Felicia 1.3MPİ yakıt izlenimlerim(her dolumda güncellenecek)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia 1.3MPİ yakıt izlenimlerim(her dolumda güncellenecek)

İleti felicia_3437 » 18 Kas 2011, 04:35

Kindred Brujah yazdı:168 çokmuş ya denemişler mi acaba 140ta bile havalanıyo araba uçaçak gibi oluyor :D
feliş yazdı:hayır max hızı 1.3mpı motor için 168km'dir zaten ruhsatta yazar...

nasıl havalanıyor yaw felicia 5 ci yılıdır bende gecen gun hız kontorl yoluna gırdım kırklerelıden dönerken hanı şu 5 km lık yol varya kac dakıkada gıtıhını ölcuyor sınırı gectıysen cezayı kesıyor oraya gırdım 185 km saatakı hıızınız dıyordu ama havalnmadım keşke havalansa yukarıdayken stop ederım bölelıkle hıc yakıt yakmaz :D

FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti Kindred Brujah » 18 Kas 2011, 10:54

185 mi :D kusura bakmayın ama aracınız LX yanlış okumadıysam hem karbüratörlü, hem diyorsunuz ki 185 yaptım, bence o sırada yanınızdan başka bi araba geçti farkına varmadınız :p yada sizden bi kaç saniye önce bi mercedes vs.. ne olursa artık ordan 185le geçti, alet sizin aracın hızını yazamadan siz geçtiniz önden geçen aracın hızı sizin sandınız :) çok merak ediyorum mümkün mü bu araçların motoru yakmadan 185 görmesi, vites/devir oranları bu araç 185'e çıkamaz diyor öyle demiyor mu ? nasıl dayanıyor motor o hıza? kaçbin devirde oluyor araç, kesiciye vs.. girmiyor mu ? ben 170 in üstündeki hızlara inanmıyorum ki 170'te yokuş aşağı olabilir bence, ya da benim aracımda bir sorun var, hangi benzini koyuyorsunuz nereden alıyorsunuz acaba?

felicia_3437 yazdı:
Kindred Brujah yazdı:168 çokmuş ya denemişler mi acaba 140ta bile havalanıyo araba uçaçak gibi oluyor :D
feliş yazdı:hayır max hızı 1.3mpı motor için 168km'dir zaten ruhsatta yazar...

nasıl havalanıyor yaw felicia 5 ci yılıdır bende gecen gun hız kontorl yoluna gırdım kırklerelıden dönerken hanı şu 5 km lık yol varya kac dakıkada gıtıhını ölcuyor sınırı gectıysen cezayı kesıyor oraya gırdım 185 km saatakı hıızınız dıyordu ama havalnmadım keşke havalansa yukarıdayken stop ederım bölelıkle hıc yakıt yakmaz :D
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti zalima » 18 Kas 2011, 14:19

bencede hızlı gidince çok yakması normal ama şehir içindede 210 yakıyordu 300 lere hatta 350 ye çıktı bence karbüratörde sorun var benzinde denedim uzun yolda 385 yaktı km de benzinde çalışırken zaten stop etti edecek gibi çalışıyor rolanti sorunu var ankara da iyi bir karbüratörcü yokmu tavsiye edebileceğiniz cplar bekliyorum arkadaşlar saygılar hayırlı cumalar
zalima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet aydın
Arabanız: felica

İleti fth » 18 Kas 2011, 21:47

cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler yakıt konusunda içim rahatladı ancak feliciamın 140 ı geçmemesi bu yorumlardan sonra bi arıza olduğu fikrini iyiyce artırdı en kısa zamanda çözücem inş.. daha sonra yapılanları ve olursa farkları da yazarım inş.
fth
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: faith şahin
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia glx i

İleti Kindred Brujah » 03 Arl 2011, 20:24

Son ölçümümü yazayım, lastikler değişti, sıfır lassa snoways 2 plus takıldı, vakumlu, vantuz gibi maşallah araç yokuş aşağı ayağımı gazdan çekince yavaşlıyor, birde malum kış koşulları motor buz gibi oluyor sabahları zor ısınıyor vs..

Yakıt tüketimi = 7,8 litre / 100 km

oda yaklaşık olarak ;

Km başına tüketim = 33,5 kuruş

bir litreden biraz fazla artış oldu tüketimde lastikler değişip havalar soğuyunca, shell'den 97 oktan koyuyorum.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

Önceki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir