FELCİAMA LED YAPTIM BUTON YANDI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELCİAMA LED YAPTIM BUTON YANDI

İleti SilisTre » 05 Eyl 2011, 09:14

ALTINA KIRMIZI LED YAPTIM 100 ADET ÖN ARKA TAMPON VE SAĞ SOL MARŞPİYEL LERE AMA 1 AY SONRA YANİ DÜN ANAHTARI YANDI ANAHTARI SOL TARAFTA ARABANIN GECE IŞIKLARINI YAKAN DÜĞMEYE BAĞLADIM YAKIN OLDUGU İÇİN AMA DÜĞMENİN İÇİNDEKİ LED AMPULUN YUVASI ERİMİŞ BUNDAN DOLAYI DÜĞME KULLANABİLİRLİĞİNİ YİTİRMİŞ GERÇİ YENİSİNİ ALICAM AMA DAHA FAZLA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARA SORMAKTA YARAR VAR İLLAKİ LED GRUBUNA AYRI ANAHTARMI KOYMAM LASIM BU ARADA 100 ADET LED 1.6 AMPER AKIM ÇEKMEKTEDİR LEDLER KIRMIZI OLUP DİRENÇ GRUBU İLE KULLANIMDADIR ... SAYGILARIMLA:idea:

Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdal tunalı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Felicia

İleti diseqc » 05 Eyl 2011, 10:39

illa ayrı anahtar gerekmiyor elektrikciler bu durumda role bağlıyorlar sende bir araştır role bağlarsan yük anahtara binmemiş olur yok sa sürekli anahtarı eritir allah korusun araba yanabilir...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti SilisTre » 05 Eyl 2011, 12:57

cevabın için teşekkür ederim dostum ;) doğru bir cevap ama anahtarın led yüzünden yandıgını sanmıyorum bir deneme daha yapıcam bende elektrik teknisyeniyim ... oto elektrikğinden çok anlamasamda elektrik heryerde elektrik ;) olmadı dediğini yapıcam artık 12v dc bi röle koycaz 220v kontaklı... saygılar :P
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdal tunalı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Felicia

İleti feliş » 07 Eyl 2011, 13:44

abi eğer arabada led çoksa ve o anahtarın taşıyabileceği amper değeri düşükse elektrik fazla yüklenmiştir ondan olabilir...:)
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir