yok dedim.Bu sefer memeleri küçülttüler ve düzeldi bakalım şimdilik sorun yok hayırlısı.Zaten boğaz falan arızalı olsa bayağ pahalı bi parça takriben 750 ytl inşallah memnun kalırız yaptırdık bir kere.Atiker taktırmam da kullananların şikayetçi olmaması ve takan firmanın ürüne güven vermesi etkili oldu diyebilirim

marmaralı
Yeni Üye
Yeni Üye

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir