Felicia 1.3 mpi rölanti ayarı ? Hoparlör sorunu ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia 1.3 mpi rölanti ayarı ? Hoparlör sorunu ?

İleti Kindred Brujah » 21 Eyl 2011, 19:07

- 2000 model 1.3 mpi felicia aracım var, aracın rölantisi çok düşük nasıl ayarlayabilirim ? kendim yapabilir miyim ? ustaya götürsem ne kadar alır bide işlem tam olarak nedir bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim :)

- İkinci olarakta sağ hoparlörüm aracı aldığımda çalışıyordu, sağ cam otomatiği değişti sonrasında farkettim ki artık ordan hiç ses gelmiyor, bağlantıları kopmuş olabilir mi ya da hoparlörün patlamış olma olasılığı nedir ? Eğer patlamışsa orjinal görüntüsünü bozmadan oranın içine sığacak (belki arkalarda bi yere de hoparlör konulabilir çok göze batmayacak şekilde setin büyüklüğüne göre) bi hoparlör seti tahmini ne kadar tutar ?

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti AhmetH » 21 Eyl 2011, 20:47

rölantiyi beyin ayarlar.
siz kelebeği temizletip kalibrasyon yaptıracaktınız yaptırdınız mı ?
muhtemelen düzelecektir..

döşemeyi sökünce hoparlörün 2 kablosunu takmak hep unutulur... tecrübeli biri hoparlörün ordan aralayıp bile takar ama en temizi tekrar sökmek olacaktır.. kim söktüyse geri götürüp hoparlörden ses gelmiyor geri bağladınız mı deyin
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Kindred Brujah » 22 Eyl 2011, 09:52

Kelebeği temizlettim ama rölantide bi değişim olmadı :S söktüğüm yer kelebeği temizlettiğim yere yakındı oraya gittiğim bi gün yaptırırım olmazsa , ama kelebeği temizleyen usta bu araçların adaptayson tutmadığını kelebek temizlendikten sonra nerde durursa orda kaldığını söyledi devrin ne derece doğru bilmiyorum :(

AhmetH yazdı:rölantiyi beyin ayarlar.
siz kelebeği temizletip kalibrasyon yaptıracaktınız yaptırdınız mı ?
muhtemelen düzelecektir..

döşemeyi sökünce hoparlörün 2 kablosunu takmak hep unutulur... tecrübeli biri hoparlörün ordan aralayıp bile takar ama en temizi tekrar sökmek olacaktır.. kim söktüyse geri götürüp hoparlörden ses gelmiyor geri bağladınız mı deyin
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti AhmetH » 22 Eyl 2011, 11:57

bence VW ve skodalardan anlayan bir ustaya gitseniz dertlerinize derman bulacaksınız.

daha önce size adaptasyonun yapılması gerektiğinden bahsettiğimi anımsıyorum, adaptasyona kem küm edenlere hayırlı işler deyip mekanlarından çıkmanız menfaatiniz icabı olur :) yoksa kronikleşmiş bir çözümsüzlüğün içinde olacağınızı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir