Viteste devirde giderken aniden benzin kesiyor ?!?!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Viteste devirde giderken aniden benzin kesiyor ?!?!

İleti Kindred Brujah » 17 Eyl 2011, 22:50

Aracı normal sürerken, gaza basılı herhangi bi devirde gidiyorum araç viteste, vites değiştirme debriyaja basma falan yok, normal kullanım işte, aniden devir 0'a iniyor bazen bi anda eski haline dönüyor bazen dönmüyor orda kalıyor araç, orda kaldıktan sonra bi süre marşa basınca marş motoru dönüyor ama araç benzin almıyor rölantiye geçmiyo, yolda giderkende devrin ani 0'lanması sanki benzin gelmemesinden kaynaklı... Bilgisayara bağlattık arıza gösteren sensörlerin ikiside değişti ama sonuç nafile araç halen böyle yapmaya devam ediyor. 60bin km'de yani trigeri falan sağlam olması lazım, araç 2000 model Felicia 1.3 GLXİ yani enjeksiyonlu model.

Şimdiye kadar yapılan bakım ve değişen parçalar:

- Bujiler değişti
- Hava filtresi değişti
- Sibop ayarı yapıldı
- Debriyaj seti değişti
- Ön körükler değişti
- Şanzıman yağı değişti
- Vitesin boşluğu alındı
- Boğaz kelebeği söküldü temizlendi
- Devir sensörü değişti
- Emme manifoltunun sensörü değişti

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Yardım edin artık nerde kalıcam, aha şimdi benzini kesicek, az sonra yolda kalıcak stop edicek korkusuyla sürmek istemiyorum aracı :(

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti felicia_3437 » 18 Eyl 2011, 10:05

enjeksıyonları teste sokturun madem benzın geliimiyor sorun onlarda yada benzın bompası görevını bazen yapıyor bazende keyıf yapıyor calışmıyordur yanı
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti Kindred Brujah » 18 Eyl 2011, 10:13

Banada benzin pompası keyfine göre çalışıyor gibi geldi çünkü bazen hiç yapmıyor bunu dün mesela o kadar parça değiştirdim 50-60 km hiç teklemedi bile araba, sonra akşam çıkıp bi tur atayım dedim kesti benzini :S

felicia_3437 yazdı:enjeksıyonları teste sokturun madem benzın geliimiyor sorun onlarda yada benzın bompası görevını bazen yapıyor bazende keyıf yapıyor calışmıyordur yanı
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 18 Eyl 2011, 19:53

Sorun beyin kaynaklıysa Ankara'da felicia beyin tamirinden anlayan sağlam bi usta var mı bildiğiniz ? Ya da nereden ne kadara beyin temin edebilirim çıkma ya da sıfır olarak ?

Birde beyinde arıza olup olmadığını nasıl anlarım ? bunun için ayrı bi ustaya mı gitmem gerek ne önerirsiniz?

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir