Bor katkısı hakkında görüşleriniz ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bor katkısı hakkında görüşleriniz ?

İleti Kindred Brujah » 20 Eyl 2011, 16:31

Arkadaşlar aracı alalı bi hafta oldu, aldığımdan beride stop sorunuyla uğraşıyorum bu ara hafif düzelir gibi oldu, benim size danışmak istediğim olay şu, aracım 60bin km'de, benzinli, lpg yok, hazır lpg yokken aracı benzinde kullanıyorken (ilerde lpg taktırmayı düşünmek zorunda kalacağım) tekzende vs.. satılan bor katkılarından araca koymalı mıyım ? performansı etkilermi ? bunların motoru ve enjektörleride temizlendiği söyleniyor doğru mudur? performansından falan şikayetçi değilim aracın fakat yinede iyi birşeyse aracın kendisini iyi hissetmesi açısından kullanmaya hazırım :) daha önce kullanan var mı ? yakıt tüketimine yardımı oluyor mu ? çünkü ilk ölçümümde araç stop ediyordu yarısı belki daha çoğu sanayide kullanıldı ama 100 km'de 8.2 lt yakıt harcamış, km'de 35 kuruşa denk geliyor bu rakam 1.3 enjeksiyonlu bi araç için bana fazla geldi siz ne dersiniz ? hangi marka bor katkısı önerirsiniz kullananlar memnun mu ? birde eğer aracın km'si çok yüksekse mesela 200 bin falan kullanmayın gibi birşey okumuştum bir yerde yarım yamalak hatırlıyorum böyle birşey var mı araca zarar verebilir mi bu katkılar ?

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti muzaffer » 21 Eyl 2011, 00:42

Motor Silk tavsiye ederim.150000 km ye kadar etkili.Yakıttada % 10-15 arası tasaruf sağlıyor.Araç daha sessiz ve daha ritmik çalışıyor.Çekişinede bir miktar katkısı var.Ama kullanacaksanız mutlaka yeni yağ ve filitre ile beraber koydurun.Eski yağı motordan çıkardıktan sonra motoru temizletin.Motor kapağından değil yağ çubuğunun ordan bu madddeyi ilave ettirin.Ürünü koyduktan sonra en az yarım saat düşük viteste yüksek devirde aracı kullanın(Mesela 3. viteste 3500-4500 devir gibi).Ben memnunum.
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 21 Eyl 2011, 07:11

Kindred Brujah yazdı:Arkadaşlar aracı alalı bi hafta oldu, aldığımdan beride stop sorunuyla uğraşıyorum bu ara hafif düzelir gibi oldu, benim size danışmak istediğim olay şu, aracım 60bin km'de, benzinli, lpg yok, hazır lpg yokken aracı benzinde kullanıyorken (ilerde lpg taktırmayı düşünmek zorunda kalacağım) tekzende vs.. satılan bor katkılarından araca koymalı mıyım ? performansı etkilermi ? bunların motoru ve enjektörleride temizlendiği söyleniyor doğru mudur? performansından falan şikayetçi değilim aracın fakat yinede iyi birşeyse aracın kendisini iyi hissetmesi açısından kullanmaya hazırım :) daha önce kullanan var mı ? yakıt tüketimine yardımı oluyor mu ? çünkü ilk ölçümümde araç stop ediyordu yarısı belki daha çoğu sanayide kullanıldı ama 100 km'de 8.2 lt yakıt harcamış, km'de 35 kuruşa denk geliyor bu rakam 1.3 enjeksiyonlu bi araç için bana fazla geldi siz ne dersiniz ? hangi marka bor katkısı önerirsiniz kullananlar memnun mu ? birde eğer aracın km'si çok yüksekse mesela 200 bin falan kullanmayın gibi birşey okumuştum bir yerde yarım yamalak hatırlıyorum böyle birşey var mı araca zarar verebilir mi bu katkılar ?

ben kullandım bor power yakıt konusunda zerre kadar degısme saglamıyor. bu katkı daha cok yıpranmıs gürültülü calısan motorlarda daha etkılısı sözde daha rahat calıstırıp motorun yağlamasını daha ii yapıyormus. ben fabıa aracıma koydum ne ses ne cekıs ne yakıt hıcbır faydasını goremedım. araca zarar vermez motorun km si zten cok dusuk senın ıcın para kaybı olur.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti Kindred Brujah » 21 Eyl 2011, 08:41

Hava filtresi yeni değişti yağında yeni olduğunu söylediler, motoru temizletmek şart mı ? şu haliyle koysam direk fayda eder mi ?

muzaffer yazdı:Motor Silk tavsiye ederim.150000 km ye kadar etkili.Yakıttada % 10-15 arası tasaruf sağlıyor.Araç daha sessiz ve daha ritmik çalışıyor.Çekişinede bir miktar katkısı var.Ama kullanacaksanız mutlaka yeni yağ ve filitre ile beraber koydurun.Eski yağı motordan çıkardıktan sonra motoru temizletin.Motor kapağından değil yağ çubuğunun ordan bu madddeyi ilave ettirin.Ürünü koyduktan sonra en az yarım saat düşük viteste yüksek devirde aracı kullanın(Mesela 3. viteste 3500-4500 devir gibi).Ben memnunum.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti turnalarkenan » 21 Eyl 2011, 08:42

BOR KATKILARI KULLANACAĞINA BENİM SANA TAVSİYEM MOBİL MARKA EKONOMİZER KULLANMANI TAVSİYE EDERİM. HER YAĞ DEĞİŞİMİNDE 1 AY ARA İLE KOYMAN GEREKLİ 6 TL HER KUTUSU 2 KUTU KOY MOTORDA PERFORMANSI ARTIRIYOR BEN KULLANIYORUM VE MEMNUNUN ARAÇ ŞUAN 220 BİN KM DE ÇEKİŞ GÜÇLENDİ. BENİM GÖRÜŞÜM BU YÖNDE TAKDİR YİNE SENİN.......
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti Kindred Brujah » 21 Eyl 2011, 08:45

hmm baya ekonomik birşeymiş bu ya :D illa beklemek lazım mı yağ değişimi ni ?aracın yağı 2 ay önce değişmiş değişimden sonra 500 km yapmadı daha :) benim araç 60 binde :D

turnalarkenan yazdı:BOR KATKILARI KULLANACAĞINA BENİM SANA TAVSİYEM MOBİL MARKA EKONOMİZER KULLANMANI TAVSİYE EDERİM. HER YAĞ DEĞİŞİMİNDE 1 AY ARA İLE KOYMAN GEREKLİ 6 TL HER KUTUSU 2 KUTU KOY MOTORDA PERFORMANSI ARTIRIYOR BEN KULLANIYORUM VE MEMNUNUN ARAÇ ŞUAN 220 BİN KM DE ÇEKİŞ GÜÇLENDİ. BENİM GÖRÜŞÜM BU YÖNDE TAKDİR YİNE SENİN.......

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 21 Eyl 2011, 15:41

Bugün sonaxın benzin katkısını aldım depoyu fulleyeceğim bir vakit koyup deneyeceğim bir arkadaşım çok övmüştü 14 lira zaten :) benzine katılıyor tüm yakıt sistemini temizliyormuş alman olunca güvenesim geldi bide bakalım denedikten sonra sonucu yazarım :)

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti muzaffer » 25 Eyl 2011, 17:59

Evet motor mutlaka temizlenmeli.temizleme dediysek yağcılar o işi halleder.Zahmetli ve külfetli bir durumu yok zaten.20 tl gibi hallolur.Zaten verim alamayan arkadaşlar mutlaka ya eski yağ ve filitreyle koydurmuştur yada yağı ve filitreyi değiştirmişse bile motorun içindeki kirli yağı temizletmeden değişim yaptırmıştır.Bu madde sanuçta motorun tüm aralarına girip kapatmak ve yapışmak için tasarlanmış.kaydırma ve kapatma özelliği ile motoru rahatlatmaya yarar.Siz temiz olmayan bir yüzeye yapıştırıcı dökseniz ne faydası olur o misal yani.
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat11h1 » 25 Eyl 2011, 18:16

Kendi aracımda Motor Silki de kullandım.Bor powerda kullandım. Beş para etmez bir ürün. Aracımda ek olarak aşırı derecede yağ yaktırdı.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir