lpg de akü ışığı yanıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg de akü ışığı yanıyor

İleti aleko » 11 Eyl 2011, 00:20

arkadaşlar son zamanlar da garip bi durum ortaya çıktı... aracım motoru ısınına kadar herhangi bir problem yok ancak motor ısısı yani hareret 90 ı bulunca vitesi boşa attığımda aracımın akü ışığı yanmaya başlıyor.. bu durum sace lpg de kullanırken oluyor. benzinde böyle bir durum yok... sizce neden olabilir...

aleko
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti aleko » 11 Eyl 2011, 00:32

ozan kardeş , seninde böyle bi problemin vardı galiba ne oldu hallettin mi...
aleko
CLASSIC
CLASSIC

İleti aleko » 11 Eyl 2011, 10:49

bu konuda fikri olan yok mu...
aleko
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 11 Eyl 2011, 12:22

Öncelikle lpg regülatörü üzerindeki pirinç vidadan rolanti ayarını yükseltmeyi deneyin.
Bende ne kadar ayarlasamda yüksek vites giderken boşa attığımda veya boşa atmayıp frene bastığımda rolanti düşüyordu.
400-500 devir gibi oluyordu bazen stop ediyordu.
Sonra rolanri ayar vidasından rolantiyi önce benzinde ayarladım.Motor ısınmışken yaptım ayarlarımı.Sonra lpgde rolanti ayar vidasını ince ayar yaptım.Rolanti ayar vidası karbüratör kısmında diğer paylaşımlarda var.
En son farlar açıkken biraz ayarladım.Malum gece farlar açıkken bir miktar devir düşüyor.Şimdi tam ayarda 700-800 devirde .Akü ışığı yanma stop etme yok.Seninde rolanti düşüyorsa haliyle şarj dinamo devride düşüyor bu nedenle ışık yanıyordur.

Rolantide Problemi devrin 400'e düşmesi , Stop Etme
post336411.html?hilit=rolanti#p336411
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti aleko » 11 Eyl 2011, 12:46

ilginç olan nokta motor soğukken yapmıyor... hararet ısısı 90 ı bulunca yapıyor sadece... düşünürken aklıma bi şey geldi.. 7 ay önce benzer şeyler yapıyordu karbüratör takozum eskimişti hava alıyordu.o zamanda benzer şeyler yapıyordu.. değiştirdiğim karbüratör takozu orjinal değildi belki o yüzden çabuk yıpranmış olabiliri. takozu kontrol edeceğim. gerekirse altına sıvı conta sürüp deneme yapacağım...
aleko
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir