Yarın Ustaya Göstercem Ama Fikirlerinize İhtiyacım Var

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yarın Ustaya Göstercem Ama Fikirlerinize İhtiyacım Var

İleti frostbite19 » 05 Eyl 2011, 19:05

Araba Fecicia GLX karbüratörlü

Araba nedense sabit hızla giderken teklemiyor,

Vites boşta iken gaza nekadar yüklensem yine tekleme yapmıyor,

Ama ara hızlanmalarda gaza azcık bile yüklensem tekleme yapıyor, gaz kesiyor biraz da. . .

Bu neden olabilir==?

Herzaman da yapmıyor. . . Bugun ustaya gittim yaptırmak için, 10-15 dk dolaştık hiç yapmadı. . .

Sinir oldum.

Şimdi yine yapıyor. . .

Bu araba neden yaptığı arızanın arkasında durmuyor???

Satacam artık sinir oldum . . . Son şansını veriyorum Skoda'ya

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti AhmetH » 05 Eyl 2011, 19:13

LPG var değil mi ?
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti forman37 » 05 Eyl 2011, 19:13

arızanızın sebebı buyuk ıhtımal dıstrıbutor benımkıde aynı vazıyetteydı .anı yuklenmelerde ve rampalarda bazen teklıyodu sonradan acılıyodu. o sorunu çozdum KENDIN YAP bolumunde dıstrıbutor sorunu çozuldu baslıklı konum var ıncele ıstersen :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti frostbite19 » 06 Eyl 2011, 00:00

Evet LPG var

Bugun arabayı benzinde denedim, onda da aynısını yapıyor, farketmiyor yani.

Galiba distribütörde sorun ama yan sanayi distribütör takmak ta istemiyorum. . .

Çıkma sağlam bitane bulsam takarım ama bizim burada bulamam. . .

Teşekkürler. . .

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 06 Eyl 2011, 00:02

yenının orjınalı 170 lıra suankı ıstanbul fıyatı yan sanayısı 60 lıra ama guvenılmez orjınal olsun çıkma olsun ..mesela yan sanayı on balata aldım gecenlerde . ıkı gun sonra ses yapmaya basladı .bende orjınal sıparısı verdım bugun geldı 30 lıra takımı :) hemen taktım.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti frostbite19 » 06 Eyl 2011, 00:26

Dostum yarın şu senin bahsettiğin yaya bakacam, onu açmadan o hortuma da bakacam, belki kırık vardır hortumda, kaçırıyodur basıncı.

Olmazsa artık yenisi falana bakacağız.

Distribütörün içinde demir tozları olması normal mi? Aşınmış gibi, biraz da sallanıyor içindeki şaft , yukarı çekince geliyor biraz, sağ sol da azcık hareket ediyor.

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 06 Eyl 2011, 00:59

sağa sola ve aşşağı yukarı bosluğu normal .metal tozlarının sebebıde dıstrıbutorun yağlanması gerekıyo bellı zamanlarda çunkı motorda çalışan yağ dıstrıbutore gelmez .onu sen kapağı açıp arada bı kaç damla yağ damlatıcaksın kı saft rahat calışsın ;) .onu sakın ıhmal etme .asınma olmus senın dıstrıbutorde dedığım gıbı bıraz yağla toparlar kendını dun bızım komsunun favorıt ınınde o yayı sokup baktım kütük gıbı olmus :) mekanız hıc çalışmıyo. VD-40 la bıraz çalışır hale getırdım mekanızmayı .sadece bıtane yay ayarlıcam takıcam o aracıda denıcem :) benım aracta ıyı sonuc aldım 4 tırnak opel vectra bujılerınınde faydasını gordum. otobanda 180 e çıktım. dıstrıbutoru yağla kapağı aç karburatordunde arkasından hotumu sök ağzınla kuvvetlı bı emiş yap dıstrbutordekı mekanızma sağa sola oynuyomu ?
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti frostbite19 » 07 Eyl 2011, 09:23

Dün distribütörü değiştirdik, arıza devam ediyor sanırım ya. . .

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti frostbite19 » 08 Eyl 2011, 12:20

Dün ateşleme beynini değiştirdik. Böyle devam etcez

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti frostbite19 » 09 Eyl 2011, 19:12

Ateşleme beynini de değiştirdik, bugun yine yaptı aynı teklemeyi.

Daha neyi değiştireyim ya, bujiler 2 aylık zatyen

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akdeniz26 » 09 Eyl 2011, 21:07

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Bende de felicia var ve o sorunu ben de yaşadım. Gerçekten sinir bozucu ve insanı arabadan soğutan bir durum. Arabanı hiç bilgisayara bağlattın mı? Bana sorarsan eğer bir bağlatıver. 40 - 50 tl bir şey. Ama hemen sorunun ortaya çıkar. Ben son çare öyle yaptım. 6 ay boyunca beni çok zor durumda bıraktı. Tam sollama yapacaksın, araba teklemeye başlıyor, kerkiniyor da kerkiniyor. Konuyu daha fazla dağıtmadan ben makineye bağlatınca çok alakasız bir arıza çıktı.

Tabi bu ustanın demesi. Bu arıza dedi, senin dediğin şeyi yapmaz. Emme manifoltunun bilmem neresi demişti o zaman. Orayı açtı, temizledi, yağladı. Miss gibi oldu. Ondan sonra ne tekleme ne kerkinme maşallah, canavar gibi oldu. Ben de derin bir nefes aldım. İnşallah seninki de tez zamanda düzelir. Kolay gelsin.
akdeniz26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Halil Akdeniz
Nereden: Osmaniye
Arabanız: Araba arıyor

İleti mehmet.genç » 09 Eyl 2011, 21:45

hocam bende de aynı sorun varmı gezmedik usta kalmadı.En sonunda yetkili servise gittim.
1.distbrtörde sıkıntı vardı.
2.subap ayarım bozukmuş.
3.İkinci kelebek açılmıyormuş.
4.buji ve kabloları eskiymiş.
sonuç kıyım paraya yaptırdım.ama bin kere helal olsun diyorum.dnya varmış diyorum.yakıtım masrafım düştü.Performans arttı.Bende satmayı düşünürken şimdi vazgeçtim.Belki senin sorun başkadır ama servise git derim.
mehmet.genç
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet genç
Nereden: Bursa
Arabanız: felicia

İleti frostbite19 » 09 Eyl 2011, 23:12

akdeniz26 yazdı:Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Bende de felicia var ve o sorunu ben de yaşadım. Gerçekten sinir bozucu ve insanı arabadan soğutan bir durum. Arabanı hiç bilgisayara bağlattın mı? Bana sorarsan eğer bir bağlatıver. 40 - 50 tl bir şey. Ama hemen sorunun ortaya çıkar. Ben son çare öyle yaptım. 6 ay boyunca beni çok zor durumda bıraktı. Tam sollama yapacaksın, araba teklemeye başlıyor, kerkiniyor da kerkiniyor. Konuyu daha fazla dağıtmadan ben makineye bağlatınca çok alakasız bir arıza çıktı.

Tabi bu ustanın demesi. Bu arıza dedi, senin dediğin şeyi yapmaz. Emme manifoltunun bilmem neresi demişti o zaman. Orayı açtı, temizledi, yağladı. Miss gibi oldu. Ondan sonra ne tekleme ne kerkinme maşallah, canavar gibi oldu. Ben de derin bir nefes aldım. İnşallah seninki de tez zamanda düzelir. Kolay gelsin.

Dostum bizim araç karbüratörlü olduğu için bilgisayara bağlanmıyor sanırım. Senin cihaz enjeksiyonlu motordur. Ama emme manifoldu mantıklı geldi ama tam neresi ne olmuş hatırlayabilir misin?

mehmet.genç yazdı:hocam bende de aynı sorun varmı gezmedik usta kalmadı.En sonunda yetkili servise gittim.
1.distbrtörde sıkıntı vardı.
2.subap ayarım bozukmuş.
3.İkinci kelebek açılmıyormuş.
4.buji ve kabloları eskiymiş.
sonuç kıyım paraya yaptırdım.ama bin kere helal olsun diyorum.dnya varmış diyorum.yakıtım masrafım düştü.Performans arttı.Bende satmayı düşünürken şimdi vazgeçtim.Belki senin sorun başkadır ama servise git derim.

Dostum ben distribütörü değştirdim komple, düzelmedi

Teklemeyi herzaman yapmadığı için subaplardan değildir diye düşünüyorum, elektriksel gibi

Benzinde de yapıyor aynı sıkıntıyı, ama bazende hiç yapmıyor. . .

Buji kablolarını değiştirecem yarın

Arabadan soğudum valla.

En gıcık taraf da her zaman yamaması,

Bir de ateşleme beynini değiştirdikten sonra 2 gün yapmadı, şimdi yine başladı...
forman37 yazdı:sağa sola ve aşşağı yukarı bosluğu normal .metal tozlarının sebebıde dıstrıbutorun yağlanması gerekıyo bellı zamanlarda çunkı motorda çalışan yağ dıstrıbutore gelmez .onu sen kapağı açıp arada bı kaç damla yağ damlatıcaksın kı saft rahat calışsın ;) .onu sakın ıhmal etme .asınma olmus senın dıstrıbutorde dedığım gıbı bıraz yağla toparlar kendını dun bızım komsunun favorıt ınınde o yayı sokup baktım kütük gıbı olmus :) mekanız hıc çalışmıyo. VD-40 la bıraz çalışır hale getırdım mekanızmayı .sadece bıtane yay ayarlıcam takıcam o aracıda denıcem :) benım aracta ıyı sonuc aldım 4 tırnak opel vectra bujılerınınde faydasını gordum. otobanda 180 e çıktım. dıstrıbutoru yağla kapağı aç karburatordunde arkasından hotumu sök ağzınla kuvvetlı bı emiş yap dıstrbutordekı mekanızma sağa sola oynuyomu ?

Dostum ben distribütörü komple değiştirdim, aynı teklemeyi yine yaptı, o yuzden bu dediklerini yapmadım hiç.

Heralde bunlardan olsa yeni distribütorde yapmazdı diye düşünüyorum. Bilmem sen ne dersin?

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 09 Eyl 2011, 23:23

aracın bujılerı kendı bujılerı değilse ondanda yapar ;)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti frostbite19 » 10 Eyl 2011, 08:50

Bugün de gidecem mecbur sanayiye, bujileri değiştirecem, buji kablolarını da değiştirecem. Araba düzelince de satılık

yazısını yapıştırayım diyorum arkadaşlar ya, ben çok masraf yaptım bu araca, düzene binmişti aslında ama bu tekleme

soğuttu beni. TEmpraSW 1.6ie alsam mı diyorum siz ne dersiniz o araba hakkında?

signifying nothing.?

William Shakespeare
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE