MARŞ SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

MARŞ SORUNU

İleti mehmetev » 03 Ekm 2011, 10:26

merhaba arkadaşlar ben marşa bastığımda marşı alıyor ancak gaz yemiyo araba gaza bassamda yemiyo. nerdeyse stop edicek pozisyonda çalışıyor. daha sonra yavaş yavaş gaz yemeye başlıyor nedeni ne olabilir ????

Kullanıcı avatarı
mehmetev
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Felicia 1.3 MPI

İleti turnalarkenan » 03 Ekm 2011, 12:15

merhaba
dediğiniz olay bazen bende de oluyor ama doktorun yanına gidince neden se iyleşiyor ustada bir hata göremedi bekliyoruz şimdilik....
HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR, NAMUSA HÖRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR......
Kullanıcı avatarı
turnalarkenan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yusuf Kenan TURNALAR
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 1998 FELICIA 1.3 GLX İ

İleti haydew » 05 Oca 2012, 22:56

2 Senedir dizel aracım tık demeden alıyordu -7 derecelerde. Ama bu sene -1 derecelerde bazen marşı almıyor zorlanıyor sonra alıyor.
Bakıma gittim yağ değişti. Antifiriz iyi durumda. Kışlık bakımdan sonra da arada bir marşta zorlanıyor.
usta bazen anahtardanda kaynaklanabilir. Devam ederse getir bir bakalım dedi.
Dün sabah 0 derece civarında zor çalıştı. Bugün -2 derecede çok rahat çalıştı çözemedim gitti :)
Kullanıcı avatarı
haydew
CLASSIC
CLASSIC

İleti haydew » 05 Oca 2012, 22:57

Bu arada aracım fabia dizel. Felicia kısmına yazmışımda. gerçi kardeş araçlar..:)
Kullanıcı avatarı
haydew
CLASSIC
CLASSIC

İleti Kindred Brujah » 05 Oca 2012, 23:42

Marşa bastığımda gaz yemiyor derken ? kontak çevirirken gaza mı basıyorsunuz aracı çalıştırmak için ?

mehmetev yazdı:merhaba arkadaşlar ben marşa bastığımda marşı alıyor ancak gaz yemiyo araba gaza bassamda yemiyo. nerdeyse stop edicek pozisyonda çalışıyor. daha sonra yavaş yavaş gaz yemeye başlıyor nedeni ne olabilir ????
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti MAFStyLe » 06 Oca 2012, 02:26

AYNI ŞEY 2 GÜN ÖNCE YOLDA GİDERKEN BAŞIMA GELDİ. ertesi gün servise götürdük büjilerden dedi. gitmişken bakımda yaptırdık. 850 tl civarında masraf cıkarttı ama sorun büyük ihtimal bujilerde yada sarj dinamasundadır. max. 150 liraya çözersin geçmiş olsun
MAFStyLe
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat can
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FABİA I RS

İleti PİCK-UP » 06 Oca 2012, 21:17

haydew yazdı:2 Senedir dizel aracım tık demeden alıyordu -7 derecelerde. Ama bu sene -1 derecelerde bazen marşı almıyor zorlanıyor sonra alıyor.
Bakıma gittim yağ değişti. Antifiriz iyi durumda. Kışlık bakımdan sonra da arada bir marşta zorlanıyor.
usta bazen anahtardanda kaynaklanabilir. Devam ederse getir bir bakalım dedi.
Dün sabah 0 derece civarında zor çalıştı. Bugün -2 derecede çok rahat çalıştı çözemedim gitti :)

aynı sorun bende vardı araç bazen tek marşta alıyor bazen akü bitikmiş gibi zorlanıyordu...

oto elektrikçide marş dinamosunu söktürdüm 4 adet kömürün 4 üde bitmiş durumda

2 si bakır'a basıyor. 1 i kırılmış :) 1ininde kablosu kopmuş derdi oymuş..

komple kömür takımı 10tl + 20tl (oto elektrikçi) toplam =30 lira şimdi tek marş maaşallah

sizinde gidip bir oto elektrikçisine göstermenizi hatta söktürmenizi tavsiye ederim...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir