LPG kiti taktırmayı düşünüyorum fikir verin lütfen ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG kiti taktırmayı düşünüyorum fikir verin lütfen ?

İleti Kindred Brujah » 27 Ekm 2011, 21:30

Arkadaşlar araca lpg taktırmayı düşünüyorum, artık benzin lpg'nin 2 katı oldu, 97 oktan koyuyorum 2 depodur litresi 4.5 lira, lpg shell'de 2.18 lira burada, o kadar fark koymaya başladı, hani benzinde 7 litre yakıyor araç aslında çok değil ama lpgde 14 litre yaksa yine de daha ucuza gidecek bu hesapta, ki en kötü ihtimalle 10 litre yakar diye düşünüyorum.
- Benim sizden istediğim şu soruları cevaplamanız ve lpg kullanıcıları olarak yorumlarınız :

1- Aracım 1.3 MPİ felicia, 2000 model bu araca en uygun lpg kiti hangisidir?

2- Atiker marka lpg kiti taktıranlar yaşadığınız sorunlar nelerdir, memnun musunuz, araçlarınızın tüketimi nasıl?

3- Bütçem çok fazla değil aslına bakarsanız o yüzden atiker soruyorum mümkünse 1200 lirayı geçmeyecek lpg kiti önerebilir misiniz?

4- Ayda 1000-1300 kilometre yapıyorum ama kullandığım araç sadece extra masraf şu anda yani aile aracımız bu değil okula gidip geliyorum bununla değer mi?

5- Aracım daha 1-2 gün önce 62 bin kilometre oldu, 2 yıl sonra satacağım planlarıma göre, lpg taktırsam değeri düşer mi ? Alıcı olsanız ben bu aracı satarken 80 bin km'de olacak siz lpgli mi tercih ederdiniz lpgsiz mi ?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim :)

The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Anıl DOĞAN
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 Glxi 2000

İleti kiyakfeli » 28 Ekm 2011, 10:36

Bende atiker var. Benzin ile başedilmez. tüp taktırın gitsin. Benim araca 86binde tüp takılmış ben 92binde aldım. şu anda 124 binde. Yeni araba alsam yine tüplüsüne bakardım. Düzen tutturunca bir problem çıkacağını sanmıyorum.

2.45 lt gaz fiyatı. 32 lt tanka 27 lt gaz alıyor. bu da 66 tl yapıyor.
27 lt gaz ile 280 km(s.içi ve ş.dışı.) yapıyor. ş.dışı 340 km
buradaki fiyat ile kmde 24 kuruş civarında yakıyor.
100 km 9.6 lt yakıyor.
Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi
Deniz Mavisi
Kullanıcı avatarı
kiyakfeli
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Felicia 2000 Glxi 1.3 mpi

İleti efess » 28 Ekm 2011, 11:14

Ben Feliciama Atiker marka tüp taktırdım ve yaklaşık 1 sene oldu taktıralı gerçektende ben atikerden çok memnunum benim anlamadığım bizim insanlarımızda marka takıntısını hala anlamış değilim atikeri kötüleyende var yükseğe çıkartanda var ama yaşamadıkça bunu bilemezssiniz atikerin bir avantajıda heryerde servisinin olması türkiyede üretilmesi sebebiyle parçasının ucuz olmasıda bir avantaj hiç düşünmeden atikeri taktırabilirsiniz.
efess
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 28 Ekm 2011, 11:23

LPG çok güzel bişey değil ama bence gerekli..

Eğer düzen iyi tutarsa süper kullanılır..1.2 roomimde vardı.O kadar güzel uyum sağlamıştı ki valla benzinden hiç farkı yoktu.Hatta benzinden daha iyi gidiyordu..

İyi bir marka-iyi bir montaj ile sorunsuz binilir..

Ben 1.2 roomster ile şehir içi 20 kuruş yakıyordum..Ki bence mükemmel bir değer..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti kadir » 28 Ekm 2011, 14:40

bende 16 felcia var aldıgımda lpg liydi yeni atiker taktırmışlar 1,5 senedir biniyorum bir sıkıntı yokk bir gaz ayarı yaptırdım 25 km fark etti tavsiye ederim
kadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: KADİR ŞALKACI
Nereden: Karaman
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000 MODEL 1,6

İleti Kindred Brujah » 28 Ekm 2011, 22:16

Peki yakıt tüketiminiz nasıl, litre olarak kaç litreye denk geliyor ? stop etme vs.. sorunu oldumu aracın ?

efess yazdı:Ben Feliciama Atiker marka tüp taktırdım ve yaklaşık 1 sene oldu taktıralı gerçektende ben atikerden çok memnunum benim anlamadığım bizim insanlarımızda marka takıntısını hala anlamış değilim atikeri kötüleyende var yükseğe çıkartanda var ama yaşamadıkça bunu bilemezssiniz atikerin bir avantajıda heryerde servisinin olması türkiyede üretilmesi sebebiyle parçasının ucuz olmasıda bir avantaj hiç düşünmeden atikeri taktırabilirsiniz.
The real problem is in the hearts and minds of men. It is not a problem of physics but of ethics. It is easier to denature plutonium than to denature the evil from the spirit of man.

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 28 Ekm 2011, 22:18

İyi bir marka-iyi bir montaj kısmını biraz açarmısınız, atiker iyimidir ? ankara'da lpg montajında nereyi önerirsiniz
mygokhan yazdı:LPG çok güzel bişey değil ama bence gerekli..

Eğer düzen iyi tutarsa süper kullanılır..1.2 roomimde vardı.O kadar güzel uyum sağlamıştı ki valla benzinden hiç farkı yoktu.Hatta benzinden daha iyi gidiyordu..

Ben 1.2 roomster ile şehir içi 20 kuruş yakıyordum..Ki bence mükemmel bir değer..

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 29 Ekm 2011, 10:16

Kindred Brujah yazdı:İyi bir marka-iyi bir montaj kısmını biraz açarmısınız, atiker iyimidir ? ankara'da lpg montajında nereyi önerirsiniz
mygokhan yazdı:LPG çok güzel bişey değil ama bence gerekli..

İyi markalar... BRC, zavoli, Landirenzo,Prins vs..

İşini iyi bilen usta uygun montajı yapmalı..LPG enjektörlerini en iyi yere konumlandırmalı vs...

Ankara'da bilmiyorum açıkçası..Ankara'lı arkadaşlar bilgi verirler..Bursa'da olsa önereceğim yerler varda..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 29 Ekm 2011, 11:26

İyi güzel diyorsunuzda 11-12 binlik arabaya prins takılır mı ? ya da değer mi ? landirenzo'yu skoda öneriyor bildiğim kadarıyla ama oda yeni modellere göre bir kit olmalı, felicia'lar eski skoda motoruna sahip fabia ve sonraki modellerde sorun çıkmıyor olsada felicia'ya uyumsuz olabilir bana kalırsa, zavoli hakında pek bi bilgim yok açıkcası fiyatınıda kullanıcısınıda pek bilmiyorum, brc'nin enjektörlerinin gıcık bi ses çıkardığını biliyorum ama onun alternatifi MTM daha sessiz ve benzinden lpgye geçişleri kusursuzdu :) Benim aklıma yatmayan kısım bu araba iki yıl sonra satılacak(tabi eğer mezun olmayı başarabilirsem :) ), bende çok kilometre yapmıyorum, bir yılda 1100-1200 lira gibi bi tasarrufum oluyor yaklaşık, sadece okula gidip geliyorum haftasonlarıda toplamda 50 kilometre anca yapıyorum, şimdi brc taktırsam 1500-1600 lira tutacak sonra bide onu yeniden muayeneye sok falan derken bahsettiğiniz markalar 1800'den aşağı tutmaz, yaklaşık 2000 lira diyelim bu markaların maliyetine, ben aracı satarken sadece 200 lira avantaj sağlamış olarak geri satacağım, ama atiker taktırsam 1000 lira muayene falan 1200 lira olsa, 1000 lira avantaj sağlayıp satmış olacağım, atikeri sorma sebebim bu aslında, bimiyorum belki ben yanlış mı düşünüyorum sizlerinde fikirlerini almak istiyorum bu konuda :)

mygokhan yazdı:

İyi markalar... BRC, zavoli, Landirenzo,Prins vs..

İşini iyi bilen usta uygun montajı yapmalı..LPG enjektörlerini en iyi yere konumlandırmalı vs...

Ankara'da bilmiyorum açıkçası..Ankara'lı arkadaşlar bilgi verirler..Bursa'da olsa önereceğim yerler varda..[/quote]

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 29 Ekm 2011, 12:22

Valla atikerden çok memnun olanda var, olmayanda..Montaj faktörü çok önemli bu konuda..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Kindred Brujah » 29 Ekm 2011, 12:44

memnun olan arkadaşların ankara'da hangi atikeri önerdiklerini öğreneyim ben bir olmazsa :) eğer nakite indirim yapıyorlarsa sanırım 10 taksiti 1000 liraydı, nakitte taktırabilirim ikinci dönem lpgye geçmek istiyorum artık benzin fiyatları öğrenciye göre çok ağır :)
mygokhan yazdı:Valla atikerden çok memnun olanda var, olmayanda..Montaj faktörü çok önemli bu konuda..

-- Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Kindred Brujah
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 1903karakartal » 30 Ekm 2011, 10:45

Taktır gitsin arkadaşım ben benim octavia'ya 23 binde taktırdım 2007 yılında araç 2005 model milano marka sıralı var .53 binde şu an tık yok Allah'ıma çok şükür 2007'den bu yana ne kadar kar ettim anlatamam.
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[b][b][b]2005 OCTAVİA AMBİANTE PLUS+LPG
[/b][/b]
[/b]2012 RENAULT MASTER ELEGANCE...

Lpg'siz araç makinistsiz bir trene benzer ;)
Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Doğukan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Master Elegance 2012''

İleti Abdülkadir » 30 Ekm 2011, 15:57

Taktır , bence düşünmene gerek yok.
Abdülkadir
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdülkadir BİLGİLİ
Nereden: Kayseri
Arabanız: FELİCİA

İleti mehmetankara » 31 Ekm 2011, 00:41

atiker markayı bilmem ama ankara ostimde üstün otogaz (Atiker ve Brc bayii) var ostim metrodan batıkente giderken sagda itfaiyeye varmadan, Ben orada brc taktırdım servet usta bu konuda süper zaten önemli olan usta ve büyük bir servistir.Müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak istiyorlar. önceden randevu alıp aracı bir gün bırakman lazım tavsiye ederim.
mehmetankara
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mehmethan öztürk
Nereden: Muş
Arabanız: fabia 1,2 Clasic Plus

İleti MarjiNaL » 02 Kas 2011, 02:46

Kindred Brujah yazdı:memnun olan arkadaşların ankara'da hangi atikeri önerdiklerini öğreneyim ben bir olmazsa :) eğer nakite indirim yapıyorlarsa sanırım 10 taksiti 1000 liraydı, nakitte taktırabilirim ikinci dönem lpgye geçmek istiyorum artık benzin fiyatları öğrenciye göre çok ağır :)
mygokhan yazdı:Valla atikerden çok memnun olanda var, olmayanda..Montaj faktörü çok önemli bu konuda..

Arkadaşlar Aranızda yeniyim.( itiraf ediyorum bir süredir dışarıdan takip ediyordum.Aracımı mart ayında aldım 1998 1.3 glxi beyaz.Km si çok 172000 de ama motor süper.uzun yolda 160 ı çok rahat görüyorum.Aracıma hiç tüp takılmamış şimdiye kadar.geçen hafta skoda servisinde çok samimi bir arkadaşımla denk geldim.Benim aracım ş. içi 230 ş.dısı 190 lira yakıyor ( benzinde ).Arkadaşım şehir içi 150 şehir dışı 135 liraya kadar düştüğünü söyledi.

Şimdi bir hesap yapayım varsa yanlışım söyleyin ;

Her iki araçta skoda felicia GLX-i benim 98 diğeri 2000 model

1998 2000
Şehir içi : 24 Krş 16 Krş = 8 Krş km de
Şehir dışı 19 Krş 13 Krş = 6 Krş

Bu kadar farketmesi (1.3 motorda) normalmi lpg de.Senelik ortalama 6000 km yol yapıyorum

8+6=14/2= 7 krş ortalaması

7*6000=420 lira farkediyor.

Eskişehirde atiker peşin 900 lira.Yeni bir gaz var Gasitaly diye bir marka.1200 lira civarında.Aracımı seviyorum.Lpg taktırdıktan sonra bayağı birde satmaya niyetimde yok.Benim hesabıma göre 2 senede tüp kendisini kurtaracak.Ve taktırmayı düşünüyorum.Atikeri kimi taktır kimi taktırma diyor.Diğer markayı araştırdım Servis problemi var.Birde beyin değişimi var.Tüp taktıracağınız zaman bunları göz önüne alın derim.Mesela ( tam fiyat bilmiyorum) atikerin beyin 150 lira ise brc nin beyin 350-400 falandır.Tüp taktıracağım.Benim için Eğer atiker bu kadar piyasaya hakim ise.Ve memnuniyet var ise ( memnun olmayanlarda var elbet ) Yerli yatırım ve servis ağı iyi ise.Ben atiker taktıracağım diyorum.( Atiker satıcısı falan değilim, REKLAM YAPIYORUM zannedilmesin ).Yedek parça bulunabilirliği ve fiyatı günümüzde ön planda.Şimdi 8-9 bin liralık arabaya 2500 liralık prins tüp takmak ne kadar mantıklı olur.Sonuçta Hayat devam edecek ve ilerde bir gün bir araba görürsünüz ve almak istersiniz.Aracınız tüplü diye zararınız fazla olmayacak.
MarjiNaL
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Serkan
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skoda felicia 1.3 glxi

İleti mygokhan » 02 Kas 2011, 12:39

Şehir içi 23 kuruş mu yakıyor? Pek inandırıcı gelmedi.En yeni nesil düşük hacimli 1.2 HTP ile biz şehir içi 30 kuruş görebiliyoruz anca..Nasıl hesap yapıyorlar anlamıyorum.Yanlış anlaşılmasın ama pek inandırıcı gelmedi bana..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 02 Kas 2011, 13:11

Ş İçi minimum 25 kuruş yakar ki kendinizi çok kasarsanız...30 kuruş kafadan bencede...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti GKN » 11 Kas 2011, 20:42

bende aynı araca sahıbım 3 yıl once ekogaz taktırdım hıç bı dıkıntıda yasamadım 80.bın km de taktırmıstım su an 126bın de ve su ankı gaz fıyatı ıle 200 kurus yakıyo sasmaz da tataroglu lpg var orayı onerebılırım montaj da ve gaz ayarında cok basarılılar
GKN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gokhan avsar
Arabanız: skoda felıcıa

Sonraki

Felicia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir