Motorun üstündeki bu demir nedir ? Bizde neden yok ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motorun üstündeki bu demir nedir ? Bizde neden yok ?

İleti alwaysloser » 11 Mar 2012, 17:45

buda benim arabamdan

Uploaded with ImageShack.us

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti Kindred Brujah » 11 Mar 2012, 22:10

Malesef bulamadım, bulunabilen bir parça değil sanırım, en azından orjinali ortada yok, kendin yaptırabiliyorsun sanayide ama ne derece sağlıklı olur bilmiyorum, sonuçta aracı üretenler belli bi matematiğe göre tasarlıyor olmalı bu parçayı, yoksa bi su borusu alıp uçlarınada iki simit kaynattınmı bizde yaparız bunu :)

wrestler yazdı:bende arastırma icersindeyim bulunabildimi fiyatını merak ediyorum ?
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti felicia042 » 12 Mar 2012, 07:53

Bence bu parça felicia için %100 gerekli bu arabalarla viraja girmek sıkıntılı........
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Nereden: Konya
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti hetepe » 12 Mar 2012, 08:43

1.3 motorlu binek otomobilde kule gergisine ihtiyaç duyacak kadar sert kullanıyorsanız şunu bilin ki bu demirin faydasını göremezsiniz, bu pasif bir güvenlik elemanıdır, 13'', 70-80 profilli lastikle zaten viraja dikkatli girmek gerekir.
Sonuç: Görsellikten (?) öteye gidemez, verdiğiniz 200-300 liradan olmaktan başka bir faydası (!) olmaz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti wrestler » 14 Mar 2012, 20:56

Kindred Brujah yazdı:Malesef bulamadım, bulunabilen bir parça değil sanırım, en azından orjinali ortada yok, kendin yaptırabiliyorsun sanayide ama ne derece sağlıklı olur bilmiyorum, sonuçta aracı üretenler belli bi matematiğe göre tasarlıyor olmalı bu parçayı, yoksa bi su borusu alıp uçlarınada iki simit kaynattınmı bizde yaparız bunu :)

wrestler yazdı:bende arastırma icersindeyim bulunabildimi fiyatını merak ediyorum ?

haklısın abi sadece görsellik olur :) o kadar para vermeyede degmez
Kullanıcı avatarı
wrestler
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: şafak wrestler
Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.6 glx

İleti Kindred Brujah » 14 Mar 2012, 21:02

Sadece görsellik olsa skoda bunu fabrika çıkışı olarak koymazdı diye düşünüyorum, hele de safeline modeline boş yere bunu koycağına bir hava yastığı daha koyardı heralde, bu arada sizin aracınızda olması lazım bundan 1,6 değil mi :)

wrestler yazdı:
Kindred Brujah yazdı:Malesef bulamadım, bulunabilen bir parça değil sanırım, en azından orjinali ortada yok, kendin yaptırabiliyorsun sanayide ama ne derece sağlıklı olur bilmiyorum, sonuçta aracı üretenler belli bi matematiğe göre tasarlıyor olmalı bu parçayı, yoksa bi su borusu alıp uçlarınada iki simit kaynattınmı bizde yaparız bunu :)

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti wrestler » 21 Mar 2012, 21:40

Kindred Brujah yazdı:Sadece görsellik olsa skoda bunu fabrika çıkışı olarak koymazdı diye düşünüyorum, hele de safeline modeline boş yere bunu koycağına bir hava yastığı daha koyardı heralde, bu arada sizin aracınızda olması lazım bundan 1,6 değil mi :)

wrestler yazdı:

1.6 ama 97 model polo motorlu diye geciyor hidrolik direksiyon var abs yok klima yok sanroof var :)
Kullanıcı avatarı
wrestler
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: şafak wrestler
Nereden: İzmir
Arabanız: felicia 1.6 glx

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir