ÖN SOL TEKERDEN GELEN CIYKILTI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÖN SOL TEKERDEN GELEN CIYKILTI

İleti SilisTre » 06 Eyl 2011, 07:50

ARABAMIN ÖN SOL TEKERİNDEN HAREKET HALİNDEYKEN BİR CIYKILTI GELİYOR BANA KALIRSA FREN BALATASIYLA FALAN ALAKALI FRENE BASINCA BU SESİ KESİYOR FRENDEN ÇEKİNCE AYAĞIMI YİNE AYNI SİNİR BOZUCU CIYKILTI USTAYA TLEFONLA SORDUM TAS GİTMİŞTİR DEDİ 30 TLYE HALLEDERİZ DEDİ YUH DEDİM ALTI ÜSTÜ Bİ TEKER SÖKECEK TEMİZLİCEK ACABA KENDİM SÖKSEM HEM BALATAYI DİSKİ TEMİZLESEM BİR SORUN OLURMU ÖN TAKIM YADA TEKERLERLE AYRINTILI BİLGİM YOK ROT AYARI BALANCESİ FALAN KAÇARMI ÖN TARAFIN YADA BAŞKA BİR SORUN OLABİLİRMİ BU CIYKILTI ? ŞİMDİDEN CVP LARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR...;)

Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdal tunalı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Felicia

İleti onurson » 06 Eyl 2011, 13:24

aks bilyesi olabilir
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti hetepe » 06 Eyl 2011, 13:54

''Cıykıltı'' derken ?...
Frenlere baktırın..:)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti drmsguler » 06 Eyl 2011, 14:02

aynı problem 2 kere başıma geldi biri poloda diğeride skodamda balata ile disk arasına ufak bir taş parçası sıkışmıştır. ben sanayida 10liraya yaptırdım ustanın tek yaptığı tekeri sökmek balatanın alt yada üst kısmında ufacık bi taş parçası çıkıyor. nerde olduğunu zaten diskin üzerindeki çizikten anlarsın diskte çok ince bir aşınma vardır. tekeride işaretliyerek sökersen rota da gerek kalmaz ama genede sen bilirsin.
drmsguler
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Durmuş Güler
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 16V

İleti Karadul » 06 Eyl 2011, 20:42

Disklere baktırın.Belki torna ihtiyacı olabilir.Büyük ihtimalle disklerden kaynaklanıyor.
Karadul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin DİLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: Fluence

İleti beyazkurt61 » 06 Eyl 2011, 23:23

kardeş ben sana garantı cozumu sunuorum o ses yuzunden tam 300 tlharcadım ıcın kesınn :) bak guzel kardeşim balataların başlarına şampiyer yapişdirip sıkışdırıosun olay ondan ıbaret balatalar genelde parkede cok ses yapar sebebı budur başka bişi aramayın balata yuvaları boşalma yapıorr
Kullanıcı avatarı
beyazkurt61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çilingiroglu
Nereden: Trabzon
Arabanız: felicia

İleti SilisTre » 07 Eyl 2011, 08:26

arabayla hareket ettiğimde ses yapıyor cıyy cıyy cıyy ötüo sol ön teker ama frene ne kadar basarsam o kadar kesio sesi umarım disk çizik değildir umarım küçük bir taş sıkışmıştır ya bu hafta sonu bakıcam çamlıkta kaldırıcam arbayı yatıcam altına =) elleriniz dert görmesin cvplar için çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakar » 07 Eyl 2011, 13:20

Taş girmiştir benim başıma da geldi usta bana tekeri söküp temizleyelim dedi bende elletmedim bir uzun yol yaptım ses kesildi zamanla ses gider taştan kaynaklanmıştır.
Kullanıcı avatarı
hakar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan MUTLU
Arabanız: Octavia II

İleti Abdülkadir » 07 Eyl 2011, 14:59

Bende de var,önemli değil balata kaynaklı bir ses,frene basınca kesiyor.Balatalara ait bir yay varmış galiba ondan geliyor dediler.
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdülkadir BİLGİLİ
Nereden: Kayseri
Arabanız: FELİCİA

İleti osti01 » 07 Eyl 2011, 19:27

eğer frene basıldığında kesilen bir ses ise bence taş falan değildir. biraz uzun yol yapın mümkünse frene basmayın belli bir süre sonra jantları kontrol edin jantlardan biri diğer janttan sıcaksa sıcak olan tarafta balataları bırakmayan bir sebep vardır kaliper ve yağ hortumu incelenerek sorun teşhis edilebilir.
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti SilisTre » 08 Eyl 2011, 08:25

uzun yola bu gün bi çıkalım bakalım ama süratli giderken o sesi alamıyorum süratten dolayı bi deneyelim bakalım
Kullanıcı avatarı
SilisTre
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir