Mikser Yerine Karbüratörü Matkapla Delerek LPG Takmak

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Mikser Yerine Karbüratörü Matkapla Delerek LPG Takmak

İleti zeybek » 21 Eyl 2011, 21:44

Geçenlerde bi ustaya gittim. Benim felicia lpg li. Lpg karbüratörün üstünden mikserle verilmiş. Usta karbüratörde bi yer gösterdi. O kısmı matkapla delip, lpg hortumunun ucuna uygun bi aparat takıp o matkap deliğine takılınca çekiş artıp yakıt azalıyormuş. Hem hava girişini bantlamaya da gerek kalmıyormuş. Gaz direk karbüratörün içine veriliyormuş. Bu konda bilgisi olan arkadaşlar varmı

zeybek
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karabük
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti AhmetH » 21 Eyl 2011, 22:06

"geçici işlere kalıcı çözümler" den kaçmak lazım derim...

yarın öbürgün pişmanlık duyulablir.

zira benim feliciadaki mikser bantlama falan yapmadan şahane uyum sağladı... voltran kitti yerli.. şimdi vogas mı ne olmuş.. adamlar zamanında CNC de yapmışlar vallahi şahane..

bence sizde adam akıllı bir mikser araştırın
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti skodaizm » 21 Eyl 2011, 22:53

zeybek yazdı:Geçenlerde bi ustaya gittim. Benim felicia lpg li. Lpg karbüratörün üstünden mikserle verilmiş. Usta karbüratörde bi yer gösterdi. O kısmı matkapla delip, lpg hortumunun ucuna uygun bi aparat takıp o matkap deliğine takılınca çekiş artıp yakıt azalıyormuş. Hem hava girişini bantlamaya da gerek kalmıyormuş. Gaz direk karbüratörün içine veriliyormuş. Bu konda bilgisi olan arkadaşlar varmı
Eskiden araçlara göre mikser olmadığı zamanlarda fren boruları kalınlığında bir bakır boru J şeklinde kıvırılarak karbüratörün kelebeklerine kadar sokulur ve gaz oradan yanmaya verilirdi.

Kısacası mikser olmadığı zaman bile karbüratör delinmezdi. Çünkü gazda bir problem olmasada benzinli çalışmada karbüratörün delinmesi hava almaya sebep olup sorun çıkarır.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti forman37 » 22 Eyl 2011, 00:58

ısterse sehır ıcı hıc yakmasın !! ben karburatorun delınmesını asla goze almam 3 kurustan tasarruf edelım derken 5 lıraya patlamayalım :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti zeybek » 22 Eyl 2011, 10:02

Ustaya gelen bir kişi yapmış. Zaten karbüratör gelişi güzel delinmiyor. Her karbüratörde özel ber yer var bu iş için. Üstelik istemezsen oraya vida takıp eski haline getirebiliyorsun. Bu delme işini zaten kendimiz yapmıyoruz. Tornacılar yapıyor. Örnek kendi aracına yaptırmış olan varsa burdan yakıtı ve çekişi ne şekilde etkilemiş bilgi verersi sevinirim.
zeybek
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Karabük
Arabanız: Felicia 1.3 GLX

İleti hetepe » 22 Eyl 2011, 14:38

bence mantıklı... arabam bu tip birşey olsaydı denerdim kesinlikle...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti skodaizm » 22 Eyl 2011, 14:42

zeybek yazdı:Ustaya gelen bir kişi yapmış. Zaten karbüratör gelişi güzel delinmiyor. Her karbüratörde özel ber yer var bu iş için. Üstelik istemezsen oraya vida takıp eski haline getirebiliyorsun. Bu delme işini zaten kendimiz yapmıyoruz. Tornacılar yapıyor. Örnek kendi aracına yaptırmış olan varsa burdan yakıtı ve çekişi ne şekilde etkilemiş bilgi verersi sevinirim.
Siz yine o ustaya gidip karbüratörü deldiren vatandaşın nasıl yaptığını sorun; zira burada, sanırım bu tür uygulamayı bilen yada yaptıran yok.

Yıllardır bu tür bir uygulamayı burada duymadım.

Genelde karbüratörün işlevi kalmamış sadece gazda araba kullananların yaptığı bir uygulama.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti favosam » 11 Oca 2014, 23:57

Bu konu eskide kalmış ama benim arabanında karburatörü arkadan delik ve lpg hortumu takılmış. Eski sahibi böyle yaptırmış ve 2 yıldır sorunsuz kullanmış. Bende 1 aydır sorunsuz kullanıyorum. Ama delinen yere lpg hortumu nasıl giriyor anlamadım. Kelepçe atılmış ama hortumun üstünde...
favosam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Favorit

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir