Sabahları titreme sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sabahları titreme sorunu

İleti meteor » 13 Eyl 2011, 10:53

Merhaba arkadaşlar Sorunum şöyle; aracımı eskiden sabahları çalıştırırken gaza basmadan çalıştırırdım ve rolantide sorun olmazdı lpg'ye geçtikten sonra da herhangi bir olumsuzluk yaşamazdım. bir haftadır aracım sabahları gaza biraz basmadan çalışmıyor birde gazdan ayağımı çekince stop ediyor, birde gaz bedalı ayağımın altından sanki boşa düşüyor gibi oluyor biraz pompalamam gerekiyor.araba ısınınca da sorun ortadan kalkıyor. birde eskiye oranla artık çok yakmaya başladı bende gazdan olacağı düşüncesiyle gaz ayarı yaptırdım ama sonuç değişmedi gaz ayarı yapan usta bogaz kelebeğinin temizlenmesi gerektiğini söyledi.
- Şimdi sizce sorun neden kaynaklı olabilir.
- Arabamın yakıt filtresi, hava filtresi değişeli yaklaşık 3.500 km oldu çok yakması başka neyle alakalı olabilir.
- Boğaz kelebeği temizliği için ne kadar işçilik alırlar, başka bir ustada subap ayarı gerekir dedi ama ben subap ayarını 6 ay önce yaptırmıştım baştan yaptırmama gerek var mı sizce;

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu arada arabam 2001 model 73.000 km de 1,3 Glx-i model atiker sıralı sistem takılı

meteor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali yaşar
Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 glxi 2001

İleti forman37 » 13 Eyl 2011, 11:02

subab ayarı yapıldığından bellı bı sure sonra tekrar yapılması gerekır.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti meteor » 13 Eyl 2011, 12:18

forman37 yazdı:subab ayarı yapıldığından bellı bı sure sonra tekrar yapılması gerekır.
Peki bogaz kelebeğini temizletmem gerekir mi?
meteor
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 13 Eyl 2011, 12:25

Aynı sorun arkadaşımın polosunda var şu an. Eski clasic modellerden.
Arkadaşıma tamirciler demişki , benzinin dolu özelliğini yitirmiştir, harcamış bizim akıllı yine aynı.
Neyse sonra demişler benzin pompası değişecek, değiştirmiş akıllı.
Halen sorun devam ediyor. Şimdide bırakmış sanayiye bakacaklarmış üç dört gün çözmeye çalışacaklarmış.
:)
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti meteor » 13 Eyl 2011, 13:12

Bluedays yazdı:Aynı sorun arkadaşımın polosunda var şu an. Eski clasic modellerden.
Arkadaşıma tamirciler demişki , benzinin dolu özelliğini yitirmiştir, harcamış bizim akıllı yine aynı.
Halen sorun devam ediyor. Şimdide bırakmış sanayiye bakacaklarmış üç dört gün çözmeye çalışacaklarmış.
İnan ne demek istediğini anlamadım...
meteor
CLASSIC
CLASSIC

İleti meteor » 13 Eyl 2011, 14:21

Boğaz temizliği için ortalama ne kadar ücret taleb ederler
meteor
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 13 Eyl 2011, 15:01

meteor yazdı:
Bluedays yazdı:Aynı sorun arkadaşımın polosunda var şu an. Eski clasic modellerden.

Burada demek istedikleri şuydu. Araç tüplü, bizim akıllı da sürekli olarak yarım depo ile geziyor. Benzin de uzun süredir içindeymiş. Tamirciler demişki, uzun süre duran benzinin özelliği kaybolur ve bu şekilde sorun yaratabilir.
Ben onların yalancısıyım.

Neyse, boğaz kelebeği de 30-35 liraya temizlenir. Fazlası fazla olur.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti meteor » 13 Eyl 2011, 15:08

Bluedays yazdı:
meteor yazdı:

Burada demek istedikleri şuydu. Araç tüplü, bizim akıllı da sürekli olarak yarım depo ile geziyor. Benzin de uzun süredir içindeymiş. Tamirciler demişki, uzun süre duran benzinin özelliği kaybolur ve bu şekilde sorun yaratabilir.
Ben onların yalancısıyım.

Neyse, boğaz kelebeği de 30-35 liraya temizlenir. Fazlası fazla olur.[/quot Teşekkür ederim ben de arabadan fazla anlamadığım için ustanın ne kadar fiyat isteyeceğini, abartıp abartmayacağını anlamak için arkadaşlardan önceden fiyat öğreneyim iyi olur diye düşündüm.
meteor
CLASSIC
CLASSIC

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir